Oyun Dünyası

League Of Legends En İyi 3 Karakterler Sıralaması

League Of Legends ile Başka Gezegene Yolculuk


League Of Legends en iyi karakterler hakkında bilgi, oyuncuların performansları açısından oldukça önemlidir. Zira oyuncular bu kapsamda oyun stratejilerini belirleyerek rakibin zayıf yönlerini daha güçlü bir şekilde sarsabilecektir. Oyun genel olarak 157 bir-birinden farklı şampiyondan ibarettir. Fakat aralarındaki sistemin yeterli hesaplayamadığı, oyuncuların bozuk olarak nitelendirdiği şampiyonlar, oyunun dengelerini altüst edebiliyor.

Alacağınız bu bilgiler sayesinde oyundaki ipleri elinize geçirecek, kuralları siz belirleyeceksiniz. Art arda kazanacağınız zaferler ile rakiplerinizi şaşkın, bir o kadar da sinirli bulacaksınız. Makale kapsamında bozuk şampiyonların eşleşmeleri ve zayıf yerleri açıklanacak, gelecek oyunlarınızın zaferle taçlandırılmasına olanak sağlanacaktır.

League Of Legends ile Başka Gezegene Yolculuk

Birey, oyuna girdikten hemen sonra adeta başka dünyaya ışınlanacaktır. Gizemli, sürükleyici ve eğlence dolu olan bu dünya bir-birinden cazip varlıkları barındırıyor. Bu varlıklar eşliğinde oyunun sürükleyici nehrine kapılabilir, kendinizi eğlencenin kollarına bırakabilirsiniz. Ayrıca oyun, şampiyonların özelliklerine iyi hâkim olan oyunculara belirli şartlar eşliğinde para kazanma imkânı da sunuyor.

Dilediğiniz şampiyonda ustalaşıp, dereceli oyunlarda başarı elde etmeniz size çok kısa zamanda ün katacaktır. Hem gizemli dünyanın tadını çıkarabilecek hem de sunulan eğlence eşliğinde meslek edinmiş olacaksınız. Fakat bu sonuçlara varmanız için ustalaşacağınız şampiyonun her detayına ihtiyacınız olacaktır. Tam da bunu amaçlayan makale kapsamında belirtilen şampiyonları inceleyerek gelecek meslek hayatınızın ilk adımını atabilirsiniz.

1-) League Of Legends En İyi Karakterler Arasında Lider Sett

League Of Legends karakterleri arasında sade gücüyle nam salmış Sett İoniyanın alt şehrinden sihirdar vadisine gelmiştir. Babasının dövüş sevdası niyetiyle Noxusa kaçması Settin gazabını yumrukları vasıtasıyla ifade etmesine sebep olmuştur. Bu gazabı oyundaki yeteneklerine de karışmış Settin, vadide yargı dağıtmasına olanak sağlamıştır. League Of Legends en iyi karakter hangisi sorusuna cevap olarak gösterilen Sett’in zayıf eşleşmeleri:

 • Sett vs Vayne
 • Sett vs Rumble
 • Sett vs Kennen
 • Sett vs Vladimir
 • Sett vs Urgot

Yukarıda belirtilen eşleşmelerde defansif oynayıp minyon kasmanız ve geç oyunu beklemeniz gerekmektedir. Genel olarak Settle garanti zafer kazanmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • Duruma göre değişkenlik gösterse de Settin ilk w yeteneğini son seviye yapmanız sizlere ciddi avantaj sağlayacaktır.
 • Settin eşyalarını can ve saldırı gücü nitelikleri çerçevesinde tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Takım savaşlarında Settin e yeteneğini büyücü ve nişancılara uygulamanız savaşın kaderini değiştirecektir.

 

2-) Akali

Lol hangi karakteri almalıyım diye düşünen her birey şampiyon serüvenine Akaliyi de katmak zorundadır. Sahip olduğu mobilite, ani hasar, hareketlilik ve şampiyonun inanılmaz hasarı takım savaşlarının yönünü belirliyor. Aynı zamanda League Of Legends Wild Rift en iyi karakter olarak da nitelendirilen Akalinin zayıf eşleşmeleri:

 • Akali vs Galio
 • Akali vs Corki
 • Akali vs Kassadin
 • Akali vs Syndra
 • Akali vs Zoe

Genel oynanışta dikkat edilmesi gereken en temel etken Akalinin 7 seviyeden sonra güçlü hale geldiğidir. Zira q yeteneği ve pasifinin aralıksız hasar verebilme potansiyeli 7 seviyeden sonra zirveye çıkıyor. W yeteneğinin etrafında dans ederek rakibin büyücü, tank ve nişancılarını kolayca alt edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey karakterin e yeteneğini doğru kullanmak olacaktır. Geri kalan her etken İonialı suikastçı tarafından halledilecektir.

3-) İrelia

İrelia Lol en güçlü kadın karakter olarak nitelendiriliyor, bıçaklarıyla yaptığı dans eşliğinde rakiplerini amansızca alt ediyor. Bu karakter vasıtasıyla kolayca zafer elde etmek için pasifini doğru kullanmanız gerekecektir. Zira İrelia pasif yükleri tam olduğu halde inanılmaz derecede saldırı hızı ve saldırı gücü kazanacaktır. Bu kapsamda İrelia karşısına çıkacak her rakibi 1 vs 1 de alt edecek, sihirdar vadisini dansıyla güzelleştirecektir.

League Of Legends en iyi karakterler arasında 3 numara olan İrelia ’nın zayıf olduğu şampiyonlar; Warwick, Viego, Wukong ve Jax şeklindedir. Karakterin faydalarından maksimal yararlanabilmek için q yeteneğini sürekli kullanılabilir halde tutmanız gerekecektir. Şayet bu yeteneği katledilen veya e yeteneğiyle işaretlenen rakibe kullanmanız yeteneğin bekleme süresini sıfırlayacaktır. Bu kapsamda oynayış şeklinizi belirleyebilir, zafere uzanan yolu dans eşliğinde güzelleştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.