AndroidGenelKücük Bilgiler

Play Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

Play Store’dan nasıl para iadesi alınır? Sorunuzun cevabı için öncelikle yasal haklarınızı bilmeniz gerekir. Satın aldığınız uygulanama hatalı ya da yanlış yazılmış ve istenildiği şekilde çalışmıyorsa;  onarım, değiştirme veya para iadesi yapılmak zorundadır. Tüketici mevzuatı ‘’tatmin edici kalite’’ maddesi gereğince para iadesi yapılması gerekir. Satın alınan uygulamayı siz istemediğiniz halde bir aile üyesi ya da arkadaşınız sizin adınıza satın almışsa yine para iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Play Store satın alınan uygulamanın para iadesi konusunda çeşitli şart ve koşullar sunar. Satın aldığınız uygulamanın belirli bir zaman içerisinde iadesini koşulsuz kabul ederken zaman aşımı halinde Play Store’un takdirine kalmıştır diyebiliriz. Satın aldığınız uygulamanın türüne göre de iade şartları değişir.

Play Store’dan 2 Saat İçinde Para İadesi Nasıl Alınır?

Play Store’dan satın alınan uygulama için 2 saat içerisinde hızlı olarak para iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Zamanında iade isteğinde bulunursanız uygulamanın türüne göre iade yapılacaktır. Para iade talebi şu şekilde oluşturulur:

  1. Google Play Store uygulamasını açın.
  2. Menü simgesinden hesabınıza giriş yapın.
  3. Satın aldığınız ve para iadesi talep edeceğiniz uygulamayı seçin.
  4. Geri ödeme sekmesine tıklayarak yönlendirmeyi izleyerek işlemi sonlandırın.
  5. Geri ödeme sekmesi 2 saat için geçerli olup 2 saatlik süre geçmişse kaldır sekmesi görülecektir.

Play Store’dan 48 Saat İçinde Para İadesi Nasıl Alınır?

  1. Play Store’dan satın aldığınız uygulama için 48 saat içerisinde para iadesi talebinde bulunabilmek için;
  2. Web tarayıcınızda Google Play Store uygulamasına hesabınız ile giriş yapın.
  3. Sipariş geçmişi bölümüne giderek para iadesi talep edeceğiniz uygulamayı seçin.
  4. Siparişin sağında daha fazla sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayıp para iadesi formunu doldurun.

 

Play Store’dan e-Kitap Para İadesi Nasıl Alınır

Play Store’dan satın aldığınız e-kitap uygulaması için 7 günlük para iadesi isteme hakkınız vardır. Ancak satın alınan e- kitabın açılmamış ve okunmamış olma şartı aranır. Bir e- kitap satın aldınız ve okumak istememişseniz para iadesi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yine yukarıda açıkladığımız yöntemi uygulayarak iade formu doldurmanız gerekir.

Play Store’dan Satın Alınan Film İçin Para İadesi Nasıl Yapılır?

Play Store’dan satın aldığınız film arızalı ise para iadesi için 65 gün içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Ancak Play Store’dan satın aldığınız filmi izlemek istemiyorsanız ve para iadesi talep edecekseniz 7 gün içerisinde iade talebi oluşturmanız gerekir. Bir film aldınız ve sonra size uygun olmadığını tespit etmişseniz 7 gün içinde karar vermelisiniz. Satın alınan filmin geri iadesi için filmi izlememiş olmanız şartı aranmaktadır. Para iadesi talep edebilmek için Play Store hesabınızdan iade formu doldurarak başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz değerlendirilerek size geri dönüş yapılır ve para iadeniz kısa süre içerisinde gerçekleştirilir.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.