Sosyal Medya

Reddit Hesap Silme Linki 2023


Reddit, 2005 yılında internet alemine açılarak global bir sosyal ağ olma yolunda adımlar atmaya başlamıştır. Her ne kadar başarılı yönleri olsa da 4Chan’in karıştığı benzer olaylara karışması sonrasında kimi kesim tarafından sevilen bir platform olma yolundan uzaklaşmaya başlamıştır.

Reddit, günümüzde kullanılmaya devam eden. r/Place gibi etkinlikler ile dönem dönem gündeme gelmeye devam eden. Güncel ve aktif bir platformdur. Ülkemizi de temsil eden r/Turkey gibi oluşumlar ile pek çok kişiye ve alana ulaşma konusunda deneyim yaşayabilirsiniz.

Reddit, internet arşivinin de büyük bir bölümünü oluşturmakta. Ancak, kullanıcılar kimi zaman bu platformun aldığı kararlar neticesinde hesaplarını silmek isteyebiliyor. Bu gibi durumlarda da devreye Reddit hesap silme linki giriyor. Reddit, hesap silme linki üzerinden hesapların kapatılmasına izin veriyor.

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi hesaplarınızı dondurmanıza izin vermeyen Reddit, hesabınızın tamamen kapatılması için bir süre tanımlamıyor. Yani, adımları tamamladıktan sonra hesabınıza anında veda etmeniz gerekmekte.

Peki, Reddit hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır? Reddit hesap silme linki nasıl kullanılır?

Reddit Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Reddit Kalıcı Olarak Kapatma

Reddit hesap silme linki üzerinden silinen hesaplar geri getirilemez. Geri getirilemediği gibi, silme işlemine başlandığı anda Reddit hesabınız kaldırılır ve kullanılamaz hâle gelir. Bu nedenle, hesabınızı silmeden hemen önce içerisindeki bilgileri almak mantıklı olacaktır.

Öyleyse, hesabınızın anında silineceğini kabul ettikten sonra hesabınızı silmek için bu adımları takip edebilirsiniz;

 • Buraya tıklayın ve Reddit ayarlar sekmesine giriş sağlayın daha önce Reddit hesabınız ile giriş yapmamışsanız hesabınız ile giriş yapmanızı isteyecektir,
 • Account Settings sekmesi altında bulunan “Delete Account” seçeneği bölümüne gelin,
 • Kırmızı buton ile gösterilen “Delete” butonuna tıklayın,
 • Karşınıza çıkan ekranda Opsiyonel olarak hesabınızı neden sildiğinizi yazabilirsiniz. Sonrasında, kullanıcı adı ve şifrenizi boşluklara girin,
 • Boşlukların altında bulunan alana tik işaretini bırakın ve tekrar “Delete” butonuna basın,
 • Son kez hesabınızı silip silmeme konusunda kararlı olup olmadığınızı soracaktır. Onaylayın ve devam edin.

Tüm bu adımlardan sonra Reddit hesap silme linki üzerinden hesabınızı kolay bir şekilde silebileceksiniz. Sadece hesabınızı silmek değil, içindeki bilgiler paylaşımlar ve mesajlar tek bir seferde tamamen kalıcı olacak şekilde silinmekte.

Bu nedenle, Reddit hesap silme linki aracını kullanmadan önce silip silmeme konusunda karar vermiş olduğunuzdan emin olmalısınız.

Reddit Mobilden Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Reddit her ne kadar çıktığı ilk dönemlerde sadece tarayıcı üzerinden kullanılabilen bir uygulama olsa da günümüzde mobil cihazlardan kullanmak mümkün. Peki, tarayıcı üzerinden Reddit kullanmıyorsanız, mobil uygulama üzerinden hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz?

Teknik olarak işlemler aynı ancak adımları takip ederek hesabınızı kalıcı olarak hem de anında silmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar sırası ile;

 • Silmek istediğiniz Reddit hesabına giriş sağlayın,
 • Genellikle sağ üst kısımda yer alan profil fotoğrafı simgenize tıklayın ve Settings alanına girin,
 • Açılan sayfadan, en alttaki alana inin ve Support alanında bulunan Delete Acc. Seçeneğine tıklayın,
 • Reddit bu aşamada güvenlik önlemleri olması nedeni ile hesabınızın şifresini sıfırlamanızı isteyebilir. Reddit tarafından size sunulan adımları takip edin ve uygulayın,
 • Kaldığınız alana tekrar gelin ve Support alanının altında bulunan Delete Acc. Seçeneğine tıklayın,
 • Karşınıza çıkan alanda isteğe bağlı olarak hesabınızı neden kapattığınızı yazın, altında bulunan iki kutucuğa kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak bir sonraki adıma geçin,
 • Hesabınızı silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran kutucuğa tik koyun ve “Delete” butonuna tıklayın,
 • Uygulama size son kez hesabınızı silip silmek istemediğinizi soracaktır. Onaylayın ve devam edin.

İşlemler bu kadar, tarayıcı üzerinden yapılan işlemlere benzer şekilde ilerleyen adımlar ile. Reddit hesap silme linki olmadan da mobil üzerinden hesabınızı silebilirsiniz.

Hesabınızın silinip silinmediğinden emin olabilmek için hesabınızdan çıkış yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile girmeyi deneyebilirsiniz. Hata mesajı ile karşılaşıyorsanız hesabınız tamamen ve sonsuza kadar kaldırılmış demektir.

Reddit bu konuda, kendi forum sayfalarında “silinen hesapları Reddit yöneticileri dahil kimse geri getiremez. Bu nedenle hesaplarınızı silerken iyi düşünmelisiniz” açıklamalarında da bulunmuş durumda. Bu nedenle, hesabınızı anlık bir karar ile silmeden önce iyice düşünmeniz, içindeki Karma puanlarının da dahil olarak pek çok bilginin gideceğini göze almalısınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.