Biyografi

Sevilay Sabancı Kimdir?

Sosyal medyaya bomba gibi düşen sevilay sabancı Sabancılar Holding’in kurucusu Hacı Ömer Sabancı’nın bundan tam 43 yıl önce vefat etmiş olan oğlu İhsan Sabancının kızıdır. Yıllar önce İhsan Sabancı’nın evlilik dışı ilişkisinden dünyaya geldiği öğrenilen kızı Sevilay Sabancı hukuk mücadelesini başlatmıştır. İddia edilene göre İhsan Sabancı’nın Nevin Tenik ile olan evlilik dışı ilişkisinden dünyaya gelmiştir. Yıllar sonra ortaya çıkan ve miras davası ile manşetlere konu olan sevilay sabancı çınar 19 yılın ardından beklediği zaferi elde edebilmişti. Sabancı ailesinin mirasında oluşan tartışmaya son veren hukuk mücadelesi tam 19 yıl sonra sonuca bağlandı.

Sevilay Sabancı’nın 19 yıl mücadele verdiği miras davasına konuk olan Sabancı Ailesi Türk İş dünyasının tanınmış aileleri arasındadır. Hacı Ömer Sabancı’nın oğlu İhsan Sabancı’nın evlilik dışı beraberliğinden dünyaya gelen kızı Sevilay Sabancı Türkiye mahkemelerinde geniş yankı uyandıracak miras davası 2000’li yılların en çok konuşulan haberleri arasında kaydedildi. Yıllardır kendisini İhsan Sabancı’nın kızı olduğunu ispat edebilmek için büyük çaba tarifeden Sevilay Sabancı kimdir, kaç yaşındadır, ne yapmaktadır?

 

Sevilay Sabancı Variyeti

Sevilay Sabancı 1966 yılında dünyaya gelmiştir. Babası İhsan Sabancı annesi Nevin Teniktir. 2024 yılı itibariyle Sevilay Sabancı tam 58 yaşındadır. Sevilay Sabancı’nın nerede doğduğuna yönelik herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Miras davasına konu olan İhsan Sabancı’nın kızı Sevilay Sabancı’nın aynı babadan olan kardeşleri güler sabancı sevilay sabancı Murat Sabancı, Nur Sabancı, Sevgi Sabancı, Ahmet Yakup Sabancı

Uzun yıllar hukuk mücadelesi veren sevilay çınar sabancı mal paylaşımı sonrası kendisine Sabancı ailesinden kalan miraslar: Atlı Köşk, Sabancı Müzesi, Akbank, Bossa hisseleri, Türkiye genelindeki bazı gayrimenkuller…

 

Sevilay Sabancı ve Atlı Köşk Satışı

Sevilay Sabancı’nın adı yıllar sonra yeniden nasıl duyuldu? 19 yıl boyunca verdiği hukuk mücadelesi sonrası Sabancı ailesinin mirasından pay alan Sevilay Sabancı Emirgan’da bulunan atlı köşkün 1/48 hissesine sahipti. Elde ettiği bu fırsatı değerlendiren Sabancı ailesinin üyesi sahibinden.com internet sitesini kullanarak kendi hissesini 200 milyon TL’ye satışa sundu.

Sabancı müzesinin içerisinde bulunan köşk için ilan açan Sevilay Sabancı sosyal medyanın gündemine damga vururken ilanın detayları da bir hayli ilgi gördü. 1/48 hisseli Atlı Köşk için 200 milyon TL isteyen Sevilay Sabancı paylaştığı o ilanda “krediye uygun, mülk sahibi oturuyor, 10 oda 3 salondan oluşuyor” gibi bazı açıklamalarda bulunmuştur.

Sevilay Sabancı Kimin Kızı?

Sevilay sabancı kimin kızı Sabancı Holding’in kurucusu Hacı Ömer Sabancı’nın bundan tam 43 yıl önce vefat eden oğlu İhsan Sabancı’nın kızıdır. Sevilay sabancı çınar kimdir?19 yıllık hukuk mücadelesini bir gün olsun bırakmayan Adana sulh hukuk mahkemesinin verdiği karar neticesinde Sabancı ailesine mirasçı olarak eklenen ihsan Sabancı’nın kızıdır. İhsan Sabancı ile Nevin Tenik arasında oluşan gayrimeşru ilişki sonrası dünyaya gelen Sevilay Sabancı Yargıtay 14.Hukuk Dairesi tarafından alınan karar doğrultusunda Hacı Ömer Sabancı’nın mirasçısı olarak kabul edilmiştir.

 

Sevilay Sabancı Kiminle Evli?

İş dünyasının önde gelen isimleri arasında bulunan Sabancıların gizli mirasçısı sevilay sabancı kaç yaşında merak edenler için 1966 yılında doğan Sevilay Sabancı şimdilerde 58 yaşındadır. Adana’da açtığı miras davasının sonucunda İhsan Sabancı’nın kızı olduğunu ispatlayan Sevilay Sabancı mal paylaşımında ismi geçen isimler arasında yer almaktadır. Sevilay sabancı çınar kiminle evli nerede dünyaya geldi? konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.