Mobil Alemi

Samsung, yeni amiral gemileri S10 ve Note 10 Lite’ı tanıtıyor

Akıllı telefon donanımı her zamankinden daha iyi hale geldikçe, Moto G serisi ve Pixel 3a gibi telefonların kanıtladığı gibi, en güzel özelliklere ve çoğu özelliğe ihtiyaç duyduğu günler çoktan gitti. Samsung bu notu almış gibi görünüyor, çünkü bugün Galaxy S10 ve Note 10 ’Lite’ı ortaya çıkardı.

Bu telefonlar, daha düşük bir fiyat noktası elde etmek için özelliklerden küçük ödünler verir. İlk bakışta, gerçek özellikler, özellikle S10 Lite için bir amiral gemiden çok uzakta görünmüyor. Her iki telefonda da 6.7 inç FHD AMOLED ekranlar, 6 / 8GB RAM ve 128GB dahili depolama bulunur. 25W şarj desteğine sahip pasif 4.500 mAh pilleri paketliyorlar. Her ikisinin de delik delme ön kameraları var.

İlginçtir ki, S10 Lite hala mevcut olan Snapdragon 855’i kullanırken, Samsung daha eski bir Exynos 9810 yongasını seçti. Her ikisinde de arkada dikdörtgen bir kamera darbesi olsa da, kameralar biraz farklı. S10’da 48MP F2 birincil atıcı, 12MP F2.2 Ultra geniş ve 5MP Makro var. Note 10 Lite ise 12MP F1.7 birincil kameraya, 12MP F2.2 ultrawide ve 12MP F2.4 telefotoya sahip.

Belirgin S-Pen’in yanı sıra, Note 10 Lite’ın S10 Lite’a (ve hatta tam teşekküllü Not 10’a karşı bir büyük avantajı daha var: bir kulaklık jakı ile birlikte geliyor.

Ne yazık ki, ellerinize almak için bir süre beklemeniz gerekecek: Telefonların 1. çeyreğin sonuna kadar piyasaya sürülmeleri gerekmiyor. Samsung henüz ABD fiyatlarını açıklamadı, ancak GSMArena Avrupa fiyatlarını Note 10 Lite için 599 € ve S10 Lite için 649 € olarak sabitliyor. Bu fiyatlarla, telefonların piyasaya sürüleceği zaman, muhtemelen sadece eski bir premium S10 veya Not 10 satın alarak daha iyi bir anlaşma elde edebileceğiniz gibi görünüyor, ancak Samsung’un bazı amiral gemisi özellikleri getirmek istediğini görmek hala güzel daha uygun fiyat.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.