GenelOyun Dünyası

League of Legends Sıralama

League of Legends oyunu, yıllardır genç neslin vazgeçilmez internet oyunlarından biri olarak bizleri karşılıyor. Hem savaş hem de bir stratejik oyun olarak adlandırabileceğimiz League of Legends, adından da anlaşılacağı üzere efsaneleri seçiyor diyebiliriz. Son zamanlarda oyun hakkında en çok merak edilenlerden biri de League of Legends sıralama listesi. Güncel olarak en iyi ve popüler olan şampiyon oyuncuların isimleri paylaşılıyor. Eğer siz de bu sıralamada yer almak isterseniz ancak henüz League of Legends indirmediyseniz, bir an önce bilgisayarınıza bu oyunu indirmenizi ve eğlenceye katılmanızı tavsiye ederiz. Böylece ilerleyen zamanlarda siz de League of Legends sıralama listesinde yerinizi alabilirsiniz. Öncelikle sizlere oyunun işleyişinden ve sıralamanın mantığından bahsetmek isteriz.

League of Legends Oyunu

League of Legends oyunu, 27 Ekim 2009 yılında piyasaya sürülmeye başladı. Daha ilk dönemlerinden itibaren oldukça beğeni topladı diyebiliriz. MOBA türünde bir strateji oyunu olarak bizlere sunulan oyun, içerisinde bambaşka bir dünyayı barındırıyor diyebiliriz. Oyunun oyun severlere sunduğu en güzel avantajı ise tamamen ücretsiz olması. Bilgisayarınıza indirerek rahatlıkla oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda belirtmeliyiz ki oyun tamamen stratejik ve rekabet gerektiren bir platform olduğundan, her yaştan bireye hitap ettiğini de söyleyebiliriz. Bireysel olarak değil, takım halinde hareket ederek oyunu kazanabilirsiniz. Pek çok Gamer bu konuda kendini yıllardır geliştirmiş ve dünya genelinde League of Legends oyununda çeşitli turnuvalar da düzenlendi. Hala da düzenlenmeye devam eden turnuvalara katılan birazdan sizlere açıklayacağımız sıralamadaki oyuncular diyebiliriz. League of Legends sıralama sistemi bu turnuvalar da oldukça önemli bir kritere sahip oluyor.

League of Legends Sıralamaları

League of Legends Sıralamaları göz önünde bulundurulduğunda, sürekli olarak farklı kişilerin nicknamelerinin listede yer alması oyuna olan ilgi ve yoğunluğun ne denli yüksek olduğunu da bizlere gösteriyor. Belli dönemlerde yapılan turnuvalarda ve karşılaşmalarda belirlenen grupların arasında kazanan, stratejisini doğru bir şekilde kullanmayı başaran oyuncular, turnuva sonucunda isimlerini sıralamalara yazdırabiliyor. Bu oyundaki popülerliğin de artmasını sağlıyor diyebiliriz. League of Legends sıralamaları konusunda bilmeniz gereken bir diğer konu ise sıralamaların ikiye ayrılması. Popüler şampiyonlar sıralaması ve en iyi şampiyonlar sıralaması olarak League of Legends sıralaması ikiye ayrılıyor. Güncel olarak bu sıralamalara dahil olan isimleri görmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

League of Legends Popüler Şampiyonlar Sıralaması

League of Legends Popüler Şampiyonlar sıralaması hem karakterinizle oyun esnasında başardıklarınız hem de popülerliğinize göre belirlenen bir sıralamadır. League of Legends sıralaması oldukça merak edilen konulardan biridir. Aşağıda sizlere oyunda popüler olan şampiyonların sıralamasını maddeler halinde belirttik.

  1. Jhin
  2. Ezreal
  3. Seraphine
  4. Kai’Sa
  5. Lucian

Yukarıda sizlere sıraladığımız ilk oyuncu ismi, güncel olarak popüler olan şampiyonların sıralamasıdır. Oranlarına bakacak olursak, ilk sırada yer alan Jhin, 29.5% oranı ile birinciliği koruyor. Ardından gelen diğer 4 isim ise kendisine yakın oranlarda bulunuyor. Peki, en iyi şampiyonlar listesinde kimler var biliyor musunuz? Gelin birlikte sıralamasına bir göz atalım.

League of Legends En İyi Şampiyonlar Sıralaması

League of Legends en iyi şampiyonlar sıralaması oldukça yüksek oranları ile bizleri karşılıyor. Sizlere birazdan sıralayacağımız oranlardan da anlayacağınız üzere League of Legends oyunu pek çok oyun severin artık favori savaş oyunu olmuş diyebiliriz. Bakalım en iyi şampiyonlar kimlermiş ve yüzdeleri nelermiş, birlikte görelim.

  1. Skarner
  2. Taric
  3. Armumu
  4. Annie
  5. Kha’Zix

Yukarıda sizlere sıralamalarıyla belirttiğimiz şampiyonların yüzdeleri ise 53.8% oran ile başlıyor. 5. Sıradaki şampiyon oyuncunun yüzdesine baktığımızda ise oran 52.8%’e düşüyor. Buradan da anlaşılacağı üzere şampiyonlar arasında oldukça az ve kapatılabilir oran farklılıkları bulunuyor. Bu da işi daha da kızıştırıyor diyebiliriz. Eğer siz de bu sıralamaya isminizi yazdırmak isterseniz, League of Legends oyununu bir an önce indirip oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.