GenelSosyal Medya

Instagram Story İndirme

Instagram Story Nasıl İndirilir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık her şeyi sosyal medya üzerinden takip edebiliyoruz. Sosyal medya mecralarında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Dünya üzerinde kurulmuş ve her insan tarafından kullanılan yüzlerce sosyal medya platformu yer alıyor. Bu sosyal medya platformları kullanılarak insanlar az da olsa vakit geçirebiliyor. Akıllı telefonlar insanlar üzerinde bağımlılık etkisi yaparak, sosyal medyaya olan ilgiyi arttırıyor. Sosyal medyaya olan ilgi gün geçtikçe artarak, kullanıcıların ilgi odağı haline geliyor. Her sosyal medya platformunun kendine göre özellikleri bulunuyor. Instagram uygulaması bir sosyal medya platformudur. Bu platformda insanlar fotoğraflarını paylaşır ve istediği kişileri takip edebilir.

Tüm ünlü isimlerin bulunduğu bu platformda sevdiğiniz kişileri yakından takip edebiliyorsunuz. Bunları yapabilmeniz için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Instagram gizliliğe çok önem veren bir uygulama olduğu için, üye olurken sizden doğru bilgiler girmenizi talep ediyor. Verilen bilgilerin yanlış olması durumunda, hesabınızda yaşanacak bir sorunu çözemeyebilirsiniz. Bu sebepten dolayı üye olurken mutlaka doğru bilgiler girdiğinize emin olmalısınız. Sosyal medya programları arasında en çok kullanılan platform olduğunu söyleyebiliriz. Bu platformda fotoğraf veya video paylaşımı yaparak takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Platform içeriğinde bazı özellikler bulunuyor ve bu özelliklere her geçen gün yenisi eklenmiyor. Öncelikle sayfanıza kalıcı olacak şekilde fotoğraf veya video yüklemesi yapabilirsiniz. Bu fotoğraflar siz silene kadar profilinizde görünecektir ve aynı zamanda takipçilerinizde istediği zaman görebilecektir.

Bir başka özellik ise, story yani hikâye kısmıdır. Hikayeler profilinizde 24 saat süre aktif olur. 24 saat dolmadan da paylaştınız hikâyeyi silebiliyorsunuz veya görmesini istemediğiniz kişileri filtreleyebiliyorsunuz. Paylaşılan hikâye her ne olursa olsun, 24 saatten fazla bir profilde durmuyor. Paylaşım yapıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor. 24 saatte silinen bu hikayeleri indirmeniz mümkündür. İnstagram stroy indirme işlemini yapabilmek için bazı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemler kolay ve kısa süren işlemlerdir.

Instagram Story Nasıl İndirilir?

Instagram da paylaşılan storyleri indirmek için bazı yollar bulunuyor. Instagramda yer alan bir özellikle, paylaştınız tüm storyleri ne kadar zaman geçerse geçsin, tekrar ulaşabiliyorsunuz. Bunun için instagram uygulaması arşiv özelliğini oluşturmuştur. Hangi tarihte hangi hikâyenin paylaşıldığını bu ekrandan görebilir ve kolay bir şekilde telefonunuza tekrar indirebilirsiniz. Bu özellik tamamen kendi paylaştığınız hikayeler için geçerlidir. Başka bir hesaptaki storyleri indirmek için, bu yöntem geçerli değildir. Başka bir hesabın storylerini indirmek için yapabilecek birkaç işlem vardır. Bu işlemler İOS ve Android işlemcileri arasında farklılık gösteriyor. Instagram story indirme işlemini bu yolları kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Android Instagram Story İndirme

Android telefonlarında instagram storylerini indirmek için bazı programlar kullanılması gerekiyor. Bu programları telefonunuza yükleyerek, story indirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Google play store içerisinde yer alan Story Saver adlı uygulamayı bulup, indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde storyleri kolay bir şekilde telefonunuza kaydedebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamaya giriş yaparak instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Giriş yaptıktan sonra ana sayfa kısmında takip ettiğiniz kullanıcıların hikayelerini göreceksiniz. Fakat takip etmediğiniz bir kişinin storyisini indirmek istiyorsanız, arama ekranında ismini aratmanız gerekecektir. İndirmek istediğiniz hikâyeye ulaşarak, hikâyeyi indir seçeneğini kullanarak hikayeyi indirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında hikâyenin telefonunuza kaydedildiğini göreceksiniz. İndirilen storylerin başka bir yerde paylaşılması uygun değildir. İzinsiz şekilde paylaşım yapmak, büyük sorunlar yaratabilir.

iPhone Instagram Story İndirme

iPhone modellerinde instagram story indirebilmek için, ihtiyacımız olan programlar bulunuyor. Bu programlar sayesinde kısa sürede istediğimiz hikayeyi indirebiliyoruz. Storeden Story reporster uygulamasını aratıp, telefonunuza indirin ve kurma işlemini gerçekleştirin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamaya giriş yaparak hikayeyi indirmek istediğiniz profili seçin. Profile ulaştıktan sonra hangi hikayesini indirmek istiyorsanız, hikaye seçimini yaparak indir butonunu kullanmalısınız. İndir seçeneğini seçtikten sonra, hikayenin telefonunuza indirilmeye başlandığını göreceksiniz. İndirdiğiniz hikaye film rulosu klasöründe görünecektir. Story reposter programının başka bir özelliği de bulunuyor. Bir kişinin hikayelerini anonim olarak izleyebiliyorsunuz. Hikayeyi açtığınızda sizin o hikayeye baktığınızı profil sahibi göremiyor. Programla aynı zamanda story düzenlemeleri yaparak, hikayelerinizi daha kaliteli hale getirebiliyorsunuz.

Ekran Kaydı Alarak Story Kaydetme

Programsız bir şekilde paylaşılan her hikayeyi kaydedebilirsiniz. Artık akıllı telefonların büyük kısmında ekran kaydedici özelliği bulunuyor. Bu özellik telefon ekranında yapılan tüm işlemleri siz durdurana kadar kaydediyor. Ekran kaydediciyi aktif hale getirerek kaydetmek istediğiniz hikayeyi açmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde hikayeyi telefonunuza video halinde indirmiş olacaksınız. Programsız bir şekilde instagram story indirmek isteyenler için, kolay ve kısa bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.