Oyun Dünyası

Minecraft’ta büyü nasıl yapılır?

Büyü Nasıl Yapılır Mineceraft


Minecraft’ta büyüler, daha fazla dayanıklılık, korunma, güç gibi özellikler kazandırır. Silahlarınızın seviyesini arttırmak ve daha sağlam yapmak için büyü yapmanız gerekebilir. Bu içeriğimizde sizlere Minecraft büyü nasıl yapılır bunu göstereceğiz.

Büyü Nasıl Yapılır Mineceraft

Bu işleme başlamak için ilk olarak büyü masasını oluşturmanız gerekir. Bunun için iki elmas, bir kitap (üç yaprak kağıt ve bir deriden yapılmış) ve dört obsidyene (oyunun alt katmanlarında lav ve su kaynakları arasında doğal olarak bulunan ve bir kova atılarak da üretilebilen malzeme) ihtiyacınız olacaktır. Büyü yapmak için oyun içerisinde kazandığınız XP’lere ihtiyacınız vardır. XP puanlarınız ile büyü yapabilirsiniz.

 

Canavarları ve hayvanları öldürmek, kömür, elmas, zümrüt, redstone, lapis lazuli, demir ve altın;, buğday, karpuz, balkabağı hasadı gibi yaygın günlük faaliyetler, hayvanların üremesine yardımcı olmak, büyü yapmak için gerekli miktarda XP almanın yollarından bazılarıdır.

Gerekli deneyim seviyelerini elde ettikten sonra sıra eşyaları büyülemeye geliyor. Büyü masasına erişmek için üzerine sağ tıklayın, ardından envanterinizi gösteren bir pencere açılacak ve karşınıza çıkan kitabın altındaki karenin hemen üstünde ve yanında bir dikdörtgen şekli olacaktır. Büyülemek istediğiniz nesneyi bu kareye yerleştirin, büyüler ve ihtiyaç duydukları deneyim miktarı hemen yanında görünecektir.

Ne yazık ki sihri seçmek mümkün değil, sadece ihtiyaç duyduğu XP miktarı, görünen ilk üçü düşük seviyeli ise, sadece envanteri kaldırın ve ardından aynı yere geri koyun, böylece büyüler değişecektir. İstediğiniz seviyede bir tane bulduğunuzda, üzerine tıklayın ve bu kadar, envanteriniz büyülendi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.