Diğer Yazılarımız

Mırıldanarak Şarkı Nasıl Bulunur? İsmini Bilmediğim Şarkıyı Nasıl Bulurum?


Daha önce adını bilmediğiniz ancak aklınızda melodisi kalan şarkıları bulmaya çalıştınız mı? Mırıldanarak şarkı nasıl bulunur? İsmini bilmediğim şarkıyı nasıl bulurum?

Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte artık sadece melodisinin bir kısmını bile hatırladığınız şarkıları kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Google, bu konuda kendini geliştirmek için yeni adımlar atarak. Artık sadece mırıldanarak bile şarkı bulmanızı sağlayacak olan özelliğini herkes için yayınladı.

Her ne kadar bir Google Asistan özelliği olsa da Android ve IOS cihazlarda şu an için sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Elbette tek alternatif Google asistan değil. Yapay zeka ile güç almış olan bazı web siteleri ile de sadece melodisini mırıldanarak şarkı bulabilirsiniz.

Peki, mırıldanarak şarkı nasıl bulunur? Adını bilmediğim şarkıyı nasıl bulurum?

Google Asistan ile Mırıldanarak Şarkı Bulma Nasıl Yapılır?

Google Asistan ile mırıldanarak şarkı bulmak. Sadece Android değil IOS işletim sistemine sahip olan telefonlar için de mümkündür. Ancak, burada dikkat edilmesi gereken nokta. Google Asistan sisteminin telefonda yüklü olması.

Telefonunuzda son sürüme sahip olan bir Google Asisten yüklü ise mırıldanarak şarkı bulmak için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit;

  • Güncel sürüme sahip olan Google Asistan uygulamasını çalıştırın,
  • Mikrofon simgesine tıklayın,
  • Mikrofon izni isterse onaylayın ve bir sonraki adıma geçin,
  • Komut alımı başladıktan hemen sonra “mırıldanarak şarkı bulma” cümlesini söyleyin,
  • Google Asistan sizi dinlemeye başladıktan hemen sonra bulmak istediğiniz şarkının melodisini ister mırıldanın isterseniz ıslık ile eşlik edin,
  • Bir süre sizi dinleyen Google Asistan, melodiyi veri tabanında aramaya başlayarak doğru sonucu size birkaç saniye içinde verebilecek.

Söz konusu özellik her ne kadar yapay zeka desteği ile çalışıyor olsa da kimi zaman şarkıları bulma konusunda sorunlar yaşanabiliyor. Sadece mırıldanarak şarkı bulma değil. Shazam sistemi gibi çalıştırarak da telefonunuzda Shazam uygulamasını barındırmadan çevredeki çalan şarkıları kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Mırıldanarak Şarkı Bulma Sitesi Nasıl Kullanılır?

Mırıldanarak şarkı bulma sitesi Google Asisten uygulamasından önce de kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Geniş müzik kütüphanesi ile karşımıza çıkan site. Ortamdaki sesleri dinleyerek şarkıları kolay bir şekilde bulmanızı sağlayabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra, mırıldanarak şarkı bulma özelliği ile de daha önce adını bulamadığınız şarkıları mırıldanarak bulabilmeniz için de imkan tanıyor. Peki, Mırıldanarak şarkı bulma sitesi nasıl kullanılır?

  • Buraya tıklayın ve web sitesine erişim sağlayın,
  • Karşınıza çıkan web sitesinde, ortalarda bulunan “sarı yuvarlak” şeklinde olan seçeneğe tıklayın ve ortamı dinlemesine izin verin,
  • Bu işlem sırasında bulmak istediğiniz şarkıyı dinletin ve/veya daha önce adını bile hatırlamadığınız ancak sadece melodisinin dilinizde kaldığı şarkıyı web sitesine mırıldanmaya başlayın,
  • Bir süre sizi dinledikten sonra, arşivlerinde arama yaparak size sonucu verecektir.

Söz konusu web sitesi Android, IOS ve Mikrofon erişimi olan pek çok platform tarafından kullanılabilir durumda. Her ne kadar geniş bir müzik kütüphanesi olsa da kimi zaman Google Asistan kadar düzenli çalışamayabiliyor. Hatta kimi zaman, şarkıları dinleyip dinlemediği bile belli olmuyor. Ancak, sonuca ulaştıran denemeler de mevcut.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.