Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Samsung Galaxy M21s Akıllı Telefonun Özellikleri ve Satış Fiyatı

Samsung yeni akıllı telefonu olan Samsung Galaxy M21s modelinin özellikleri ve satış fiyatı hakkında açıklamalar yaptı. Galaxy F41 modelinin bir üst versiyonu olarak tanıtılan telefon özellikleriyle tüketicileri cezp edeceğe benziyor.

Güney Kore’nin teknoloji devi olan Samsung, Samsung Galaxy M21s akıllı telefonunun özellikleri hakkında bilgiler verirken ilk olarak Brezilya piyasalarında satışa sunulacağını açıkladı.

Samsung Galaxy M21s Özellikleri

Samsun yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy M21s modelinin 6.4 inç büyüklüğünde ve 75.1 mm x 159.2 mm x 8.9 mm boyutlarında olacağını belirti. 191 gram ağırlığındaki bu telefonda Full HD+ çözünürlük sunabilen bir Super Amoled ekran vardır. Bu ekran 1.080×2.340 piksel kapasitesinde çözünürlük sunmaktadır. Telefonun tasarımında, ekranda yer alan çentikli yapı ve arka tarafında parmak izi okuyucu sensör yer almaktadır.  Wi-Fi, Bluetooth 5.0 ve GPS özellikleri telefonda yer alan diğer özelliklerdir. Telefonda Type-C USB giriş alanı mevcuttur.

Samsung yeni akıllı telefonunda Exynos 9611 işlemcisini kullanmıştır. Telefonda 4 GB kapasitesine sahip olan bir Ram Bellek kullanılırken, dahili depomla alanı olarak 64 GB kapasite kullanılmıştır. Telefonu alacak olan kişiler MicroSD kartlar sayesinde dahili depolama alanının hafızasını yükseltebilirler. Telefona yerleştirilen batarya 6.000 mAh kapasiteye sahip olacağını belirtti. Ayrıca bu batarya 15 W hızlı şarj özelliğine sahiptir.

Telefon tasarımının ön tarafında yer alan çentikli yapı içerisine bir ön kamera yerleştirilmiştir. Bu ön kamera 32 MP çözünürlüğüne sahip bir selfie kamerasıdır. Telefonun kasa tarafına dikey bir şekilde yerleştirilmiş üç adet kamera yer almaktadır. Samsung’un yeni akıllı telefonunda kullanılan ana kamera f/1.8 açıklığına sahip 64 MP çözünürlüktedir. Telefonda kullanılan ikinci kamera f/2.2 derecesinde açıklığında 8 MP’dir. Telefona yerleştirilen üçüncü kamera 5 MP kapasitesinde bir çözünürlüğe sahiptir. Telefonda yer alan kameralar ile istediğiniz kalitede ve açılarda fotoğraf ve videoları kolaylıkla çekebilirsiniz.

Samsung Galaxy M21s Fiyatı

Samsung yeni akıllı telefonunu siyah ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle, ilk olarak Brezilya teknoloji piyasasında satışa sunacağını açıkladı. Telefonun Avrupa veya Amerika piyasalarında ne zaman satışa sunulacağı hakkında bilgi açıklanmadı. Türkiye piyasasında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi de yoktur. Samsung Galaxy M21s fiyatı 275 Dolar olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.