Diğer Yazılarımız

En İyi Yapay Zeka Siteleri – İçerik Üreticileri İçin 5 Önemli Yapay Zeka Sitesi

En iyi yapay zeka siteleri hangileri? İçerik üreticileri için 5 önemli yapay zeka sitesi hangisi? Ve en önemlisi, yapay zeka ile içerik üretmek mümkün mü?

Yapay zeka, geçmişten günümüze kendini geliştirerek ve her seferinde daha da şaşılır bir hâl alarak ilerlemeye devam ediyor. Yeni dil modeli yapay zekaların yanı sıra içerik üretme konusunda yardımcı olabilecek olan yapay zeka modelleri de dikkat çekenler arasında yer almayı başarıyor.

En dikkat çeken yapay zeka araçlarının kullanım alanlarına göz atacak olursak karşımıza çıkan sonuçlar;

 • Metin içerikleri üretebilen yapay zekalar,
 • Seslendirme amacı ile kullanılan yapay zekalar ya da kendi sesinizi kullanarak seslendirme yapmanızı sağlayan yapay zekalar,
 • Görsel oluşturma aracı sunan yapay zekalar,
 • Görselden videolara ya da girilen promta göre hiç var olmamış bir videoyu oluşturabilen yapay zeka araçları.
 • Dil modeli sunarak sorularınıza yanıt bulabildiğiniz yapay zeka modelleri.

Şeklinde olacaktır.

Pek çok dalda, işe yarar pek çok yapay zeka modeli bulunuyor. Peki, yapay zeka tam olarak nedir? Yapay zeka ile ilgili ne biliyoruz?

İçerik üreticileri için 5 önemli yapay zeka sitesi konusunda girmeden önce, gelin Yapay Zeka Nedir? Konusuna bir giriş yapalım.

Yapay Zeka Nedir? Yapay Zeka ile Neler Yapılabilir?

Yapay zeka nedir? Yapay zeka gelişen teknoloji ile birlikte her gün daha farklı anlamlar kazanmaya devam ediyor. Bu nedenle, birkaç yıl önceki “Nedir?” sorusuna verilebilecek cevaplar ile şimdiki cevaplar aynı olmayacaktır.

Yapay zeka, genel tanımı ile yapay olan bir zekayı temsil etmektedir. Ancak, günümüzde. Yapay olarak hazırlanan ve düşünebilen sistemler. Kendilerini geliştirme konusunda da gelişmiş durumdalar.

Örnekler ile anlatmak gerekirse;

 • Otonom bir şekilde ilerleyen araçlar. Yolları görüp, analiz ederek girilen komutlar doğrultusunda hareket eden sistemler birer yapay zekadır,
 • Oyunlarda bulunan, hareket eden veya etmeyen, etkileşimde bulunabildiğiniz her şey birer yapay zeka örneğidir. Basit tanımlamak gerekirse; XOX oynarken, size karşı hamleler yapan bilgisayar bir yapay zekadır,
 • Nöron ağlar ile donatılmış, internetteki pek çok bilgiye “insanlardan” daha hızlı şekilde erişebilen. Bunları işleyerek sunabilen veya istenilen doğrultuda içerik üretimi sağlayan araçlar birer yapay zeka örneğidir.

Yapay zekalar, pek çok konuda yetenekli olabilirler. Ancak, burada göz önünde bulundurulması gereken konu; Yapay zeka araçlarının insanlar tarafından üretildiği ve geliştirildiğidir.

Peki, insanların yapabildiklerini daha hızlı ve hatta kullanılan yapay zeka modeline göre daha doğru yapabilen bu araçlar, içerik üretme konusunda nasıllar?

İçerik Üreticileri İçin 5 Önemli Yapay Zeka Sitesi

İçerik üreticileri için 5 önemli yapay zeka sitesi sayesinde içerik üretme konusunda farklı alanlara açılabilir. Ürettiğiniz içeriklere benzersiz görseller ve hatta sesler oluşturarak daha kaliteli işler ortaya koyabilirsiniz.

Ya da, üretmek istediğiniz içerik ile ilgili önemli bilgileri yapay zeka aracına vererek sizler için senaryo yazmasını isteyebilirsiniz.

En iyi yapay zeka siteleri olarak bilinen siteler;

Olarak karşımıza çıkmakta, söz konusu yapay zeka çözüm araçlarını kullanarak en iyi içeriği oluşturmaya şimdi başlayabilirsiniz. Peki, bu siteler ne işe yarıyor?

1 – Chat GPT 4 – Gelişmiş Yapay Zeka Dil Modeli

Chat GPT, özellikle yapay zeka konusunda çözümler üretilmesindeki en büyük kırılma noktasını sağlayan yapay zeka modelidir.

GPT 3 ve 4 olarak ikiye ayrılan yapay zeka aracının 3. Modeli olarak bilinen modeli kullanımı ücretsiz olan bir modeldir internete bağlı olmaması da güncel bilgilerden uzak olduğu anlamına gelir. Ücretli olarak karşımıza çıkan modelinde ise internete bağlı olması nedeni ile internet üzerinden anlık bilgilere ulaşabilir ve hatta sizin için analizler oluşturabilir.

