Diğer YazılarımızGenelSosyal MedyaTeknoloji

Spotify Hesabı Kapatma İşlemi Nedir? Spotify’da Hesap Nasıl Kapatılır?

Spotify Hesabı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?


Pek çok Spotify kullanıcısı, Spotify hesabı kapatma işlemini merak eder. Çünkü bir uygulamaya kaydolup hesap açmak kadar, o hesabı silmek de olağandır. Çeşitli nedenlerle Spotify uygulamasından hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Size fazla vakit kaybettirmesi, maddi durumunuzun yetersizliği veya artık uygulamayı kullanmak istememeniz bu sebeplerden olabilir.

Hangi nedenle olursa olsun, kullanmakta olduğunuz bir hesabı silmeniz imkânsız değildir. Bazı uygulamalar hesap silmeyi zorlaştırarak müşteri kaybını azaltmayı hedeflemektedir. Hesap kapatma işlemi zorlaştıkça bu işlemden vaz geçeceğinize inanılır. Böyle zorlu hesap silme süreçlerine rağmen, istediğiniz her uygulamadan hesabınızı silmeniz mümkündür.

Spotify Hesabı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Spotify uygulaması, uzun yıllardır piyasada olan en popüler müzik uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulama üzerinden hesap açarak müzik ve podcastler dinleyebilir, kendinize özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Ancak var olan hesabınızı kapatmak istediğinizde, Spotify hesabı nasıl kapatılır sorusunun cevabını ararsınız.

Bu işlem için atmanız gereken ilk adım tarayıcıdan Spotify iletişim sayfasına girmektir. Öncelikle size ait olan hesaba giriş yapın. Daha sonra girdiğiniz iletişim sayfasında karşınıza çıkan “Müşteri Hizmeti ve Destek” başlığına bakın. Oradaki seçeneklerden “Bize Ulaş” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan alandan “Hesap” butonunu seçin ve işleme başlayın.

Spotify hesabı kapatma işlemi için bu noktada “hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum” seçeneğini seçin. Açılan ekrandan “hesabı kapat” düğmesine tıklayın. Karşınıza birçok onay ekranı çıkacaktır. Her ekranda tek tek hesabı kapatmak istediğinizi onaylayın. Onayların ardından hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinize bir bağlantı gönderilir. Bu bağlantıya tıklayarak kapatma işlemini kesin bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Spotify Hesap Kapatma Telefondan Yapılır Mı?

Spotify uygulaması hem mobilde hem de bilgisayarda kullanılabilir. Ancak ister mobil ister bilgisayar olsun, uygulama üzerinden hesap kapatma işlemi yapamazsınız. Bunun nedeni hesap kapatma işleminin daha uğraştırıcı olmasıdır. Mantıken, kullanıcı işlemde zorlanırsa belki de hesabını kapatmaktan vaz geçer, şeklinde bir düşünce ile böyle tasarlanmıştır.

Ancak telefondan Spotify hesabı kapatma işlemi yapmak mümkündür. Bunun için tek ihtiyacınız, işlemi uygulama üzerinden değil, tarayıcınız üzerinden gerçekleştirmektir. Bu durumda hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız ona girmeli ve yukarıdaki hesap kapatma adımlarını uygulamalısınız.

Spotify Premium Hesap Silme

Spotify’ı ücretli bir şekilde kullanıyor da olabilirsiniz. Bu durumda Spotify Premium hesabı kapatma konusunda bilgi edinmek istersiniz. Spotify Premium hesabı kapatmak, ücretsiz hesabı kapatmaktan çok da farklı değildir. Bu işlem için Spotify’dan plan sayfasına geçmeli ve kullandığınız planı premimdan, ücretsiz moda geçirmelisiniz. Bundan sonra da kapatma adımlarını aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Spotify Kapatılan Hesabı Açma

Spotify kapatılan hesabı açma konusunda yardım isteyenler de olacaktır. Bu nedenle daha önce kapatmış olduğunuz bir Spotify hesabını tekrar açma konusunu öğrenmelisiniz. Spotify’da hesabınızı kapatıp onayladığınız andan itibaren, hesabınız geri dönüşü olmayacak bir şekilde silinir. Bu sebeple Spotify hesabı kapatma işleminden sonra hesabınızı geri getiremezsiniz. Ancak dilerseniz farklı bir e-mail adresi ile yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.