İncelemeler ve TestlerTeknolojiTeknoloji Haberleri

Lenovo Legion Y740S En İnce Oyun Bilgisayarı

Lenovo Legion Y740S Teknik özellikleri


CES 2020 fuarının gözde bilgisayar modellerinden biri de Lenovo Legion Y740S modeliydi. Bu laptop son derece iyi bir tasarıma ve donanıma sahiptir. Komik ve ilginç olan bir özelliği daha olan Lenovo Legion Y740S model bilgisayar, ana karta monte edilmiş bir GPU ani grafik işlemci taşımıyor! Evet böyle bir işlemci olmadan sadece harici bir Thunderbolt 3 adı verilen harici bir GPU kullanıyor.

Lenovo Legion Y740S Teknik özellikleri

Bu bilgisayarın en etkileyici özelliği intel Core i9 ana işlemcisi, 43 GB DDR4 RAM donanımı ve 1 TB SSD diski var. Ekran boyutu 15.6 inç 4K IPS ekranı da bulunan bu laptop, en yüksek oyun performansını sağlamak üzere geliştirildi. Bildiğiniz en iyi masa üstü oyun bilgisayarının performansından daha aşağı olmayan bir bilgisayardır. Bu cihazda hem NVIDIA he de AMD Radeon grafiklerini aynı anda destekleyebilecek yeni bir teknoloji olan Legion Boost Station cihazı ile beraber geliyor. Bu cihaz yaklaşık 10 Kg ağırlığa sahiptir.

Bu bilgisayar, sadece en iyi oyun deneyimini sunmak odaklı üretildi, tüm bileşenlerinin titizlikle ve en iyi şekilde seçilmesinin nedeni budur. Bu bakımdan en iyi oyun bilgisayarı arayan oyun severlere Lenovo Legion Y740S modelini öneriyoruz.

Firma CES 2020 fuarında Legion Y25-25 adını verdiği bir oyun monitörünü de tanıttı. Bu monitörler, öyle alışılagelen 120 Hz resim yenileme hızının 2 katı hızla yani 240 Hz özellikle geliyor. Bu monitörler, iyi bir oyun deneyimi sunmak için 24.5 inç olarak üretildiler. AMD Freesync teknolojisine de sahipler. 400 niT seviyede inç başına düşen parlaklık değeri ile karmaşık grafiklerin tüm ayrıntılarını görebileceksiniz. Bir diğer konu da saatlerce oyun oynayan oyun severlerin göz sağlığıdır. Firma bunu da düşündü ve monitör TÜV Rheinland Eye Comford sertifikasını da aldı. Yani saatlerce oyun oynadığınızda bu monitörü kullandığınız sürece göz sağlığınız bozulmayacak.

Bu yıl Lenovo CES fuarında bir oyun monitörü daha tanıttı ve bu monitör, 31.5 inç boyuta sahiptir. Sadece bu monitörün fiyatı 1.100 dolardan başlıyor. Lenovo Y-25 ise 320 dolardan satılacak. 27 inç monitörü ise 220 dolar fiyatla satılacak.

 

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.