Genel

Youtube Music Google Play Music Uygulamasının Yerini Alabilir.

Youtube Music, Play Music Uygulamasının Tahtını Büyük Bir Şekilde Sallayacak


Youtube Music çıktığı andan itibaren müzik dinleme alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Aktif olarak kullanılan çevrimdışı müzik dinleme sistemi olan Play Müzik uygulamasının yerini almak adına hızlı bir şekilde adımlar atmaya başlıyor. Attığı adımlar başarı ile sonlanacak gibi gözüküyor.

Kullanıcılar kendi müziklerini sisteme yükleyerek özel olarak dinleme yetkisine sonunda kavuşuyor. İnternet ortamında bulunmayan ya da kişilerin gizli kalmasını istedikleri müziklerin artık Youtube bulut servisinde barındırılması mümkün hale gelecek. Play Music de bulunan ancak Youtube Music üzerinde bulunmayan Cloud Locker sistemi sayesinde kullanıcılar kendi Offline müziklerini Cloud sistemlere yükleyerek istedikleri yerde dinlemeye devam edebiliyor.

Youtube Music, Play Music Uygulamasının Tahtını Büyük Bir Şekilde Sallayacak

Android geliştiricileri Youtube Music uygulamasının kodları içerisinde farklı türde kodlara rastladı. Denk geldikleri yeni kodlar sayesinde Beta testi içerisinde bu özelliklerin test edileceğini gözlemlediler. Yenilenen sistemlerde Cloud Locker sisteminin gelmesi bekleniyor.

Youtube Music in karşısında oldukça güçlü iki rakip bulunuyor. Apple Music ve Spotify, piyasanın oldukça büyük bir kısmını kendilerine almış durumda. Youtube Music ise bu denli kritik adımlar atarak kendini kullanıcı kazanma yönünde ilerlemeye devam ediyor. Play Music uygulamasının 2020 Yılının ikinci çeyreğini göremeden tarihe karışması beklentiler arasında yer alıyor.

2019 Yılında Hayata Geçirilmesi Bekleniyordu Ancak İşler Yolunda Gitmedi

Google 2019 Yılının başlarından itibaren bu şekilde bir düşünceye kapılmıştı. 2019 Yılının sonlarına doğru Play Music uygulamasının fişini çekecek ve yerine Youtube Music uygulamasını ekleyecekti. Ancak yeterli alt yapı sağlanamadığı için kullanıcılar bu özellikten o yıl için mahrum kaldı. Hazırlıklar hızlı bir şekilde tamamlandı ve 2020 Yılının ikinci çeyreğinde kullanıcılar özelliğe kavuşabilecek.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.