Sosyal Medya

Snapchat Hesap Silme Linki 2023


Snapchat hesap silme linki ile hesaplarınızı kapatabileceğinizi biliyor muydunuz? Snapchat, içerisinde pek çok farklı efekt barındıran ve arkadaşlarınız ile iletişime geçebilmenize imkan sağlayan eğlenceli bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Bunların yanı sıra, sosyal medyanın ilerlemesi konusunda da büyük yol göstericisi olmuştur. Öyle ki, günümüzde neredeyse her sosyal medya platformunda aktif olarak kullandığımız hikayeler özelliği Snapchat uygulamasından alınmış durumda.

Hikayeler, kamera efektleri, eğlenceli mesajlaşmalar gibi özelliklere yön veriyor olsa da kimi zaman hesaplarımızı kapatmamız gerekebiliyor. Bizden aldığı zaman, diğer sosyal medya uygulamalarının çokluğu gibi nedenlerden dolayı kapatmak istiyor olabilirsiniz.

Peki, Snapchat hesap silme linki nasıl kullanılır? Hesabınızı nasıl kapatırsınız biliyor musunuz?

Snapchat Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Snapchat Kalıcı Hesap Silmek

Snapchat her kullanıcı için hesap silme şansı tanımlamakta. Mobilden, tarayıcıdan hiç zorlanmadan hesabınızı silmek için izlemeniz gereken adımlar ise basit ve makalemizde yer alıyor. Ancak, yine de tüm işlemlerden önce anlatacağımız yöntemin Snapchat kalıcı hesap silmek olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.

Bu işlemden vaz geçmeniz için 30 gün gibi bir süreniz bulunuyor. 30 gün içerisinde hesap silme işlemini iptal etmezseniz hesabınızdaki tüm bililer kalıcı olarak ve sonsuza kadar tamamen silinecektir ve maalesef Snapchat de diğer sosyal medya uygulamaları gibi silinen hesaplara müdahale edemiyor.

Snapchat hesap silme linki nasıl kullanılır? Kalıcı olarak silmek;

 • Buraya tıklayın ve Snapchat hesap silme linki sayfasına ulaşın,
 • Daha önce giriş yapmamışsanız sizden silmek istediğiniz Snapchat hesabınızı girmenizi isteyecektir silmek istediğiniz hesabın bilgilerini girin ve bir sonraki adıma geçin,
 • Karşınıza gelen ekranda hesabınızı silmeniz durumunda yaşanacaklar yer almakta, bilgilendirme yazısının altında bulunan “Kullanıcı adı ve Şifre” alanına tekrar kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmekte,
 • Sonrasında “Devam” butonuna basarak hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Söz konusu işlemden sonra hesabınız 30 gün boyunca kimse tarafından ulaşılamaz durumda olacak. Ancak 30 gün içinde hesabınızı tekrar kurtarabileceksiniz. 30 günlük bekleme süresince hesabınız diğer kullanıcılara tamamen silinmiş şekilde gösterilecektir.

Bunların yanı sıra, verilerinizi indirmeyi veya yedeklemeyi de unutmamanız gerekmekte. Öyle ki, Snapchat hesap silme linki üzerinden yapacağınız işlemlerden sonra hesabınızdaki bütün veriler sonsuza kadar kalıcı olarak silinir.

Peki, 30 Gün içinde hesap silmekten vaz geçersek ne yapmak gerekir? Snapchat hesap silme linki nasıl iptal edilir?

Snapchat Hesap Silme Linki İptal Etmek Hesap Silme Linki Nasıl İptal Olur?

Snapchat hesap silme işlemlerinden sonra 30 günlük bir süreniz olduğundan bahsetmiştik. Bu süre içerisinde hesabınızı kurtarma şansınız bulunuyor ancak hesap silme talimatı verdikten sonraki tarihte 31. Gün olursa, hesabınız tamamen silinir ve içerisindeki veriler de kurtarılamaz.

Hesabınızı tekrar açabilmek için izlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit;

 • Snapchat web sitesini buraya tıklayarak açın veya mobil uygulamasını yükleyin,
 • Giriş yapma sayfasına ulaşın, giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizi girin,
 • Giriş yap butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelen “hesabınızı tekrar aktif etmek istiyor musunuz?” sorusuna olumlu yanıt verin.

