Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Days Gone PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Days Gone PC Steam Sayfası Erişime Açıldı

Yakın zamanda Days Gone PC sistem gereksinimleri belli oldu. Sistem gereksinimlerine baktığımızda oyunun çok güçlü bir donanıma gerek duymadığını söyleyebiliriz. Days Gone, geçtiğimiz dönemlerde PS4 için piyasaya sürülmüştü.

PS4 için piyasa sürülen Days Gone PC gelecek mi? Soruları ise uzun süredir sorulmaya devam ediyordu. Ancak geçtiğimiz yakın dönemde bu soru nihayet cevabını buldu. Yapılan bir açıklamaya göre Days Gone oyununun bilgisayara çıkacağı doğrulandı. Ayrıca oyunun bilgisayar için ilkbaharda çıkacağı da açıklanan bilgiler arasında bulunuyordu.

Ancak tabi ki tüm bu açıklamalardan sonra oyuncularının akıllarında Days Gone PC kaç GB? Gibi bazı sorular oluştu. Bu sorulardan belki de en kritiği ise Days Gone PC sistem gereksinimleri 2021 hakkındaydı. Birçok oyun severin merak ettiği bu soru, yakın zamanda yaşanan yeni bir gelişmeyle cevaplanmış oldu.

Days Gone PC Steam Sayfası Erişime Açıldı

Daha önce de belirttiğimiz gibi Days Gone PC sistem gereksinimleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgilerin kaynağı ise Steam sayfası. Oyunun PC için çıkacağının duyurulduğunu belirtmiştik. Duyurudan kısa bir süre sonra bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek önemli bir gelişme yaşandı.

Days Gone Steam sayfası resmen oluşturuldu ve erişime açıldı. Yani şuan oyunu satın alamasanız da Steam sayfasına erişim sağlayabiliyorsunuz. İşte bu Steam sayfasında oyunun planlanan çıkış tarihi ilkbahar 2021 olarak gözüküyor. Üstelik Steam sayfasında önemli bir bilgi daha bizleri karşılıyor.

Days Gone Steam sayfasında Days Gone PC sistem gereksinimleri resmen yayınlanmış durumda. Böylece oyuncular oyun erişime açılmadan önce bilgisayarlarının yeterliliği konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. Tüm bu bilgilerin bulunduğu Days Gone Steam sayfasına göz atmak istiyorsanız yazımızın sonunda ki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Days Gone PC Sistem Gereksinimleri Neler?

Oyunun Steam sayfasında görüntülenen Days Gone PC sistem gereksinimleri oyuncuları üzmeyecek gibi gözüküyor. Özellikle minimum sistem gereksinimlerinin birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılanabileceğini söyleyebiliriz. Ancak oyunun minimum 8 GB RAM kapasitesi istemesi oyuncuların akıllarını biraz karıştırabilir gibi gözüküyor.

Days Gone PC Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Bellek: 8 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • DirectX Sürümü: 11
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX 6300 3.5 GHz
 • Depolama Kapasitesi: 70 GB boş alan
 • Ekran Kartı: 3 GB NVIDIA GeForce GTX 780 / 4 GB AMD Radeon R9 290

Steam sayfasında ortaya çıkan minimum Days Gone PC sistem gereksinimleri bu şekilde oluşuyor.

Days Gone PC Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Depolama Kapasitesi: 70 GB boş alan
 • Bellek: 16 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • DirectX Sürümü: 11
 • İşlemci: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • Ekran Kartı: 6 GB NVIDIA GeForce GTX 1060 / 8 GB AMD Radeon RX 580

Minimum ve önerilen Days Gone PC sistem gereksinimleri bu şekilde oluşuyor. Days Gone Steam sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.