Diğer Yazılarımız

Otobüsüm Nerede İzmir

Otobüsüm Nerede İzmir

İzmir’de ulaşımda otobüs kullanmak oldukça pratiktir. Gitmeyi planladığınız yerlere otobüsüm nerede İzmir uygulaması ile öğrenmek mümkün olmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen otobüsler mobil uygulama üzerinden vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır. Özellikle otobüs hatlarının nerede ve ne zaman durağa geleceği uygulama sayesinde pratik bir şekilde öğrenilebilmektedir.

Eshot otobüsüm nerede İzmir’de toplu taşıma araçları kullananlar için büyük kolaylıktır. Eshot ile otobüs hatlarının detaylarına ulaşmak mümkündür. Mobil uygulama sayesinde otobüs hatlarını favoriye alabilir. Buna göre otobüsleri takip edebilirsiniz. Eshot akıllı durak sayesinde otobüslerin bulunduğunuz durak noktasına kaç dakikada varacağını tespit edebilirsiniz.  Eğer zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, gideceğiniz yerlere geç kalmak istemiyorsanız otobüsünüzün nerde olduğunu inceleyerek dakik davranabilirsiniz.

Eshot Otobüsüm Nerede

İzmir’de toplu taşıma kullanarak bir yerden bir yere kolaylıkla gitmek mümkündür. Hızlı ve rahat ulaşım sağlamayı amaçlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot otobüsüm nerede uygulaması ile vatandaşlarının ulaşım ihtiyacını gidermektedir. Elbette ki yerli vatandaşların yanı sıra farklı illerden misafir olarak İzmir’e gelen vatandaşlarda bulunur. Böyle durumlarda kişiler İzmir’i bilmediklerinden nereye nasıl gideceklerini bilmezler. Bu yüzden Eshot nasıl giderim bölümü ile kullanıcılara gideceği yerde yakın olan hatları, süresini belirler. Yürüme mesafesi varsa bu konuda bilgi verir.

Toplu taşıma kullanan her insanın İzmir otobüsüm nerede uygulamasını indirmesi gerekir. Böylece kısa mesafelerde dahi konfor sağlanmış olur. İzmir içi yolculukların planlanması açısından Eshot oldukça verimli bir uygulamadır. Nereye nasıl giderim sorunun cevabını bulmak için Eshot oldukça kullanışlı ve anlaşılır olarak düzenlenmiştir. Her yaştan insanın kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır.  Özellikle hatların ne zaman durakta olacağı bilgisi uzun süre otobüs beklemeyi önlemektedir.

Bunun yanı sıra Eshot uygulamasın WEB’ten takip edilebileceği gibi uygulama ile daha kullanışlı olacaktır.  Eshot uygulamasında otobüs alarmları dikkat çekicidir. İzmir’de işe gitmek, okula gitmek için toplu taşıma kullananlar için Eshot otobüs alarmları çok pratik olacaktır. Kullanıcı kendi saat düzenine göre otobüs alarmı kurabilir. Böylelikle iş ve okula geç olma olasılığı mümkün olmayacaktır.

  • Yenilenen uygulaması ile Eshot vatandaşların ulaşımını kolaylaştırır.
  • Akıllı durak sayesinde kişiler Eshot nerede, otobüse kaç dakika kaldığını gözlemleyebilirler.
  • Hangi otobüs nereye gidiyor, nerden geçiyor bilgisi kolayca öğrenilebilir.
  • Otobüs alarmları ile otobüs saatlerini asla kaçırmazsınız.
  • Hat bilgilerini pratik olarak harita üzerinden veya otobüs listesinden alabilmek mümkündür.
  • İzmir içinde kullanmış olduğunu kart bilginize uygulama sayesinde ulaşabilirsiniz.

ESHOT Bakiye Sorgulama

Eshot sürümün yenilenmesi ile birlikte kartlardaki bakiye miktarı gözlemlenebilir. Böylece kart kullanıcısı otobüse yeterli bakiyesi olup olmadığını bilir. Ancak İzmirim kart bakiye sorgulama açısından çok daha sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır. Eshot otobüs saatleri hakkında yardımcı olurken, İzmirim kart toplu taşımalardaki kullanım verilerinizi belirtir. Her iki uygulamada İzmir’de yaşayan vatandaşlar için önemlidir.  İzmirim kart uygulaması dijital kart kullanımına da elverişlidir. Ayrıca kullanıcılar bu uygulama üzerinden bakiye yükleme işlemleri yapabilmektedir.

İzmirim kart uygulamasının en güzel yanlarından biride QR kodunun okutulma özelliğidir. Bu özellik sayesinde güvenli geçiş yapmak mümkün olmaktadır. Diyelim ki kartınızı bulamıyorsunuz, diğer çantanızda veya paltonuzda kalmış o zaman İzmirim kart sanal kart oluşturabilir ve ulaşımınızı her koşulda sağlayabilirsiniz. Sanal kart sayesinde yolda kalmaz ve gittiğiniz yeri tespit edebilirsiniz. Ayrıca bakiye harcamalarını da sistem üzerinden görmek mümkün olacaktır.  Elbette ki sanal kartın yanı sıra fiziksel kartınızın bakiyesini ve hareketlerini görebilirsiniz. Hareketler tarihi ve ücretleri ile kullanıcıya anında yansımaktadır.

Sistem üzerinden kart eklemesi yapmakta mümkün olmaktadır. Yani uygulama çoklu kart kullanımını desteklemektedir. İzmirim kart bakiye yükleme güvenle gerçekleştirilmektedir. İzmirim kart ile kullanmış olduğunuz hatları da favorinize alabilirsiniz. İzmirim kart uygulaması Eshot uygulamasında var olan nasıl giderim özelliği de taşır.

İki uygulama değerlendirmeye alındığında İzmir’de toplu taşıma kullanan kişiler her iki uygulamayı da hali hazırda mobil cihazlarında bulundurmalıdır. İzmirim kart bakiye yüklemenize yararken, Eshot otobüs saatleri hakkında bilgi verecektir. Kişiler İzmir kart uygulaması sayesinde kendi belirledikleri miktarlarda anında bakiye yükleyebilirler. Toplu taşıma sadece otobüs anlama gelmemektedir. İzmir kart metro ve vapurda da kullanılabilmektedir. Ulaşımı kolaylaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi sürekli ulaşım konusunda yeniliklerle vatandaşları şaşırtmaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.