AndroidMobil Alemi

Ok Google Cihazımı Kur

Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Yapılır?


Teknolojik imkanların her geçen gün muazzam ölçüde ilerlemesi ile beraber gündelik yaşam tarzları büyük ölçüde değişmiştir. Bahse konu olan birçok değişim, insan yaşamının pratik bir hale gelmesini sağlamış ve bazı elektronik cihazlar bu konuda önemli bir role bürünmüştür. Artık birçok gündelik işlemi yalnızca pratik elektronik cihazlar ve merkezi komuta sistemi üzerinden gerçekleştirilmesi oldukça kolay bir hale gelmiştir.

İnsanların yaşamlarını değiştiren ve yalnızca bir arama motorun öte olan Google ile birçok işlemi eş zamanlı olarak yapabilmek mümkündür. Ok Google Cihazımı Kur işlemleri ile, evininizde ya da iş yerinizde Google Asistan özelliğini kullanarak birçok işleme komut verebilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Temelde Google altyapısını kullanan birçok cihaz özelliği ile merkezi komuta sistemine bağlanabilmek ve cihazların entegre bir şekilde çalışmasını sağlayabilmek mümkündür. Google home uygulaması sayesinde bahse konu olan bütün cihazlar otomatik olarak entegre işlemine dahil olabilir ve kolay bir şekilde kullanılabilir. Ancak Google home uygulamasını kullanmayan kişiler için de bu cihazların kontrol edilebilmesi ve entegre olabilmesi mümkündür. Bu durumda Ok Google Cihazımı Kur özelliğinin devreye alınması gerekebilir.

 

Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuz üzerinde Google Asistan aktive etme işlemlerini gerçekleştirmeniz halinde Ok Google Cihazımı Kur işlemlerini başarı ile yürütmüş olursunuz. Çünkü Google Asistan ile temel amaç, bütün entegre özelliği olan cihazların tek bir merkez üzerinden sesli komutlar ile kontrol edilebilmesidir. Google Home uygulamasını kullanmayan kişiler için Google Asistan kullanılarak, cihazların kurulum işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. IOS işletim sistemi bulunan cihazlardaki Asistan Siri olarak mevcut iken Android işletim sistemi bulunan cihazlarda Google Asistan bu işlemlere karşılık verebilmektedir.

Ok Google Cihazımı Kur işlemlerine başlayabilmek için cihazınızın Android temelli olup olmadığından emin olmanız gereklidir. Genellikle IOS yani Apple marka ürünler haricindeki cihazlar Android işletim sistemi ile çalışır. Bu durumda sizlerin Google Asistan uygulamasını aktif hale getirmeniz gereklidir. Telefonunuza okey Google ya da hey Google şeklinde seslenmeniz halinde Google Asistan uygulamasını aktif hale gelecek ve sesli komutlar için gerekli işlemleri başlatmış olacaksınız.

Google asistanım için sesli komut özelliğini aktif hale getirdikten sonra aslında test denemelerinin yapılması tavsiye edilmektedir. Bu durumda kullanmış olduğunuz ve android temelli olan akıllı telefonumuz için okey Google ya da hey Google şeklinde seslendiğimizde telefonum size yanıt vermesi gerekir. Eğer telefonunuzdan bu seslenmeniz sonrasında bir yanıt gelmiyor iste farklı bir kurulum işlemini gerçekleştirmemiz gerekebilir.

 

Ok Google Cihazımı Kur Mibox4

Teknoloji ile beraber bilgi ve iletişim sistemlerinin muazzam ölçüde ilerlemesi ile eski usulde kullanılan cihazların neredeyse hepsi akıllı hale gelmeye başlamıştır. Özellikle Xiaomi MiBox cihazları ile beraber gerekli kurulum adımları gerçekleştirdikten sonra eski tip televizyonlar hem kaliteli şekilde bir görünüm özelliğine kavuşmak da hem de akıllı televizyon özelliğine sahip olan bir rehber niteliğini kazanmaktadır. Dolayısıyla Mibox cihazı kullanan ve bu cihazı da Google Home ya da Google Asistan özelliği ile çalıştırmak isteyen kişiler için Ok Google Cihazımı Kur Mibox4 özelliklerinin aktif hale getirilmesi gereklidir.

Andorid TV özelliğini aktif ve dolu dolu kullanmak isteyen, ancak yeni bir televizyon almak yerine ek kurulumlar ile işlemleri yürütmek isteyen kişilerin tercihi olan Mibox cihazı için Ok Google Cihazımı Kur Mibox4 oldukça pratik ve kısa işlemler sonrasında Google Asistan ile entegre çalışmaya başlamaktadır.

Mibox üzerinde kurulum işlemlerini yapmak için;

  • Google Play Store uygulamasına giriş yapın
  • Arama kısmından Google Asistan aramasını yapın
  • Gerekli uygulama kurulum adımlarını gerçekleştirin
  • Ayarlar menüsünden “OK Google” özelliğini aktif hale getirin.

Bahse konu olan bu adımlar sayesinde Ok Google Cihazımı Kur Mibox4 işlemlerini yalnızca birkaç dakika içinde gerçekleştirmiş olursunuz ve Google Asistan ile de Mibox kontrol adımlarını akıllı telefonunuz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.