Oyun Dünyası

Minecraft Ev Yapımı

Minecraft Evi Nasıl Yapılır?


Minecraft, oyuna ilk başladığınızda sizleri devasa bir dünyanın herhangi bir noktasında, doğa ile baş başa bırakan hayatta kalma oyunudur. Oyuna ilk başladığınızda, sabah saatlerinde dünyaya gelirsiniz ve güneş batana kadar kendinize sığınacak bir mekân oluşturmanız gerekir.

Eğer kendinizi koruyacak bir yer bulamazsanız gece canavarları ile savaşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu içeriğimizde, sığınacak bir mekân oluşturmanız için minecraft ev yapımı hakkında bilgi veriyoruz. Ayrıca sizlere sunacağımız çeşitli minecraft ev modelleri ile artık geceleri canavarlarla birlikte değil, sıcak yatağınızda uyuyarak geçireceksiniz. O zaman gelin hep birlikte minecraft modern ev nasıl yapılır inceleyelim.

Minecraft Evi Nasıl Yapılır?

Oyuna ilk başladığınızdan itibaren geceleri toprağın altında geçirebilirsiniz. Bu sayede hem elinizdeki ürünleri harcamamış hem de bir yapı inşa etmekle zaman kaybetmemiş olursunuz. Ancak topladığınız envanterler biriktikçe bir eve ihtiyacınız olduğunu siz de hissedeceksiniz. Minecraft’ta yaptığınız evlerin şık ve güzel bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise evinizden uzaklaştığında evinizi kolaylıkla bulmanız ve ayrıt edebilmeniz gerekçesidir.

Örneğin evinizi tamamen kayalıklarla kaplı bir alanda, kayalıkları kullanarak yaparsanız ayrıt edebilmeniz ve evinizden uzaklaştığınızda tekrar onu bulabilmeniz oldukça zor olacaktır. Bu nedenle daha zıt ve modern bir görünüme sahip olan yapılar inşa etmelisiniz. Peki bu evleri nasıl yapabiliriz? Minecraft modern ev yapabilmemiz için bizlere hangi malzemeler gereklidir?

Minecraft Modern Ev Yapımı

Minecraft dünyasında kendinize bir modern ev yapmak istiyorsanız, oyunda belirli bir ölçüde ilerlemeli ve bazı envanterlere sahip olmanız gerekir. Örneğin modern ev yapımlarında çok fazla kullanılan Kuvars bloklarından mutlaka elinizde olmalıdır. Tabii bu durum yapacağınız modern eve göre de değişim gösterecektir. Örneğin tahtadan yapılmış bir modern ev yapmak istiyorsanız, bolca oduna ve tahta bloğa ihtiyacınız olacaktır. Tüm bunların yanı sıra cam, daha şekilli ve şık görünmesi için renkli camlar, ince ve kalın cam çeşitleri gibi malzemelerin de olması modern evinizin görünümü için oldukça önemli olacaktır.

Minecraft modern ev yapımları sırasında elinizde birçok envanterin olması gerektiği için ilk olarak kolay ve basit bir ev yaparak oyuna başlayabilir ve bir süre bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Ardından yeterli malzeme ve yeterli güce ulaştıktan sonra minecraft modern ev yapımına başlayabilirsiniz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki o da evinizi dünyaya geldiğiniz ilk alanda yapmak olacaktır. Çünkü doğduğunuz yer, sizin ana bölgenizdir. Eğer bir yatağınız yoksa veya ilerleyen dönemlerde yatağınız kırıldıysa ve öldüyseniz, tekrar bu bölgede dünyaya gelirsiniz. Bu nedenle özellikle oyuna ilk başladığınızda doğduğunuz bölgeye uzak bir mekânda ev yapmak, öldüğünüzde sizin için büyük sorun oluşturacaktır.

Minecraft Kolay Ev Yapımı

Minecraft’ta kolay bir ev yapmak istiyorsanız bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri ilk doğduğunuzda alanda sahip olabilir ve envanterinizde yeterli miktarda biriktirebilirsiniz. Peki nedir bu malzemeler?

 • Meşe odunu veya bölgenize en yakın olan odun çeşitleri
 • Bir miktar tahta
 • Taş veya görsel zevkinize göre kırık taş
 • Tahta kapı (dayanıklı olması ve daha modern gözükmesi için demir kapı tercih edebilirsiniz.)
 • Tuş veya plaka (Kapıları açmak için işinize yarayacaktır.)
 • Meşale (gece ortamı aydınlatmak için gereklidir.)
 • Yatak (Yakında eğer koyun bulursanız mutlaka bir tane yapmalısınız. Ancak yoksa sorun değil.)
 • Merdiven (Özellikle evinizin çatısında kullanabileceğiniz dekorasyon malzemesi.)
 • Fırın
 • Çalışma masası
 • Sandık
 • Halı (Bölgenizde çok fazla koyun varsa ve elinizde demir bulunuyorsa bir makas yapabilir, koyunların yünlerini keserek evinizin daha şık görünmesi için halı yapabilirsiniz.
 • Çit (Evinizin bir balkonu olmasını isteyebilirsiniz.)
 • İnce cam (Eğer elinizde çok fazla cam bulunuyorsa kalın cam da tercih edebilirsiniz. Bu durum görsel zevkinize kalmış.)
 • Tuzak kapısı (Dekorasyon için bazı alanlarda kullanılabilir.)

Yukarıda sizlere sahip olmanız gereken en temel malzemeleri gösterdik. Siz daha modern ve şık bir ev yapmak istiyorsanız, sıraladığımız bu malzeme çeşitliliğini arttırarak evinizi güzelleştirebilirsiniz. Örneğin yakınlarda bir deniz varsa, deniz içerisinde kil arayıp bu killeri ısıtarak saksı yapabilir, ormanda çiçek toplayarak bu saksılara çiçekler dikebilirsiniz. Ayrıca evinizin giriş kısmını çiçeklerle güzel bir yol yapabilirsiniz.

Ayrıca bahsettiğimiz bu malzemelerle sadece evinizi değil, evinizin yanında dekoratif bir çiftlik kurabilirsiniz. Bu evinizin dıştan görünümünü daha güzel gösterecektir. Oyuna ilk başladığınızda çiftlik yapmak henüz biraz erken olabilir ancak ilerleyen dönemlerde bunu yapabilirsiniz. minecraft evi ve minecraft ev yapımı hakkında bu içeriğimizde sizlere çeşitli bilgiler ve püf noktalar sunduk. Artık siz de oyuna ilk başladığınızda kendi modern evinizi tasarlayabilir, arkadaşlarınıza evinizle hava atabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.