Film&Dizi

Love Death Robots Dizi İncelemesi

Netflix’in popüler dizileri arasında yer edinen Love, Death & Robots, yetişkin animasyonu olarak bilinse de aslında bilim kurgu ve antoloji serisi olarak öne çıkıyor. 2019’un Mart ayında yayına giren dizi, ilk sezonda 18 bölümden oluşuyordu. Dizinin en dikkat çekici özelliği ise her bir bölümün değişik yerlerde çekilmesi ve farklı hikayelere odaklanmasıdır. Love Death Robots dizi incelemesi yazımızla, konuya dair merak edilenleri açıklayalım.

Love Death Robots Dizi Konusu Nedir?

David Fincher, Joshua Donen, Tim Miller ve Jennifer Miller ortak yapımı olan Love, Death & Robots dizisi, 1981 senesinde yayına giren Heavy Metal’den esinleniyor. Farklı uzunluklarda, türlerde ve animasyon tekniklerinde çekim yapılması, diziyi daha da ilgi çekici hale getiriyor. 18 bölümlük ilk seride hikayelerin, animasyonu tereddütsüz şekilde desteklediğini görüyoruz. Dizinin her bölümü değişik bir başlık kartıyla açılıyor ve bölümler birbirinden bağımsız şekilde ilerliyor.

Love Death Robots dizi incelemesi yazımızda bölüm konularından da bahsedelim. Örneğin bir bölümde insanlığın kibri ele alınıyor. Bir başka bölümde ise kıyamet sonrası bir şehirde tura çıkan ve insanlığın çöküşüne yol açan kusurlara işaret eden üç robottan söz ediliyor. Ayrıca, Adolf Hitler’in altı komik senaryoda erken bir ölümle karşılaştığı ve dünya tarihinin akışını değiştirdiği bir bölüm de yer alıyor.

Serinin en çok konuşulan hikayelerinden biri de 3. bölümde geçiyor. Bu bölümde gerçeküstü ve Hitchock tarzı bir hikaye anlatılıyor. Bir cinayete tanık olan ve gelecekteki Hong Kong sokaklarında olası katilden kaçmaya çalışan bir kız, diziye konu oluyor. Harika şekilde yapılandırılan, sıkı yazılmış bir gerilim filmini anımsatan bu bölüm, ihtişamıyla görsel açıdan da dikkat çekiyor. Love Death Robots dizi incelemesi için şunu da söylemeliyiz ki, bu bölümlerin hiçbiri görsel ya da tematik olarak benzer değil.

Love Death Robots Dizisi Hakkında Diğer Bilgiler

Alternatif Tarih, Kör Nokta, Çöplük, Zıma Mavisi, Şanslı On Üç, Korkunç gibi bölüm isimleri olan Love, Death & Robots, her bölümünde 10-15’er dakikadan oluşuyor. Yaratıkların, kötü sürprizlerin yer aldığı bu dizi adeta bir kara komedi gibi. 2019’da Emmy ödülüne da layık görülen yapım, bütün dünyada beğeniliyor. Love Death Robots dizi incelemesi yazımızda, bilmeyenler için ikinci sezonun çekileceğine de değinmek istiyoruz. Dizinin ikinci sezonu için onay çıkmış olması da izleyicileri heyecanlandırıyor. Fakat Love Death Robots ikinci sezon ne zaman çıkacak kesin bir tarih bilgisi bulunmuyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu diziyi gerçekten öneririm. Konusu güzel yönetmen işini layığıyla yapıyor. Oyuncular da gerçekten güzel performans sergiliyor. İzlemenizi tavsiye ederim. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.