Oyun Dünyası

Clash of Clans Hileleri ve İpuçları

Stratejiye dayalı savaş oyunlarından biri olan Clash of Clans hileleri ve ipuçları ile oyunu ileri seviyelere taşıyabilir ve levelleri daha hızlı atlayabilirsiniz. Oyun genelinde ihtiyacınız olan kaynaklara da bu sayede kolay erişim sağlamanız mümkündür.

Clash of Clans Hileleri ve İpuçları Nelerdir?

Uygulama mağazalarında en fazla indirilen oyunlardan biri olan Clash of Clans, bir yandan kendinize kaynak elde etmeniz gereken ve diğer yandan kaynaklar sayesinde ilerlemeniz gereken bir oyundur. Oyunun ücretsiz oynanabilir olması da en güzel yanlarından biri olarak öne çıkıyor. Oyunda ilerlemek için belirli bir zamana ihtiyacınız olsa da ileri seviyelerde ilerlemek biraz daha zorlaşabiliyor. Ancak kaynak üretimi ve kullanımı konusunda temkinli olmanız ve ipuçlarını dikkate almanız, ilerleyişinizi kolaylaştıracaktır.

Kaynaklarınızı Artırmak İlk İşiniz Olmalı

Her oyunda olduğu gibi, kaynak üretimiyle ilerlemeye dayalı oyanlarda ilk yapmanız gereken kaynak üretimine önem vermektir. Aksi halde oyunda ilerleyişiniz daha fazla zaman alabileceği gibi, bir hayli zorluk yaşamanızda mümkündür.

Mor iksir ve altın madenlerini elde etmek için aktif olmalı ve stratejik yöntemleri kullanmanız gerekiyor. Alacağınız bu kaynaklarda belediye binası seviyesine dikkat etmelisiniz. Bina seviyesini geliştirdikçe maden üretimini artırmanız da mümkün oluyor. Bu iki kaynak savaşlarda en fazla işinize yarayacak öğelerdir.

Kaynakların Üretimini Doğru Hesaplamanız Gerekir

Mor iksir ve altın gibi kaynakların üretim hesaplamasını doğru yapabilmekte Clash of Clans hileleri ve ipuçları arasındadır. Bir hileden ziyade önemli bir ipucu olan bu uyarıyı mutlaka dikkate alın.

Saat başına göre üretimi doğru hesaplama yapmanız, tüketim sırasında dengeyi korumak için gerekiyor. Bir sonraki üretim hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ne kadar üretim yapacağınızı bilerek hareket edebilirsiniz. Dengeyi kuramadığınızda yerleşim yerleriniz uzun süre saldırıya açık kalacağınızdan, oyunu ileri seviyeye taşımanız zorlaşacaktır. Ayrıca kaynak üretimi konusunda da farklı sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Düzenlenen Etkinliklere Katılın

Şüphesiz ki etkinlikler oyunların en eğlenceli yanlarından biridir. bir yandan kendinizi oyunda ilerletirken diğer yandan etkinlikler sayesinde daha fazla güç sahibi olabilir ve daha eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Üstelik etkinliklerde minimum kaynak tüketimi ile kaynak üretim hızını da artırabilirsiniz. Özellikle Avrupalıların özel günlerinde daha avantajlı sunumlardan faydalanabilirsiniz.

Kaleden Yardım Almayı Unutmayın

Oyunda Klan Kalesi ihmal edilmemesi gereken yerleşimler arasında bulunuyor. Birçok oyuncu bunu fazla önemsemese bile ileriki aşamalarda çok işinize yarayacak bir yapıdan bahsediyoruz. Klan arkadaşlarınız bu kale sayesinde size yardımcı olabilirler. 3. Seviyeye gelmiş bir kaleniz bulunuyorsa oyundaki klan arkadaşlarınızdan asker isteme şansına sahip olabilirsiniz. Dostlarınızdan isteyeceğiniz 20 askeri savaşlara sokabilir veya köyünüzü koruma altına alabilirsiniz.

Aldığınız yardımları doğru bir strateji dahilinde kullandığınızda daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Aldığınız yardımlardan maksimum seviyede yararlanmanız, kaynak tüketimini de azaltacağı için oyunda ilerleme şansınız artacaktır.

Havan Toplarınızı Kesinlikle Koruyun

Havan topları oyundaki en etkili silahlardan biri olsa da kendi diplerine atış yapamamaları ve yavaş hızda olmaları en önemli handikaplarıdır. Bu yüzden toplarınızı korumak kadar onların yerleşimini doğru şekilde yapmakta büyük önem taşıyor. Köyün merkezi yerlerine yerleştireceğiniz havanlar sayesinde daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Mor İksir ve Altın İçin Tekli Oyuncu Modunu Deneyin

Goblin köylerine saldırırken tekli oyuncu modunu kullanmanız, kaynak artırımı için biraz daha faydalı olacaktır. Koruma kalkanı köyünüzde aktifken bu sayede saldırılarınızdan daha kazançlı olursunuz. Doğru hareket edemediğinizde zararınızın daha fazla olma ihtimali bulunduğundan bunu iyi değerlendirmeniz gerekecektir.

Mutlaka Taş Toplayın

Taş toplamak Clash of Clans hileleri ve ipuçları başlıca tavsiyelerden biridir.  Topladığınız yeşil taşlarla mor sikke ve altın alabilir, inşaat kulübesi yapmaya başlayabilir, koruma kalkanı alabileceğiniz gibi bina yapımı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu taşlar sayesinde üretim hızını da artırabilirsiniz.

Yeşil taş kazanabilmek için yeni başlayanların haritayı takip etmeleri önem kazanıyor. Ağaç ve kaya gibi çeşitli öğeleri köyünüzden kaldırdıkça deneyim elde edebilir ve yeşil taş elde etme olasılığınızı bir hayli artırabilirsiniz.   İlk gelen ağaç ve kayaları temizledikten sonra ilerleyen süreçte yine ağaçlar ve kayalar köyünüzde belirecektir. Bunları temizledikçe bu şansı her zaman artırma imkânınız bulunuyor.

Koruma Kalkanlarını Köyünüz İçin Aktif Edin

Elinizdeki yeşil taşlar ile koruma kalkanları alarak rakip saldırılardan emin olun. Savaşın kaybedilmesi durumunda da kalkan verilecek olsa da önemli olan köyünüzü en iyi şekilde koruyarak bu kalkanları elinizde tutmanızdır. Bu sayede önemli kayıpları önleme imkânına sahip olabilirsiniz.

Köyünüzde koruma kalkanı varken başka oyunculara saldırı yaptığınızda kalkanların gitmesi gibi bir detayı da unutmamanız gerekiyor. Bu yüzden yapacağınız saldırıdaki şansınızı çok iyi kestirmeniz gerekiyor. Aksi durumda Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz.

Köyün Tasarlanması Düzgün Olmalı

Amaç belediye binanızın seviyesini artırmak olmalıdır. Bu sayede başlayacağınız inşaatlarla birlikte kaynağınızı da artırabilirsiniz. Bina sayınızı artırmanız köyün hızlı gelişimine yardımcı olur. Köyün yanlış tasarlanması en ufak saldırılarda dahi ağır kayıplar vermenize ve hatta köyün mahvolmasına neden olabilir. Savunma, bina ve duvar gibi unsurları mutlaka doğru konumlandırarak tasarlama konusunda eksiksiz olmanız gerekiyor.

Oyun Hileleri ve haberleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.