TeknolojiTeknoloji Haberleri

Kuzey Kore ideolojiyi öğretmek için yazılım geliştiriyor

Yüksek teknoloji takipleri

çin yazılım geliştiriyor
Kuzey Kore partisinin günlük Rodong Sinmun gazetesine göre, Kuzey Kore , parti üyelerine ve işçilere ideoloji öğretmek için tasarlanmış bir yazılım geliştirmiştir .

Chongseo 1.0 adında ülkenin kurucusu Kim Il-sung ve oğlu – eski lideri Kim Jong-il’in yazıları var.

Makale, ansiklopedi benzeri elektronik kitap programının, iki lider hakkında klasik eserler ve anekdotlar ile mevcut lider Kim Jong-un ile ilgili materyalleri bir araya getirdiğini açıklıyor.
Program, Windows ve Kuzey Kore’nin Linux tabanlı Kızıl Yıldızı da dahil olmak üzere farklı cihazlar ve işletim sistemleri üzerinde çalışıyor ve plan ülke çapında dağıtılması.Orada durmayacak. Geliştiriciler zaten bir sonraki sürüm üzerinde çalışıyorlar – Chongseo 2.0, sesli okuma dahil çeşitli işlevler ekliyor.

Yüksek teknoloji takipleri

Kuzey Kore ideolojiyi öğretmek için yazılım geliştiriyor
Rodong Sinmun, Kim Il-sung’un ölümünün yıldönümüne kadar geçenlerde, ideolojik temalarla makaleler yayınladı. Yıldönümü günü 8 Temmuz’da yayınlanan bir yazıya göre, “İnsanlar kurucu Kim’in öğretilerini öğrenmek için daha çok uğraşmalılar.”

Ancak, doktrin üzerindeki bu odaklanma, hükümetin, teknolojinin yayılmasıyla yalıtılmış ülkeye giderek daha fazla nüfuz eden yabancı etkilere karşı koyma çabalarının bir parçası gibi görünüyor.Dijitalleşme, Kuzey Kore’ye USB bellek çubukları gibi taşınabilir cihazlarda Kuzey Kore’ye giren sabit bir yabancı haber ve eğlence harikası görüyor – bu da yetkililer için zorlayıcı bir durum.Kuzey Kore ideolojiyi öğretmek için yazılım geliştiriyor
Kuzey Kore’nin yaklaşımı, amacına hizmet ettiğinden emin olarak teknolojiyi benimsemek olmuştur – gerçeğin devlet tarafından onaylanmış halini halka göstermek.

25 milyon nüfusa sahip olan Kuzey Kore’de yaklaşık altı milyon cep telefonunun kullanıldığı tahmin edilmektedir.Ülke, görünüşte Çin bileşenlerini kullanmakla birlikte kendi akıllı telefonlarını üretiyor. Pyongyang 2425 – Nisan ayında piyasaya sürülen en son sürümün Wi-Fi, kablosuz şarj ve yüz tanıma kilit açma teknolojisine sahip olduğu söyleniyor .Kuzey Korelilerin de yerel intranete erişmesine izin verildi, ancak yetkililerin gözetimi altında.

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.