 • Metin yazarlığı,
 • Görselden analiz yapabilme,
 • Sesli şekilde konuşma özelliği,
 • Metin içerikleri oluşturma konusunda her alanda hizmet verme.

Gibi özelliklere Chat GPT yapay zeka modeli ile ulaşmak mümkün durumda. Güncel bilgiler ile alakalı içerik üretimi için GPT 4 modelinin satın alınması da oldukça önemli.

2 – Eleven Labs – Seslendirme Çözümleri

Yapay zeka araçları ile seslendirme yapmak, ses klonu oluşturmak ve bu sayede yazdığınız metinlere kendi sesinizi veya bir başkasının sesi ile hayat vermek mümkündür.

Eleven Labs, bu konuda önde gelen bir yapay zeka modeli olarak karşımıza çıkmakta. Ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunan Eleven Labs, isteğe göre kendi sesinizi kullanarak ya da sitede yer alan diğer sesler ile içerik üretebilmenize imkan tanımakta.

 • Türkçe,
 • İngilizce,
 • Almanca,
 • Rusça,
 • Fransızca.

Gibi diller başta olmak üzere, neredeyse sonsuz sayıda dil için destek sunabilmekte.

Hazırladığınız metinleri doğrudan seslendirebilen yapay zeka sitesi; Gerçekçi vurgular, nefes araları ve gerçekçi tonlamalar ile neredeyse gerçek birisi tarafından okunmuş bir ses kaydına ulaşmanıza imkan tanıyor.

En iyi yapay zeka siteleri ve İçerik üreticileri için 5 önemli yapay zeka sitesi arasında yer alabilen Eleven Labs, pek çok konuda seslendirme çözümlerine ulaşmanızı hedefliyor.

3 – Bing AI Creator – Yapay Zeka ile Görseller Oluşturmak

Yapay zeka ile görsel oluşturma konusunda Bing AI sisteminden daha iyi olan ve gelişmiş sistemler bulunuyor. Ancak,  site şeklinde sunum yapmadıkları için “En iyi yapay zeka siteleri” başlığı için en iyi durumda olan görsel oluşturma aracı Bing AI olarak karşımıza çıkıyor.

Metin tabanlı görsel oluşturma aracı, girdiğiniz tanıma en uygun olan 4 görseli sizler için hazırlıyor. Premium sürümü de bulunan bu yapay zeka aracı, ücretsiz sürümünde günlük 15 adete kadar görsel oluşturulmasına izin veriyor.

Tamamı birbirinden bağımsız olacak şekilde görseller oluşturmanıza imkan tanıyan Bing AI için oluşturduğumuz bir örnek. Görselde olmasını istediğiniz her şeyi anlatarak kısa bir süre içerisinde belki de internette hiç var olmamış bir görseli elde edebilirsiniz.

İçerik üretme konusunda; hikaye anlatıcılığı, reklam arka planları oluşturma ve hatta tamamen bir reklam yaratma amacı ile kullanılabilir.

4 – Copysmith – SEO Uyumlu İçerik Üretimi

Arama motoru optimizasyonu olarak da bilinen SEO, Google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için oldukça önemlidir.

Her ne kadar sizler için metin hazırlayabilen yapay zeka modelleri olsa da SEO uyumlu içerik üretme konusunda özenle eğitilmiş olan bir yapay zeka modeli ile çözüme ulaşmaya çalışmak en doğrusu olacaktır.

Copysmith söz konusu aranan çözümü kullanıcılar için en iyi şekilde sunmakta;

 • İstenilen başlıklarda SEO analizleri yaparak anahtar kelimeleri belirleme,
 • Belirlenen anahtar kelimelerde araştırma yapma,
 • Verilen metni SEO uyumlu içeriğe dönüştürme veya hiç var olmamış metinler yazarak SEO uyumlu. Özgün içerikler üretme.

Konusunda destekler sunabilmekte.

Her ne kadar Yapay zeka ile SEO uyumlu içerikler üretilebiliyor olsa da Google gibi pek çok arama motoru söz konusu duruma sıcak bakmayarak gerçek kişiler tarafından yazılmış içeriklerin daha çok öne çıkmasını sağlıyor.

5 – Runway – Fotoğraftan Video Oluşturma Aracı

En iyi yapay zeka siteleri listesinde yer alan ve İçerik Üreticileri İçin 5 Önemli Yapay Zeka Sitesi için önerilebilecek olan Runway; Özellikle videolu çözümlerin gerekli olduğu alanlarda hizmet vermek için karşımıza çıkıyor ayrıca görselden videoya dönüştürme konusunda muhteşem işler ortaya çıkarıyor.

Bing Aİ gibi çözümler ile oluşturduğunuz görsel içerikleri video içeriklere anında dönüştürebilir, daha önceden hazırlanan veya çekilen fotoğrafları hareketli hâle profesyonel bir şekilde getirebilirsiniz.

Runway, hali hazırda bulunan görselleri hareketli hale getirmenin yanı sıra; Daha önce hiç oluşturulmamış görselleri de sizden aldığı bilgilere göre oluşturabilir ve onları videolara dönüştürebilir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.