İncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Realme X3 Super Zoom Telefon İncelemesi

Realme X3 Super Zoom Telefon Özellikleri

Realme X3 model cihaz birkaç gün içinde tanıtılacak. Bu yeni cihazı diğer rakiplerinden ayıran bazı artıları var. Yayınlanan fragmanlara bakılırsa, tüm önemli donanım parçaları hakkında bilgiler verildi bile. Mesela işlemcisi, ekran boyutu belli oldu. Snap Dragon 855+ model işlemciyi seçen şirket, harika bir 120 Hz yenileme hızına sahip ekranla geliyor. G.Glass 5 korumasına sahip ekranı ve yüksek Antutu puanı ile göz dolduran bir model olacağı kesin. Merak edenler için belirtelim ki, cihaz Realme X2 Pro modeline çok benziyor. Ana kamera kare şeklinde çerçeve ile dizayn edildi. Diğer 3 kamera ise dikey ve yuvarlak şekilli olarak yerleştirildi. Realme X3 Super Zoom Telefon modelinin kasa renkleri beyaz ve buzul mavisi olarak tercih edilmiş.

 

Realme, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde çevrimiçi etkinlikler aracılığıyla bir dizi yeni ürün piyasaya sürecek. Lansmanlar, markanın Realme Buds Air Neo, Realme Watch, Realme TV ve daha fazlasını açıkladığını görecek. Ancak, buradaki en önemli vurgu, 26 Mayıs’ta başlatılan X3 ve X3 SuperZoom’dan oluşan Realme X3 serisidir. Lansmandan bir gün önce, üst düzey telefonun bazı önemli özelliklerini veren yeni fragmanlar ortaya çıktı.

Yeni özellikler şimdiye kadar gördüğümüz sızıntıları teyit ediyor ve bize yeni telefonun önüne ve arkasına tam bir bakış sağlıyor. Realme X3 SuperZoom‘un Qualcomm Snapdragon 855+ SoC ile geldiğini onaylıyorlar. Marka ayrıca Realme X3 SuperZoom‘un aynı işlemciyi taşıyan tüm akıllı telefonlar arasında en yüksek Antutu kıyaslama puanına sahip olacağını belirtti. 855+ sürümü, akıllı telefonun Snapdragon 865‘i içeren diğer amiral gemilerinden daha ucuz olmasına rağmen amiral gemisi sınıfı performans sunacağı anlamına gelir.

Realme X3 Super Zoom
Realme X3 Super Zoom Telefon İncelemesi

Realme X3 Super Zoom Telefon Özellikleri

Cihazda 64 MP GW1 tip kamera kullanılacak. Ayrıca ultra genişlik için 8 MP sensör ve telefoto için de 8 MP sensör kullanılacak. Telefon, 119 derece açıyı net görebilecek. Cihazın 5X optik Zoom yapma yeteneği ve 60 X dijital Zoom yapma özelliği var. Dijital Zoom özelliği telefonlarda pek önemli değildir çünkü büyütme esnasında pikseller donuklaşmaktadır. Ancak optik zomda büyütme esnasında piksel kayıpları sıfırdır. Bu bakımdan telefon seçerken optik Zoom özelliğine dikkat edin. Şirket ön tarafa abartılı bir 32 MP kamera yerleştirecek. Cihazı süper zoom özellikli yapan şey de, ön tarafta 2 MP makro sensörlü OIS kamera kullanmasıdır.

Realme X3 Super Zoom Telefon modeli 6.6 inç FHD + LCD ekrana sahip olacak. Şirketten sızan bilgilere göre, akıllı telefonun diğer varyantları 12GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesinde olacak. Realme X3, büyük olasılıkla 30W Dart Flaş Şarj Cihazı desteğine sahip olacak. Bu da gösteriyor ki büyük kapasite bir pil kullanacak. Verilen bilgiler şimdilik, Realme X3 Super Zoom Telefonda 4200mAh batarya kullanılacağı yönündedir. Telefon ayrıca yüz kilit sistemi ile birlikte yana monte edilmiş bir parmak izi sensörü ile birlikte gelebilir. Cihazı satın aldığınızda Realme X3 Super Zoom Telefon kutusunun içinde bir USB-C güç adaptörü, bir şarj kablosu, şeffaf bir mobil kutu ve bir SIM kart çıkarma aracı bulacaksınız.

Ayrıca, 8 megapiksel ultrawide sensörlü 32 megapiksel ana sensör içeren çift öne bakan bir kamera da var. 30W hızlı şarjlı 4.200 mAh pil, Android 10, Stereo hoparlörler ve yana monte edilmiş parmak izi sensörü var. Realme X3 SuperZoom 26 Mayıs’ta piyasaya sürülecek.

Realme X3 Super Zoom Telefon Fiyatı

Realme X3 Super Zoom Telefon fiyatı 8 GB ram varyantı için 470 dolar olacak. Bu da 3.200 TL yapıyor ki fiyat ülkemiz için biraz yüksek görünüyor.

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.