Oyun Dünyası

Pokemon Go Geliştiricileri Nintendo ile Daha Fazla AR Oyunu İçin Bir Araya Geliyor

Niantic ve Nintendo’nun Yeni Oyunu Pikmin AR!


 

Nintendo Co., Pokemon Go’nun ana akım oyun izleyicilerine AR’yi tanıttığı Google yan şirketi Niantic Inc. ile artırılmış gerçeklik akıllı telefon uygulamaları geliştirmek için uzun vadeli bir anlaşma yaptı.

İkili Salı günü Tokyo’da, Nintendo içeriğini fiziksel dünyaya dijital görüntüleri bindirerek çalışan AR uygulamalarına dönüştürmek için uzun vadeli bir anlaşma yaptığını duyurdu. Nintendo’nun yaratıcı arkadaşı Shigeru Miyamoto tarafından 2001 yılında oluşturulan bulmaca çözme serisine dayanan 2021’de bir Pikmin uygulaması yayınlayarak başlayacaklar.

San Francisco merkezli Niantic, Nintendo’nun dördüncü akıllı telefon uygulaması geliştirme ortağı haline geldi ve potansiyel olarak Kyoto merkezli şirketin mobil çabalarına çok ihtiyaç duyulan bir itici güç sağlıyor. 2016 yılından bu yana, Nintendo, dış ortaklar DeNA Co., Cygames Inc. ve Line Corp ile 10’dan az akıllı telefon oyunu geliştirdi. Nintendo’nun hisseleri, Tokyo’daki erken ticarette% 2’den fazla arttı.

Ace Research Institute’te analist olan Hideki Yasuda, “Anlaşma, yatırımcılar arasında Nintendo’nun akıllı telefon uygulamalarından fazla kazanamadığına dair şikayetlerinin giderilmesine yardımcı olabilir” dedi.

“Nintendo ile ilgili tüm akıllı telefon uygulamaları arasında Pokemon Go en başarılı oyun oldu, ancak Nintendo’nun gelir payı, oyun Niantic ve Pokemon Co. arasında olduğu için bunun yalnızca bir kısmıydı. Niantic ile doğrudan ilgilenerek, Nintendo muhtemelen akıllı telefon uygulamalarından elde edilen gelirde bir artış olduğunu görüyoruz. ”

2015 yılında Alphabet Inc.’in Google’ından ayrılan Niantic, AR teknolojisine sahip akıllı telefon uygulamaları geliştirmede küresel bir öncü oldu. En başarılı eseri, Niantic’in Nintendo üyesi Pokemon Co. ile çalıştığı ve 2016’da dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go’dur.

Pikmin uygulaması, iki şirket arasındaki bir dizi iş birliğinin ilki olacak ve Niantic’in Tokyo ekibi tarafından geliştirilecek. Pokemon Go yöneticisi Tatsuo Nomura, uygulamanın geliştirilmesine liderlik edecek.

Salı günü açıklanan iş ortaklığı, Google ve Pokemon Co.’ya 2015 yılında stüdyo için 244 milyar 880 milyon TL (30 milyon $) finansman turunda katılan video oyun santralinden Niantic için ek mali destek içermiyor.

Niantic ve Nintendo’nun Yeni Oyunu Pikmin AR!

Niantic’in CEO’su John Hanke bir haber bülteninde “Oyun portföyümüzü genişletmeye devam ederken, Nintendo ile ekip kurmak doğal bir sonraki adımdı” dedi. “Artırılmış gerçekliğin geleceğini birlikte şekillendirmeyi ve Nintendo’nun sevilen oyun karakterlerini dünyanın her yerinden mobil oyun oyuncuları için hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. Nintendo’dan oynayabileceğiniz başka bir oyun olan Minecraft’ı nasıl indirebileceğinizle ilgili yazmız için buraya tıklayın!

Nintendo’dan Shigeru Miyamoto, “Niantic’in AR teknolojisi, dünyayı Pikmin gizlice etrafımızda yaşıyormuş gibi deneyimlememizi mümkün kıldı,” diye ekledi.

