Film&Dizi

Reklamlı Netflix Abonelikleri Açıklandı! İçerik İndirme ve Bazı İçerikler Eksik Olacak

Reklamlı Netflix Aboneliklerinin Eksikleri Neler?


Reklamlı Netflix abonelikleri açıklandı. Netflix, reklamlı aboneliklerin saçma olduğunu ve olmaması gerektiğini savunan şirketlerden birisi iken bir anda reklamlı aboneliklerini açıklama kararı aldı.

Geçtiğimiz dönem reklamlı abonelik sistemi üzerine çalıştıklarını belirten Netflix ekibi, abonelikler hakkında daha fazla detayı paylaşmaya başladı. Öyle ki, reklamlı abonelik sistemini kullanacak olan üyeler bazı imza Netflix özelliklerinden mahrum kalabilirler.

Peki, Reklamlı Netflix aboneliklerinin eksikleri neler? Reklamlı Netflix mantıklı mı?

Reklamlı Netflix Aboneliklerinin Eksikleri Neler?

Reklamlı Netflix aboneliği, sadece reklam görerek izlemenizi değil bazı özelliklerden de mahrum kalmanızı hedefliyor. Öyle ki, reklamlı Aboneliklere sahip olan kullanıcılar normal kullanıcılardan daha az içerik görecek.

%5/%10 oranında olacağı tahmin edilen içerik erişiminin düşmesi henüz hangi içeriklerde olacağı belli olmayan kısıtlamalardan. Ancak, emin olduğumuz bir konu var ki. Netflix’in imza özelliği olan indirme özelliği Reklamlı aboneliklere sahip olanlar için geçersiz olacak.

Netflix, reklamlı aboneliklere sahip olan kullanıcılara reklamları daha sağlıklı bir şekilde gösterebilmek için indirme özelliğinin çalışmayacağını duyurdu. Yani, reklamlardan kaçmanın bir yolu şuan için gözükmüyor.

Saat Başı 5 Dakikalık Reklamlar

Reklamlı Netflix abonelikleri açıklandı, bunun yanı sıra reklamların ne sıklıkla ve ne kadar uzunlukta yayınlanacağı da açıklandı.

Gelen açıklamalara göre saat başı 5 dakika oranına kadar çıkabilen reklamlar gösterilecek. Reklamlar bölüm başı ve sonu gösterilmeyeceği için izleme sırasında reklamları daha sağlıklı gösterebilmek için farklı bir algoritma kullanılacak.

Kullanıcıları diziden/filmden kopartmadan reklamları izletmek isteyen Netflix, Filmlerin ve dizilerin en heyecansız olduğu, sakin kaldığı alanlarda reklamlarını izleyicilere gösterecek.

Her ne kadar bu hedefleniyor olsa da bazı durumlarda dizinin en heyecanlı kısmında atlanamayan 5 dakikaya yakın reklam serüvenine dahil olabilirsiniz.

Reklamlı Netflix Abonelikleri Ne Kadar Olacak? Reklamlı Netflix Fiyatı

Peki, Reklamlı Netflix abonelikleri ne kadar olacak? Henüz ülkemiz için fiyat açıklanmamış olsa da yurt dışı için bazı paketler yayınlanmış durumda.

İlk olarak 12 ülke üzerinde hizmet verecek olan reklamlı Netflix aboneliği Disney+’ın reklamlı abonelik sisteminden 1 Dolar kadar daha ucuz olacak ve Disney+’ın reklamlı aboneliğinden daha önce çıkacak.

Yurt dışı için belirlenen reklamlı Netflix ücretleri 6,99$ üzerinden değerlendirilecek. Ülkemizde olan yerel fiyatlandırmaları göz önünde bulunduracak olursak gelmesi durumda 30TL gibi bir fiyattan fiyatlandırılması oldukça olası gözüküyor.

Tek Cihaz ve 720P Desteği!

Reklamlı Netflix abonelikleri ne kadar kalite sunacak? Her ne kadar reklam sevmeyen kullanıcılar için uygun olmasa da. Bünyesinde 480P değerinde paketler de bulunduran Netflix tarafında 720P Oranında görüntü almanıza olanak tanıyor.

Tek bir cihaz kullanmanıza olanak sağlayan Netflix, kullandığınız bu cihaz için de 720P değerinde görüntü kalitesi almanızı sağlıyor. Anlaşılan Netflix, paket fiyatlarından değil reklam fiyatlarından oldukça büyük meblağlar kazanacak gibi.

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.