Genel

Sanal Gerçeklik Nedir? Sanal Gerçeklik Nerelerde Kullanılır?

Siz İsteyin O Götürsün


Çağımız teknoloji çağı olduğundan, her marka kendini sürekli geliştirme çabası içerisine girmiş durumda. Öyle ki, artık teknolojinin girmediği hiçbir yer yok. Salonunuzda size üç boyutlu film keyfi sunan televizyonunuzda film izliyor, çay demleme makinanızdan çayınızı içiyor olabilirsiniz. Hatta perdeleriniz, ışıklarınız bir alkış sesi ile kapanıyor olabilir. Yıllar önce bunları belki de hayal bile edemezken şimdi hemen hemen herkes bu tarz teknolojiler ile yaşamaya alıştı. Peki biri size çıkıp “ bir gün bir gözlük çıkacak onu takıp istediğin yere gidebilecek, istediğin ortamda bulunabileceksin” dese ona ne kadar inanırdınız? Bahsettiğimiz elbette ışınlanma değil, size yepyeni bir deneyim ve heyecan sunacak olan sanal gerçeklik seyahati.

 

Siz İsteyin O Götürsün

Sanal gerçeklik adından da anlaşıldığı üzere, gerçek hayatta ki ülkelerin, mekanların hatta insanların bilgisayar ortamında taklit edilmesidir. Peki sanal gerçeklik deneyimi nasıl yaşanıyor? Diyelim ki Paris’e gitmek istiyorsunuz ancak bunun için henüz imkanınız yok. İşte bu durumda sanal gerçeklik gözlüğü takıyor ve Paris’te yolculuğa başlıyorsunuz. Üstelik bu fazlasıyla gerçek bir yolculuk. Hatta bu yolculukta uçağa binebilir, gökyüzünün tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz pilotun yerine geçebilir, uçak uçurma deneyimine sanalda da olsa sahip olabilirsiniz. Çocukluğunuz hayali polis olup suçluları yakalamak mıydı? O zaman takın gözlüğü ve başlayın suçluları yakalamaya. Bu eşsiz zevkten mahrum kalmamak için en yakın zamanda sanal gerçeklik gözlüğünü denemenizi öneririz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Neler Yapılabilir?

Teknolojinin nimetlerinden en verimli şekilde yararlanabilmek için neyi ne şekilde yapacağınızı bilmeniz önem taşır. Peki sanal gerçeklik gözlüğü nerelerde kullanılır? Sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynayabilir, farklı ülkelere seyahat edebilir, eğitim provaları yapabilir, hatta doktor olup hasta muayene edebilir, ameliyat yapabilirsiniz. Senelik tatiliniz için otel araştırdığınızı varsayın. Gitmek istediğiniz oteli daha önce görmedeniz ve hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsunuz. O zaman takın sanal gerçeklik gözlüğünü ve gitmek istediğiniz otelde gezintiye çıkın. İşte sanal gerçekliğin alanı bu kadar geniş. Hatta bu teknoloji öyle yerlere

getirildi ki, 2016 yılında kızı ölen bir anne sanal gerçeklik gözlüğü ile ölen kızı ile buluştu! Bu sanal buluşma tüm dünyayı etkisi altına alarak izleyen herkesi göz yaşlarına boğdu. Teknolojinin ve sanal gerçekliğin geldiği bu noktaya hayran kalmamak elde değil.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Her Evde

Sanal gerçeklik teknolojisi her geçen gün daha da popüler bir hal alıyor. İnsanlarda haliyle bu teknolojiyi evlerinin konforunda kullanarak, oyunların adeta içinde olmak istiyorlar. Sanal gerçeklik deneyimini artık bir çok yerde deneme imkanınız olsa da elbette bu keyfi evinizde ve istediğiniz zaman yaşamanız bir ayrıcalık. Sanal gerçeklik gözlük fiyatları markasına ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Eğer bu gözlüğe sahip olmak istiyorsanız aradığınız özelliklere göre, 29.99 TL ile 3.000 TL arası bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekiyor. Set halinde satılan modellerinin fiyatı ise 2.000 TL’den başlıyor 10.000 TL’ye kadar çıkıyor. Hangi modeli almak istediğiniz tamamen sizin ne istediğinize bağlı. Hangi modeli seçerseniz seçin, sınırsız bir keyif yaşayacağınız kesin gibi duruyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.