“Yürümeyi eğlenceli hale getirme temasına dayanan misyonumuz, insanlara geleneksel oyunlardan farklı yeni bir deneyim sunmaktır. Pikmin ve bu uygulamanın hayatınızda bir ortak olacağını umuyoruz.”

Bu yıl, 2001’in sonlarında Nintendo’nun GameCube’unda piyasaya sürülen Pikmin serisinin 20. yıl dönümünü kutlayacak. Nintendo, 2020 sonbaharında Nintendo Switch için orijinal bir Wii U oyunu olan Pikmin 3’ü Pikmin 3 Deluxe olarak yeniden piyasaya sürdü.

Niantic, şirketin Ingress AR oyun platformunu temel alan Pokémon Go’nun 2016’da piyasaya sürülmesiyle inanılmaz bir başarı elde etti. Şirket, 2019’da Harry Potter IP, Harry Potter: Wizards Unite’a dayanan yeni bir AR oyunu başlattı ve Catan masa oyunlarına ve Pokémon Go için Pokémon Sleep adlı bir arkadaşa dayanan oyunlar geliştiriyor veya birlikte geliştiriyor.

Nintendo, son yıllarda çeşitli başarı seviyelerinde mobil oyunları denedi. Şirketin mobil listesi Super Mario Run, Animal Crossing: Pocket Camp, Fire Emblem Heroes, Mario Kart Tour, Dr. Mario World ve Dragalia Lost‘u içeriyor.

Pİkmin AR nedir? Pikmin AR Ne Zaman Çıkacak?

Pokémon Go ve Ingress geliştiricisi Niantic, gerçek dünyadaki artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisini ve Nintendo’nun kararlı karakterlerini birleştirecek yeni uygulamalar üzerinde Nintendo ile çalışıyor. Ortaklığın bir parçası olarak gelen ilk oyun, Pikmin’e dayalı bir AR oyunudur.

Nintendo, Pazartesi günkü bir haber bülteninde,

“Niantic’in Pikmin’i ele almasının “yürümeyi teşvik edecek ve etkinliği daha eğlenceli hale getirecek” bir oynanışa yer vereceğini söyledi.“

Uygulama 2021’de piyasaya sürülecek. 2018’de kurulan Niantic’in Tokyo stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Pikmin AR ve Pokemon Go’nun Arasındaki Farklar Nelerdir? Niantic Tokyo Studio’nun başkanı Tatsuo Nomura Twitter’da “[Pokémon Go] ‘dan çok farklı olacak,” dedi.

Pikmin AR Nasıl Oynanacak?

Şimdi, bu nektarı tam olarak nasıl topluyorsunuz? Cevap bir kez daha yürüyor. Pikmin’inizle çevreyi keşfetmek, daha sonra nektara dönüştürülebilecek belirli meyveleri bulmanızı sağlar. Ve Pikmin’iniz çiçek açtıktan sonra, arkalarında çiçek yaprakları bırakmaya başlarlar, bu daha sonra daha fazla fidenin fışkırmasına yardımcı olur ve sonunda bütün bir Pikmin ordusu oluşturmanıza olanak tanır.

Pikmin’iniz de gerçekten yararlı olabilir, çünkü onları daha fazla fide toplamak için zaten yürüdüğünüz yerlere keşif gezilerine gönderebilirsiniz.

Eurogamer’e göre, çiçek izlerinizi başkalarına göstermeyi de seçebilir, son beş gün boyunca yürüdüğünüz rotaların yanı sıra avatarınız ve Pikmin’inizi de gösterebilirsiniz.

Zaten bildiğimiz kadarıyla, Nintendo’nun en son oyunlarında sunulanlar da dahil olmak üzere oyunda yedi büyük Pikmin türünün hepsiyle karşılaşabileceğimiz görülüyor: Kırmızı, Mavi, Sarı, Mor, Beyaz, Rock ve Kanatlı. Ve yeni alanları ve belirli yerleri keşfederek, Pikmin’in özel kostümlü “Dekor” versiyonlarıyla da karşılaşabilirsiniz.

Yaklaşan Pikmin oyununun konsepti Pokémon Go’dan farklı olsa da bu, yeni AR uygulamasının bu yıl piyasaya çıktığında o kadar büyük bir hit olmayacağı anlamına gelmiyor.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.