Oyun Dünyası

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır?

Minecraft Kayış Yapımı

Minecraft’ta dilediğiniz bir hayvanı, dilediğiniz bir alana taşımak, kendi çiftliğinizi kurmak veya bir atınız varsa kaçmasını önlemek için mutlaka bir kayışa ihtiyacınız olacaktır. Aksi taktirde kayışınız olmadan hayvanları istediğiniz yere götüremez, kendi hayvan çiftliğinizi kuramazsınız. Peki minecraft kayış nasıl yapılır? Minecraft kayış yapmak için gereken malzemeler nelerdir? Gelin ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Minecraft Kayış Yapımı

Bilindiğiniz gibi minecraft üzerinde yapılan neredeyse tüm eşyalar çalışma masası olmadan yapılamıyor. Bu durum minecraft kayış yapımı için de geçerli. Kayış yapmak için bazı önemli malzemeleri toplamanız ve çalışma masasının başına geçerek bu malzemeleri birleştirmeniz gerekiyor. Peki nedir bu malzemeler?

  • 4 adet ip
  • 1 adet balçık topu

Bu malzemeleri elde etme zorluğu, aslında bulunduğunuz konuma göre değişim gösterebilir. Sıraladığımız bu 2 malzemeyi elde etmek için oyunda iki farklı canavar ile savaşmalı ve bu canavarlardan düşen malzemeleri toplamalısınız.

İpler genel olarak geceleri saldırganlaşan örümceklerden çıkmaktadır. Ancak zaman zaman mağara örümceklerinde de rastlamanız mümkün. Yeterli sayıda ipi topladıktan sonra balçık toplarını toplamaya geçebilirsiniz. Balçık topları, balçık denen canavarlardan ortaya çıkmaktadır. Ancak bu canavarlar her alanda bulunmamakla beraber, normal bir dünyada da bulması zor olacaktır. Bu nedenle de balçık canavarlarının daha çok hangi bölgelerde bulunduğunu ve yaşadığını bilmeniz gerekir.

Minecraft Balçık Topu Bulma Yöntemi

Minceraft kayış yapımı için gerekli olan önemli malzemelerden birinin de kayış olduğunu belirmiştik. Ancak kayış aletinin nasıl yapıldığını göstermeden önce, minecraft kayış yapımı için oldukça önemli olan balçık topunu nereden bulabileceğinizi sizlere gösterelim.

Balçık toplarının bulunması her ne kadar zor olsa da bazı pratik yöntemler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde balçık topu elde edebilirsiniz. Balçık canavarları genelde bataklık gibi ıssız yerlerde yaşamlarını sürdürdükleri için evinize yakın alanlarda bir bataklı aramaya hemen başlayabilirsiniz. Ayrıca bir balçık bulduğunuzda ve her kestiğinizde küçülüp yeni parçalara ayrılacağı için sadece bir balçıktan 5’ten fazla balçık topu toplayabilirsiniz.

Minecraft İp Bulma Yöntemi

Minecraft kayış yapımı için illaki canavarlar ile savaşmanıza gerek yoktur. Farklı ve daha kolay yöntemler ile de ip sahibi olabilir ve kayış yapabilirsiniz. Peki nasıl? İlk olarak bulunduğunuz alana en yakın köyü bulabilirsiniz. Çünkü köylerin bazı evlerinde içi dolu sandıklar yer almaktadır. Bu sandıkların içinden çoğu zaman obsidyen, elas, elma vb. Malzemeler çıksa da yüksek ihtimaller doğrultusunda ip bulmanız da mümkündür.

Bir başka yöntem olarak da yer altı mağaralarını ziyaret edebilirsiniz. Yer altı mağaralarında zaman zaman karşılaştığınız tünel yolları ve bu yollarda yer alan sandıklı vagonlar yardımı ile ip bulabilirsiniz.

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır?

Malzemeleri de topladığımıza göre asıl konumuz olan minecraft kayış yapımı adımlarımıza geçebiliriz. Aslında bu malzemenin yapımı oldukça pratik ve kolaydır. İlk olarak elinizde bulunan balçık topunu çalışma masasının tam ortasına yerleştirin. Ardından başçık topunun sağ alt köşesine ve sol üst köşesine birer ip koyun. Son olarak ise üst ve sol kısma yine bir adet ip koyun. Bu işlemlerin ardından bir kayışa sahip olabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.