Mobil Alemi

Mart Sonunda Piyasaya Çıkacak 4 Yeni Telefon Modeli İncelemesi

Mart ayı sonunda piyasaya 3 farklı ve çok ilgi görmesi beklenen 4 yeni telefon modeli piyasaya sürülecek. Bu telefonların başında Realme Narzo 10 isimli modeldir. Realme Narzo 10 telefon modeli arkada 4 adet kamera bulunduruyor ve en iyi kamerası 48 MP çözünürlüktedir. Ek olarak iyi bir işlemci olan Heli0 G80 model 8 çekirdekli işlemciye sahip ve görünüş olarak Redmi 6i modeline çok benziyor. Cihazda var olan batarya 5.000 mAH olarak seçilmiş ve 4.000 mAH üzerindeki tüm piller için şart olan hızlı şarj cihazı bu telefonla da birlikte gelecek. Android 10 işletim sistemi ile gelecek olan Realme Narzo 10 telefon 10.000 Rs fiyatla Hindistan’da satışa çıkıyor.

Mart Sonunda satışa çıkması merakla beklenen diğer model de Realme Narzo 10A telefon modelidir. Bu cihazın Narzo 10 cihazından biraz daha düşük bir profili var. Cihazda 6.5 inç ekran var yine 5.000 mAH batarya ve hızlı şarj adaptörü ile geliyor. Söylentilere göre, işlemcisinin oyun severler için seçildiği bilgisi var ki, eğer öyle ise en az 8 çekirdekli bir işlemci ve 4-6 GB ram olacak. Ancak fiyatının da Realme Narzo 10 telefon modelinden daha düşük olacağını belirtelim.

Redmi K30 Pro telefon modeli de mart 2020 sonunda satışa çıkıyor. İlk defa Hindistan’da raflardaki yerini alacak olan K30 Pro Snap Dragon 865 model işlemciyi kullanacak ki en iyi işlemci budur. Bir diğer varyantında daha ucuz olan Snap Dragon 865 modeli de kullanılabilir. Parmak izi okuyucu olacağı ve OLED teknolojisinin ekranda kullanılacağı gelen haberler arasında. Yine DDR5 ram kullanacak olan firma Android 10 işletim sistemi kullanacak. Hızlı şarj adaptörünün de olacağı bu cihaz 4.700 mili amper kapasitede pil kullanacak.

Mart 2020’de satışa çıkması beklenen diğer bir model de Huawei P 40 modelidir. Telefonun Kirin 990 işlemci kullanacağı ve çok iyi kameralara sahip olacağı, ekranının resim yenileme hızının 120 Hz olacağı ifade ediliyor.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.