Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Lost Ark Video oyunu Avrupa’da oyuncularıyla buluştu

Lost Ark Neden Farklı


Fantastik (çevrimiçi) çok oyunculu video oyunu Lost Ark artık Avrupa ve Türkiye’de oyuncular açıldı.  Aralık 2019 da Kore de piyasaya sürülen Lost Ark 11 Şubat 2022 tarihinden itibaren Steam’de oyunculara açıldı. Tamamen kurgusal ve fantastik bir evrene sahip olan oyun 2019 yılında Tripod Studio ve Smilegate RPG tarafından ortaklaşa geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştü. Yayıncısı Amazon Game Studios  3 senelik bir PR çalışmasıyla oyunun gelişmekte olduğunu ve bir çok içeriğin sürekli  yenilenerek  oyunculara güzel vakit geçirmesini öngörüyordu.

Lost Ark Neden Farklı

Kore de 2019 da piyasaya sürülmesine rağmen Lost Ark son zamanlarda diğer mmorg oyunlarından farklı bir değeri var.  Oynanış ve oyuncuların bu oyunda neler bulduklarına gelmeden önce piyasa da bir takım değişkenlerin ortaya çıkması Lost Arkın önemini arttırdı. Son zamanlarda oyun dünyasını sarsan skandallar ve Şirket içi davalarından dolayı girişimcilerinin gözden çıkardığı bazı oyun şirketleri yüzünden destek kuruluşları , daha sağlam yere basan oyun platformlarına yöneldi. Çıkışı 2019 olmasına rağmen  yaklaşık 14 senelik bir çalışma ve geliştirme süresine sahip olan Lost Ark 2 milyondan fazla oyuncunun açılışını beklemesini sağladı.

Lost Ark nasıl bir oyun?

Görsel olarak klasik Kore oyunlarından esinlenilmiş olup, sistem gereksimi  bir çok oyunun aksine  düşük seviyede tutulmuş.  Buda çoğu öğrenci ve  oyun severin arzuladığı şeydi. Türk oyuncular uzun bir süredir Rus serverlarından oyuna katılıp aralıksız oynamaya başlamışlardı. Bugün ise Avrupa serverları, Afrika serverları ve Amerika serverları olmak üzere kıtaları ayırıp tamamen oyunu ücretsiz oyunculara sundular.

Oyun tamamen büyük bir evrene sahip. Portallarla insanı yormadan,  oradan oraya koşmadan, bıktırmadan görevlerimizi yapmamızı sağlıyor. Dungeon’larda eleman beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Dungeon  kapısında sizlere bir seçenek sunulup,  istediğiniz kadar oyuncuyu partinize alabiliyorsunuz. Boss fightlarında taktiksel davranabiliyorsunuz  ve saçma sapan ölümlerden kaçma stratejisini  oluşturabiliyorsunuz. En önemlisi ise  partinizdeki  arkadaşlarınızla konuşarak süre sınırı olmadan ama durmaksızın dungeonlarda maceradan maceraya gidebiliyorsunuz. Görselliğe itina edilmiş olması her tür oyuncunun göz zevkine hitap etmiş. Karakter yaratma ekranında 2 saatini harcayabilecek bayan oyunların olacağını tahmin etmek  zor değil.  Oyuna ayak bastığınızdan itibaren gelişen npc diyalogları bunaltmadığı gibi bu diyalogları atlayabiliyorsunuz. En önemlisi  ara videolar la verilmek istenen Lost Ark hikayesinin  takdir edilmesi gerekir. İster Crafting yapın isterseniz balık tutun yada sürekli seçmiş olduğunuz karakter sınıfınızla (ister kılıç ister asanızla yada kalkanınızla)  savaşın. Zamanınızı nasıl değerlendireceğinizi size bırakmış. Özgür bir evrende size bir de ada veriliyor ve istediğiniz gibi adanızı organize edip döşeyebiliyorsunuz ve üstüne de lord ünvanı alabiliyorsunuz. Canınız mı sıkıldı?  geminize atlayıp  adanıza gidin!  hatta partinize arkadaşınızı da alıp adanıza götürebilirsiniz.

Henüz oyuna tam başlayamamakla beraber ne yazık ki 15.000 kişilik sıra beklemek zorunda kalmak zorlayıcı olabiliyor. Oyunun yeni açılmasından dolayı olduğunu düşündüğümden henüz puan kırmadım ama bu sıra beklemek,  süreklilik arz ederse bu konuda  geliştiricilere mesaj atacağıma emin olabilrsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.