Biyografi

Özgü Namal Kimdir?

Kızıl Goncalar dizisinde baş karakter Meryem’i canlandıran özgü namal 1978 İstanbul Üsküdar doğumludur. 45 yaşında olan sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu 1998 yılından beri kariyer hayatında etkin olarak çalışmalar sergilemektedir. Selanik kökenli bir anne ile emekli devlet memuru Makedonya kökenli bir babanın kızı olan Namal’ın kimlikteki asıl adı Melahat Özgü Namaldır.

2014 yılında tanıştığı Ahmet Serdar Oral ile evlendikten sonra kariyer hayatına ara veren Namal, mutlu bir birlikteliğin ardından 2020 yılında eşinin vefat etmesi ile yeniden ekranlara dönmüştür. Ahmet Serdar Oral ile olan evliliğinden iki çocuğu bulunmaktadır. Özgü Namal’ın Ahmet Serdar Oral ile olan evliliğinden 2015 yılında kızları nefes dünyaya gelmiştir. Aradan geçen iki yılın ardından 2017 yılında ikinci kızları Elemsu doğmuştur. Özgü namal çocuğu kaç yaşında merak edenler için 2015 yılında dünyaya gelen ilk kızı Nefes şimdi 8 yaşındadır.

Doğum Tarihi 28 Aralık 1978
Doğum Yeri İstanbul, Türkiye
Boyu 1.65 metre
Çocuk (ları) İkiz kızları (Ada ve Ela)
Mesleği Oyuncu, sunucu, yapımcı

Özgü Namal Hangi Dizilerde Rol Almıştır?

Başarılı bir kariyer geçmişine sahip olan özgü namal dizi sektörüne 1998 yılında Affet Bizi Hocam isimli dizi ile giriş yapmıştır. İlk sinema filmi ise 2000 yılında beyaz perdeye aktarılan Fosforlu Cevriye isimli film olmuştur. Kariyer hayatında sunuculukta yapan Özgü Namal 2006 yılında Yarışma Maratonu isimli bir programın sunuculuğunu üstlenmiştir. 26 yıllık kariyeri boyunca tek bir reklam dizisinde yer almıştır. O da 2006 ve 2010 yılları arasında reklam yüzü olduğu Axess firması olmuştur. Tiyatro ile 2012 yılında tanışan Namal daha çok dizi ve film sektöründeki projeleri ile öne çıkmaktadır.

Keşfedilmesini ve fark edilmesini sağlayan televizyon özgü namal dizileri arasında şunlar yer alır: 2001 yılı yapımı Yeditepe İstanbul dizisinde Duru karakterini canlandırmıştır. 2003-2005 yılları arasında Kurtlar Vadisi dizisinde Elif Eylül karakterine can vermiştir. Bu karakter ile Beyaz İnci Televizyon Ödüllerine layık görülmüştür.

2004 yılında Hayat Bilgisi dizisinde Zuhal Kutluay karakterini canlandırmıştır. 2009 ve 2011 yılları arasında Hanımın Çiftliği isimli dizide Güllü Serap karakterine can vermiş ve bu sayede En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 2014 yılında kariyerine ara verdikten sonra aradan geçen 9 yılın ardından Kızıl Goncalar isimli televizyon dizisine Meryem Tezel karakterine can vererek dönüş yapmıştır.

Özgü Namal’ın Sevgilisi Var mı? Eşi Kim? Aşk Hayatı…

Özgü Namal, 2013 yılında Bu İşte Bir Yalnızlık Var isimli filmde Ayşe karakterini canlandırmış ve sinema sektörüne veda etmişti. Aynı yıl başlayan Merhamet isimli dizide Narin karakterini canlandırdığı sırada eşiyle tanışmıştır. 2014 yılında son dizisi ekrana geldikten sonra hayatı tamamen değişmiştir. Aynı yıl eşi Ahmet Serdar Oral ile evlenmiş ve İstanbul’u terk ederek kendisine farklı bir yaşam yolu çizmiştir.

Nefes terapisti olan eşi Ahmet Serdar Oral ile Muğla’nın Köyceğiz ilçesine yerleşen Özgü Namal’ın iki çocuğu bulunmaktadır. Mutlu birliktelikleri devam ederken özgü namal’ın eşi Ahmet Serdar Oral 6 Ekim 2020 yılında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata veda etmiştir.

Özgü Namal eşiyle evlendiğinde kaç yaşındaydı? merak edenler için 2014 yılında eşiyle tanışan ve evlenen Özgü Namal tam 36 yaşındaydı. Özgü Namal şimdilerde 45 yaşındadır. Özgü Namal’ın son halini merak edenler 9 yılın ardından televizyona geri döndüğü Kızıl Goncalar dizisinde canlandırdığı Meryem karakterini inceleyebilir.

Özgü Namal Özcan Deniz ile İlişki Yaşadı mı? Sevgilileri

Özcan deniz özgü namal ile dizide uyumlu bir birliktelik yakalasada iki ünlü oyuncunun geçmişinde birliktelik söz konusu olmamıştır. Özgü namal kaç kez evlendi merak ediliyor. Özgü Namal hayatı boyunca yalnızca bir kez evlenmiştir. 2014 yılında nefes terapisti ve Ferco Holding ortağı Ahmet Serdar Oral ile evlenmiştir. Ancak televizyon sektöründe tanıdığı ve aynı projede yer aldığı Oktay Kaynarca ile bir dönem birlikte olmuştur.

Oktay Kaynarca Özgü Namal arasındaki bu diyalog kısa süre sonra son bulmuş 2010 yılında Özgü Namal Başar Savur ile tanışmıştır. 3 yıl geçen fırtınalı birlikteliğin ardından çift 2013 yılında ayrılmıştır. O yıl tanıştığı Ahmet Serdar Oral ile nikah masasına oturan Özgü Namal 2020 yılında eşini kaybettikten sonra yeni bir ilişkiye başlamamıştır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.