Sosyal MedyaTeknoloji

İşletmenizi Büyütmek için Facebook Video Reklamları Nasıl Kullanılır?

Facebook Video Reklamlarının Hedefleri 


 Çevrimiçi pazarlamada, Facebook video reklamları en son çılgınlıktır. Viral videolar oluşturmak ve internette görünürlüğünü artırmak için bunları kullanın. yayınlamadan önce etkinliğini test edebilirsiniz Facebook’ta. Reklamınızı oluşturmak için en fazla beş ila on beş saniyeniz var ve bu saniyeleri hemen hemen her hedefi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. 

Şirketinizin pazarlama hedeflerine fayda sağlayacak değerli hedefler hakkında bilgi edinmek için makaleye göz atın.

Facebook Video Reklamlarının Hedefleri

 Bir hedef seçmek, en iyi sonuçları elde etmek için çok önemlidir. Daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsanız oluşturun Facebook Video Reklamları hakkında farkındalığı artırmaya yönelik . Bunlar, yeni bir müşterinin göreceği ilk reklamlardır. Markayı tanımalarına yardımcı olurlar. Bu nedenle, bir bilinirlik reklamı hedefi en etkili olacaktır.

 Aşağıda, doğru kararı vermenize yardımcı olacak bazı değerli hedefler listelenmiştir.

 

 • Hedef Kitleler – yapmadan önce Facebook video reklamları hedef kitlenizi belirlemeniz önemlidir. Bunu, alıcı kişi araştırmasını kullanarak veya hedef kitlenizin demografisini bilerek yapabilirsiniz. Yüksek katılımlı, yüksek oranda hedeflenmiş bir kitleyi hedefleyin. Hedef kitlenizi tanıdıktan sonra, onları reklamınızla hedefleyen bilirsiniz. Hedef demografisini seçtikten sonra, doğru videoyu oluşturmaya odaklanmaya başlayabilirsiniz.

 

 • Doğru Reklam Yerleşimi – Bir sonraki adım, reklamınız için uygun yerleşimi seçmektir. Facebook, reklamları konuma ve günün saatine göre otomatik olarak yerleştiren bir algoritmaya sahiptir. Ayrıca manuel yerleşimleri veya Facebook yayın içi videoları da seçebilirsiniz. En iyi sonuçlar için hedef kitlenize yakın bir yerleşim seçin. Konuma karar verdikten sonra videonuzu yükleyebilirsiniz. Dilediğiniz yerde görüntüleye bileceksiniz.

 

 • Marka Bilinirliği – Facebook’un algoritmasındaki değişiklikle, artık Uygulama Yüklemelerini kampanya hedefiniz olarak kullanamazsınız.büyütmek için facebook video reklamlarınız olarak marka bilinirliğini kullanmaktır işinizi. Yeni kampanya hedefi, markanızın bilinirliğini oluşturmak ve kitlenizde güven oluşturmaktır.

 

 • Erişim – Ürünlerinizin bir kataloğunu sergilemek için facebook video reklamlarını kullanabilirsiniz. Bu reklamlar, haber akışlarında, hikayelerde ve IG ve FB deki diğer yerlerde görünür. Tıpkı televizyon spotları gibi davranırlar ve seçtiğiniz hedeflere göre reklamınızı gösterirler. Örneğin satışları artırmak istiyorsanız reklamınızı bir videonun ilk yarısında gösterebilirsiniz.

 

 • Trafik – Facebook video reklamlarını kullanma için sitenize işletmeniz trafik çekmenin mükemmel bir yoludur. Kampanyanızın başarısını ölçmek için bilinirlik, üzerinde düşünme veya dönüşüm gibi dönüşüm hedefleri belirleyebilirsiniz. Videolarınız için net bir amaç olmadan, kampanyalarımızdan hiçbir sonuç göremezsiniz.üç temel ipucu reklam bütçenizi en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak Video reklamınızın hedeflerini tanımlamanız, en etkili video reklamı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

 • Katılım – Katılımı başka bir amaç olarak kullanmak, web sitenize daha fazla trafik çekecektir. İster kısa ister uzun videolar kullanın, reklamınızın başarısını ölçmenin en etkili yolu izlenme sayısını takip etmektir. Ayrıca, her ikisi de videonuzun ne kadar etkili olduğunu size söyleyecek olan tıklamaları ve dönüşümleri izlemelisiniz. Bunu, bir düğmeye tıklayarak yapmanızı sağlayan Facebook Pixel’i kullanarak yapabilirsiniz.

