TeknolojiTeknoloji Haberleri

Siber suç: PSNI, tehditle mücadele için 4,3 milyon £ ‘luk merkez açıyor

Polisin olay mahallindeki cep telefonlarını ve cihazlarını incelemesine izin veriyor


 PSNI’nin Siber Suç Birimi başkanına göre, neredeyse her polis soruşturmasında bir “siber unsur” bulunuyor. 4,3 milyon avroya mal olan yeni merkez, bu hafta güney Belfast’ta açıldı. Det Supt Richard Campbell, geçen yıl yaptığı açıklamada, PSNI’nin incelenen telefon ve mobil cihaz sayısının% 160 oranında arttığını gördüğünü söyledi. “Neredeyse her soruşturmanın … cinayet de dahil olmak üzere bir çeşit siber unsurun bulunma olasılığı var.” Dedi. “Ve burada yaptığımız işin oldukça önemli bir bölümünü oluşturan uygunsuz çocuk imajlarını içeren araştırmalar da dahil.” İlk olarak 2011’de önerilen birim, sahtekarlıktan cinayet soruşturmasına kadar çeşitli suçlarla ilgilenecek. 35 memur ve destek personeli tarafından personel, birim Belfast, Londonderry, Newtownabbey ve Portadown’da dört siber destek birimleri tarafından desteklenmektedir. Başsavcı George Hamilton, tesisin “inovasyon ve yaratıcılık için bir merkeze” sahip olduğunu açıkladı. İlerleyen teknolojinin “suçlular webin karmaşıklığını sömürmeye çalıştıkları için yüksek risk getirdiğini” söyledi.

Polisin olay mahallindeki cep telefonlarını ve cihazlarını incelemesine izin veriyor

PSNI ayrıca İngiltere’nin İngiltere’nin diğer bölgelerinde kopyalanan ilk mobil adli laboratuarına sahiptir. Sıradan görünümlü bir minibüsün arkasında bir dizi ekipman barındıran laboratuvar, polisin olay mahallindeki cep telefonlarını ve cihazlarını incelemesine izin veriyor.

PSNI 10 cihazdan yaklaşık altı tanesinin daha fazla inceleme yapmasını engelleyebilir

Elektronik ortamda yerinde inceleme, cihazların taranabileceği ve el konmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Bu kontrolleri çalıştırarak, PSNI 10 cihazdan yaklaşık altı tanesinin daha fazla inceleme yapmasını engelleyebilir. Det Supt Campbell, işleri kesintiye uğratmamakta hayati önem taşıyabileceğini ve geçmişte memurların bir arama sırasında “her cihazı ele geçirmek zorunda kaldıklarını” söyledi. Yetkililer, olay yerindeki “adil bir güven ile” cihazların ilgili bilgileri tutmadıklarını ve başka bir arama yapmadıklarını söyleyebildiklerini söyledi.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.