Biyografi

Özcan Deniz Kimdir?

Sosyal medyada daha çok aşk hayatı ile öne çıkan özcan deniz şimdilerde büyük ses getiren Kızıl Goncalar isimli dizide Doktor Levent Alkanlı karakterine can vermektedir. 1994 yılında başlayan kariyer hayatında sayısız film ve dizi projesine adını yazdıran ozcan deniz hem bir oyuncu yönetmen hem de şarkıcıdır. 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Şimdilerde 51 yaşında olan Özcan Deniz 1992 yılından beri kariyerinde aktif olarak çalışmaktadır. Özcan Deniz’in ikinci evliliği olan Feyza Aktan’dan Kuzey Deniz isimli bir çocuğu bulunmaktadır.

Doğum Tarihi 19 Mayıs 1972
Doğum Yeri Ankara, Türkiye
Boyu 1.78 metre
Eşi Feyza Aktan (2008–2010), Deniz Akkaya (2012–2017)
Çocuk (ları) Kuzey Deniz (2008)
Mesleği Oyuncu, şarkıcı, yönetmen, senarist
En İyi Film “O Şimdi Asker” (2003)
En İyi Şarkı “Dön Desem” (2003)
Ödüller Altın Kelebek Ödülleri, Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri
TV Programları “Asmalı Konak” (2002-2004), “Kader” (2006)

Özcan Deniz Evli mi? Kiminle Evli? Kaç Çocuğu Var?

Özcan Deniz’in kaç çocuğu var? merak edenler için ikinci evliliği yaptığı Feyza Aktan’dan Kuzey Deniz isimli bir oğlu bulunmaktadır. 2018 yılının Mart ayında Feyza Aktan ile evlenen (ozcan deniz wedding) Özcan Deniz’in aynı yılın Nisan ayında Kuzey isimli oğlu dünyaya gelmiştir. 36 yaşında ilk kez baba olan Deniz’in oğlu Kuzey 5 yaşındadır Özcan Deniz hayatı boyunca üç kez evlenmiştir. İlk evliliği 1992 yılında Handan Deniz ile olmuştur.

Çift 2003 yılında anlaşmalı olarak boşanmıştı. İlk evliliğinin ardından 15 yıl boyunca yeniden evlenmeyi düşünmeyen Özcan Deniz 2018 yılında yolunun kesiştiği Feyza Aktan ile ikinci kez nikah masasına oturmuştur. Bu birliktelik sadece bir yıl sürmüş ve çift 2019 yılında boşanmıştır. özcan denizin eşi 2023 yılında evlendiği Samara Dadgar üçüncü eşidir. Sosyal medyada büyük ses getiren aralarındaki yaş farkından dolayı ilgi çeken bu evlilik devam etmektedir.

Özcan Deniz’in İlk Eşi Kimdir?

Özcan Deniz ilk evliliğini handan deniz ile yapmıştır. 1992 yılında Almanya’dayken tanıştığı Handan Deniz ile evlenen Özcan Deniz kısa süre sonra eşinden ayrılmıştı. Resmiyette 2003 yılında boşanmış gözükselerde aslında çiftin birlikteliği daha önceden sonlanmıştı. Özcan Deniz ikinci kez 2018 yılının Mart ayında Feyza Aktan ile evlenmiştir.

Bu evliliğinden Kuzey isimli bir oğlu dünyaya gelmiştir. 26 Haziran 2019 yılında ise anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştır. Son olarak 2023 yıllarının Ocak ayında dünya evine girdiği İranlı sevgilisi Samar Dadgar ile mutlu bir birliktelik sürmektedir.

Özcan Deniz’in Rol Aldığı Diziler Hangileridir?

Özcan Deniz’i herkes Coca Cola reklamındaki kareleri ile tanırken aslında o Asmalı Konak dizisi ile bambaşka bir üne kavuşmuştur. 1994 yılında Ona Sevdiğimi Söyle isimli filmde rol olarak sektöre giriş yapan Deniz, 1997 yılında ilk kez Yalan isimli televizyon programı ile seyirci karşısına çıkmıştır.

Özcan Deniz’in asıl ünü 2002 ve 2003 yılları arasında Seymen Karadağ karakterini canlandırdığı Asmalı Konak dizisi olmuştur. Aradan çok zaman geçmeden 2004 ve 2006 yılları arasında ses getiren bir başka proje Haziran gecesinde Baran karakterini canlandırmıştır. 2000’li yılların popüler dizilerinde ve film yapımlarında öne çıkan Özcan Deniz’i yeni jenerasyona tanıtan ve dizi sektöründe yeniden öne çıkaran yapım 2017 ve 2019 yılları arasında ekranlara gelen İstanbullu Gelin isimli dizi olmuştur.

 

Aslı Enver ile başrolü paylaşan Deniz, Faruk Boran isimli karaktere can vermiştir. Son olarak 2021 yılında Seni Çok Bekledim isimli dizide rol alan Deniz aradan geçen iki yılın ardından Kızıl Goncalar isimli diziyle ekranlara geri dönmüştür. Deniz’in son dizisi Gold film imzalı Kızıl Goncalar 6. yeni bölümüyle FOX TV ekranlarından izlenebilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.