Mobil AlemiTeknoloji

Apple Arcade Nedir, Abonelik Fiyatı Ne Kadardır, Hangi Oyunlar Mevcuttur

Apple Arcade Nedir?


Apple Arcade, son dönemin en popüler oyun servislerinden biri olarak lanse edilmektedir. 19 Eylül 2019 tarihinde kullanıma sunulan söz konusu servis, oldukça kısa bir süre içerisinde popüler hale gelmiştir. Kullanıcılarına çapraz platform desteği de sunan oyun servisi, önemli özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Peki, Apple Arcade nedir, Apple Arcade abonelik fiyatı ne kadardır, Apple Arcade hangi oyunlar mevcuttur?  İşte, oyun severler tarafından son derece merak edilen bu soruların detaylı yanıtları…

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve 19 Eylül 2019 tarihinde kullanıma sunulan oyun servisidir. Söz konusu abonelik sistemine kayıt olan oyun severler, dilediği mobil oyunu çapraz platform desteği sayesinde Apple cihazlarından sorunsuz bir şekilde oynayabilmektedir.

Oyun servisi içerisinde yer alan özellik sayesinde, oynadığınız oyunlardaki ilerlemeleriniz otomatik bir şekilde iCloud hesabınıza kayıt edilmektedir. Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan servis içerisinde herhangi bir reklam da bulunmamaktadır.

Yukarıda yer alan özelliklerin yanı sıra servis içerisindeki oyunlar, DualShock 4 ve Xbox One denetleyicisini de sorunsuz bir şekilde desteklemektedir. Peki, söz konusu oyun servisinin abonelik fiyatı ne kadar? İşte, merak edilen bu sorunun cevabı…

Apple Arcade Abonelik Fiyatı

Apple şirketi tarafından 19 Eylül 2019 tarihinde kullanıma sunulan Apple Arcade fiyatı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Söz konusu abonelik servisine üye olmak isteyen oyun severler, 3 ay boyunca ücretsiz bir şekilde sistemi deneyebilmektedir.

3 Ay sonunda oyun servisinden memnun kalan kullanıcılar aylık 34,99 TL karşılığında aboneliğini devam ettirebilmektedir. Söz konusu oyun servisine üye olan oyun severler, sistem içerisinde yer alan 100’ den fazla oyunu hem reklamsız hem de offline bir şekilde oynayabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra aboneliğinizi aile içerisinde yer alan 6 kişiyle de sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz. Oyun servisi içerisinde yer alan çapraz platform desteği sayesinde oyunlarınızı hem mobil cihazlarınızdan hem bilgisayarlarınızdan hem de Apple marka televizyonlarınızdan oldukça akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Apple Arcade Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Apple Arcade oyun servisinden memnun kalmayan kullanıcılar, herhangi bir cezai yaptırım ile karşılaşmadan üyeliklerini sorunsuz bir şekilde iptal edebilmektedir. Söz konusu iptal işlemini gerçekleştirebilmek için aşağıda bulunan adımları takip edebilirsiniz.

  • Üyeliğinizi iptal edebilmek için iPhone veya iPad cihazlarınızın ayarlar sekmesine girmeniz gerekmektedir.
  • Ayarlar sekmesine başarıyla girdikten sonra karşınıza gelecek olan ekran da bulunan adınıza dokunun ve hemen ardından abonelikler seçeneğini seçin.
  • Abonelikler seçeneği seçtikten sonra karşınızda gelecek olan listede söz konusu oyun servisini bulun ve iptal et seçeneğine tıklayın.

Yukarıda da görüldüğü üzere abonelik iptal işlemi son derece kolay, pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Apple Arcade Servisinde Yer Alan Oyunlar

Apple Arcade oyun listesi, oyun severlerin oldukça dikkatini çekiyor. Sisteme abone olan oyun severler başta Sonic Racing, Sneaky Sasquatch, Crossy Road Castle ve Lego Brawls olmak üzere 100’ den fazla oyunu sınırsız bir şekilde oynayabilmektedir. Söz konusu oyun servisi içerisinde yer alan tüm oyunları incelemek için bu bağlantı seçeneğine tıklayabilirsiniz.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.