Bilgisayar GenelGenel

Severek Kullanacağınız En İyi 6 Windows Müzik Programı 2019

En Eski Müzik Programı: Winamp


Bilgisayarların en güzel yanı istediğimiz türde multimedya kaynaklarına çok kolay ulaşabiliyor olmamızı sağlamasıdır. İşte, evde, çalışırken ya da dinlenirken müzik dinlemek hepimizin sevdiği bir alışkanlık. Müziğin tutkunları ise eriştikleri kaynaklara, kullandıkları uygulama ve tekniklere daha çok özen gösterirler. İyi bir müzik programı PC için artık vazgeçilmez bir unsurdur.

 

Bu yazımızda Windows kullanıcıları için en popüler müzik programlarını inceleyeceğiz.

 

En Eski Müzik Programı: Winamp

Winamp bilinen en eski ve en iyi mp3 player programı olarak kendini hafızalara kazımayı başardı. Pek çok kişinin hatırası vardır bu programda. Kendine has görünümü ve ses ayarları ile listenin en başında olmayı hak ediyor. Her ne kadar Youtube, Spotify vb gibi servisler tahtını sallıyor olsa da eğer bir mp3 arşiviniz varsa Winamp aradığınız yegâne uygulamadır.

 

Winamp İndir

 

VLC Player

Winamp çoğu kişi için varsayılan müzik programıdır. VLC Player da eskiden varsayılan video oynatıcısıydı. Bunu pek fazla insan fark etmiyor ancak VLC Player da oldukça iyi bir müzik çalardır. Oynatmak istediğiniz müzik dosyasının türü ne olursa olsun VLC Player için sorun değil. Bilinen tüm ses ve görüntü formatlarını oynatabilmek gibi bir ünü vardır. Bu ün sayesinde Windows kullanıcıları tarafından hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

VLC Player İndir

 

Clementine

Ücretsiz, açık kaynak kodlu Google Drive, Dropbox, OneDrive. Bu kavramlar kesinlikle Clementine’ı ifade ediyor. Bu tür servislerde bulunan müziklerinizi dinleyebilmek için harika bir program. SoundCloud ve benzeri gibi servislerde ses dosyaları arayabilmek gibi ekstra bir özelliği bulunuyor.

 

Clementine İndir

 

AIMP

AIMP, ekstra dahili ses efektlerine sahip 18 bant grafik equalizer ile geliyor. Böylece tempo, eko, bass ve diğer ayarları kolayca gerçekleştirmek mümkün oluyor. Program iPod, iPhone, Android ve MP3 çalarlarda dinlemek için ses CD’lerini popüler MP3 formatına dönüştürmenize olanak sağlıyor. Bunun dışında AIMP, İnternet radyo istasyonlarını dinlemenizi ve radyo akışlarını farklı formatlarda kaydetmenizi sağlar.

 

AIMP İndir

 

MusicBee

MusicBee, kullanımı kolay, müzik koleksiyonlarını yönetmeye yönelik kapsamlı ve ücretsiz bir uygulamadır. Bu müzik çalar, bilgisayarınızda, taşınabilir cihazlarda ve web’de müzik dosyalarını düzenlemeyi, bulmayı ve oynatmayı kolaylaştırır. Uygulama webden yeni müzikler bulma ve oynatma, gelişmiş etiket düzenleme, klasör izleme, taşınabilir cihazlarla senkronize etme gibi özelliklerle dikkat çekiyor.

 

MusicBee İndir

 

MediaMonkey

MediaMonkey müzik ve video koleksiyonerleri için profesyonel medya yöneticisi olarak bilinir. Koleksiyonunuzu kontrol altına almanıza yardımcı olmak için sabit disklerde, CD’lerde veya bir ağda film ve müzik düzenlemenizi sağlar. İster klasik müzik ister sesli kitap ister ev filmi ister TV olsun MediaMonkey, medya dosyalarınızı etkin bir şekilde organize etmenize olanak sağlar, böylece istediğiniz müziği anında bulabilirsiniz.

 

MediaMonkey İndir

 

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.