Üç adımdan oluşan bu işlemden sonra hesabınız eskisi gibi kullanıma açılacaktır. İstediğiniz bir zaman diliminde hesabınızı tekrar silmek için aynı adımları izleyebilirsiniz. Snapchat, bu konuda herhangi bir sınır sunmamakta. Bu nedenle istediğiniz an hesabınızı silebilme yetkisine de sahipsiniz.

Peki, Snapchat hesap silme linki değil, Snapchat hesap dondurma linki yok mu?

Snapchat Hesap Dondurma Linki Snapchat Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Snapchat, yapısal olarak sadece hesap silme linki konusunda destek vermekte. Ancak, hesap dondurma konusunda da hesap silme linkini kullanabileceğiniz bir yöntem bulunuyor.

Bu yöntem sayesinde hesabınızı 30 günlük bir süre boyunca devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak 30 günün sonunda hesabınızı tekrar aktif etmemeniz durumunda hesabınıza erişiminizi tamamen kaybedebilir. Eski bir hesabınız varsa değerli bir hesabınızı, hesap devre dışı bırakma düşünceleri ile sonsuza kadar silebilirsiniz.

Tüm bu koşulları anladıktan sonra izlemeniz gereken adımları listeden takip ederek gerçekleştirebilirsiniz; Snapchat hesap dondurma linki nasıl kullanılır?

 • Buraya tıklayın ve Snapchat web sitesine ulaşın,
 • Dondurmak istediğiniz hesaba giriş yapmamışsanız karşınıza hesap giriş sayfası açılacaktır. Dondurmak istediğinizden emin olduğunuz hesabınız ile giriş sağlayın,
 • Bir sonraki sayfada size bir bilgilendirme metni sunulacaktır, bilgilendirme metni altında bulunan hesap silme alanına kullanıcı adı ve şifrenizi giriş. Ancak silme dediğimiz için de endişelenmeyin,
 • Tüm işlemlerden sonra hesabınız devre dışı kalacaktır.

Biraz önce de dediğimiz gibi Snapchat hesap dondurma linki tam anlamı ile yok. Bu nedenle, Snapchat’in bizlere sunmuş olduğu hesap silme linki üzerinden bu işlemleri bir süre için gerçekleştirebiliyoruz.

30 Günlük tanımlanan hesap silme süresini hesap dondurma süresi olarak kullanabileceğini gibi. Bu işlemleri 30 gün dolmadan geri almayı unutmamanız gerekmekte. 30 Günün sonunda hesabınızı tekrar aktif etmemiş olmanız durumunda tekrar erişilemez bir hâlde olması kaçınılmazdır.

Peki, Snapchat hesap dondurma linki nasıl iptal edilir? Snapchat dondurulan hesap nasıl açılır?

Snapchat Hesap Dondurma Linki İptal Etmek Snapchat Hesabını Tekrar Aktif Etmek

Snapchat hesap dondurma konusunda daha önce de yaptığımız uyarıları tekrarlamakta fayda var. Çünkü yanlış yapılacak bir işlem sonrasında hesabınıza 30 gün erişemeyebilirsiniz. Snapchat hesap silme linki üzerinden yaptığımız dondurma işlemi nasıl açılır?

 • Buraya tıklayın veya Snapchat mobil uygulamasını telefonlarınızdan, tabletlerinizden açın,
 • Hesap giriş sayfasında, silmeyi planladığınız(bizim dondurma yöntemi olarak kullandığımız) hesabın kullanıcı adı ve şifresini girerek hesabınıza giriş yapın,
 • Duruma göre karşınıza “hesabınızı aktif etmek istiyor musunuz” sorusu ile karşılaşabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek olan bu uyarıya olumlu yanıt verin.

Tüm adımlar eksiksiz yerine getirilmiş ise ve 30 günlük süreden önce hesabınızı aktif etmişseniz hesabınıza erişiminiz sağlanacaktır. Ancak, bu işlemleri 30 günden önce yapmıyorsanız hesabınız silinmiş durumda olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.