 

 • Video görüntüleme – Facebook video pazarlama kampanyanızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bir hikaye anlatımı video reklamı kullanmalısınız. Hikayeler, hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve ilk liderliği elde etmek için harikadır. 

 

 • Potansiyel müşteri yaratma – Potansiyel müşteri yaratma Facebook video reklamı oluşturmak kolaydır. Reklam yöneticisine gidin ve hedef olarak Lead Generation I seçin. Yeni bir kampanya, reklam seti ve potansiyel müşteri formları oluşturabilirsiniz. Bir potansiyel müşteri formu doldurmak için her bir reklamı tıklayın. Bu, Facebook’tan daha fazla potansiyel müşteri elde etmenin harika bir yoludur. Hatta kitlenizin görmesini istediğiniz bilgileri içerecek şekilde formu özelleştirebilirsiniz.

 

 • Mesajlar – Video reklam verme amacınızı seçerken, bir ürün veya hizmetle değil, hedef kitlenizle bir konuşma oluşturduğunuzu unutmayın. Birden fazla yorum içeren ve zamana duyarlı bir teklif içeren bir Facebook video reklamının, belirli bir amacı olmayan genel bir reklamdan daha fazla sohbeti tetikleme olasılığı daha yüksektir. İzleyicileri web sitenize çekmek istiyorsanız, sosyal medyanın tamamen ilişki kurmakla ilgili olduğunu düşünün. Videonuz yorum alıyorsa, bu iyiye işarettir. Reklamınız birkaç yorum alıyorsa, başarılı bir kampanya için gerekli olan, hedef kitlenizin işletmenize olan ilgisini gösterir.

 

 • Dönüşümler – Dönüşüm hedeflerinizi belirleyerek farkındalığı artırmayı, görüntüleyenleri ödeme yapan müşterilere dönüştürmeyi veya hedef kitlenizi büyütmeyi seçebilirsiniz. Net bir dönüşüm hedefi olmadan, kampanyanızdan ne bekleyeceğinizi bilemezsiniz.

 

 • Katalog satışları – Facebook video reklam kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için videolarınızı uygun etkinlikler için optimize edebilirsiniz. Kullanılacak en iyi dönüşüm etkinliği bir satın alma işlemidir ve Dönüşümler amacı, insanları satın alma veya yönlendirme amacıyla web sitenize göndermenin harika bir yoludur. Bu reklam türü, potansiyel müşterilere kataloglarının neler sunduğunu göstermek isteyen ürün tabanlı işletmeler için idealdir.

 

 • KPI’lar – Video reklamlarınızın temel performans göstergelerini de seçebilirsiniz.için getireceği temel sonuçları ifade eder işletmeniz. Hedef, genel pazarlama stratejinizi yansıtmalıdır. Bazı KPI’lar video reklamcılıkla alakalıyken diğerleri değildir. Amaç, reklam kampanyanız aracılığıyla daha yüksek bir yatırım getirisi elde etmektir. Kampanyanızın amacı trafiğinizi artırmaksa, trafik geliştirmelisiniz.

 

 • Harekete Geçirici Mesaj (CTA) – Facebook videolarınızı kurarken bir harekete geçirici mesaj düğmesi (CTA) oluşturarak başlamalısınız. Harekete geçirici mesaj düğmesi, görüntüleyenleri web sitenizi ziyaret etmek gibi belirli bir eylemi gerçekleştirmeye teşvik etmenin bir yoludur. İster ürününüzü satın alın ister bir haber bültenine kaydolun, bu basit işlem daha fazla satış yapmanıza yardımcı olabilir.

 Sonuç olarak

 Yukarıdaki bu hedefler , web sitenize veya ürün sayfanıza gelen trafiği artırabilir, olası satışları çekebilir ve gelir elde edebilir. Ayrıca marka bilinirliğini artırmak için mükemmel bir yaklaşımdır. Çoğu Facebook video teması, izleyicileri ürününüz veya hizmetiniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye ikna etmek için önceden programlanmış CTA’lara sahiptir. Markanızı pazarlamak için başarılı bir Facebook video reklamı oluştururken bu hedefleri aklınızda bulundurun.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.