Genel

ŞOK Market Çalışma Şartları Nelerdir?


En büyük perakende şirketleri arasında yer alan ŞOK Market, istihdam konusunda da ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. İş arama sürecine adım atan birçok kişi eğer perakende sektöründe çalışmayı tercih ediyorsa, ŞOK Market çalışma şartları nelerdir sorusuna da mutlaka cevap aramaktadır. Yani iş arayan ve hızlı bir şekilde işe girmek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında yer aldığını belirtirsek yanılmış olmayız.

Yıldız Holding bünyesinde yer alan ŞOK Marketler, kaliteli ürünleri ucuz fiyata sunmayı amaç edinmiş bir market zinciridir. Türkiye genelinde 10.000’den fazla şubeye sahip olan ŞOK Market, CepteŞOK hizmetiyle özellikle pandemi döneminde hızla büyümüştür.

ŞOK Market İş Başvurusu

Şok Market iş başvurusu işlemi için önünüzde iki yöntem bulunmaktadır. Bunun için herhangi bir ŞOK Market şubesine giderek iş başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Burada iş başvuru formu doldurarak başvuruda bulunabileceğiniz gibi Şok Market websitesi üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Website üzerinden daha hızlı bir şekilde iş başvurusunda bulunmanız ve işe alım dönemlerinde gerekli şartları taşıyorsanız görüşmeye çağırılmanız olası bir durumdur. Eğer iş görüşmesine çağrılırsanız burada size tekrar bir form doldurmanız istenecek ve ardından ön görüşmeye alınacaksınız. Daha sonra ise olumlu bulunmanız halinde sizden işe giriş için gerekli evraklar listesi verilecektir. Bu işe giriş için gerekli olan belgeleri topladıktan sonra ise insan kaynakları işe giriş işlemlerinize başlayacaktır. Daha sonra ise size ulaşarak hangi mağazada işe başlayacağınız bildirilmektedir.

ŞOK Market iş başvurusu sürecinde depo için başvuruda bulunabilir veya mağaza müdürü yada normal personel olarak çalışmak için tercih yapabilirsiniz. Ayrıca Kariyer.net gibi iş arama platformlarından eğer geçmiş tecrübeniz varsa ve sektörde ustalaştıysanız bölge sorumlusu olmak için de başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu süreçler ŞOK Market İnsan Kaynakları bölümü tarafından yürütülmektedir.

Şok Market Çalışma Şartları Nelerdir?

Diğer zincir marketlerde olduğu gibi ŞOK Market çalışma şartları nelerdir sorusu oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır. ŞOK Marketlerde çalışabilmek için belli şartlar yer alıyor ve bu şartları sağlıyorsanız ön görüşme için çağırılabiliyorsunuz.

ŞOK Marketlerde çalışabilmek için;

  • En az lise mezunu olmak
  • Sorumluluk bilincinde olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Erkekler için askerlik ile ilişiği bulunmamak
  • Mağazacılığı meslek olarak benimsemek

Bu şartlara sahip olan kişiler ŞOK Market iş başvurusu talebinde bulunabilirler. Eğer sektörde tecrübeniz varsa ve direkt yönetici olarak başvuruda bulunmak istiyorsanız da bu maddelere ek olarak 35 yaşını aşmamış olmanız ve sektörde en az 2 yıllık tecrübeye sahip olmanız gerekiyor. Daha önce sektörde çalışmış olmanız direk yönetici olarak işe başlamanızda size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu durum sadece ŞOK Market için değil diğer perakende sektörü şirketleri için de bu şekildedir. Tecrübe her zaman için sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Bölge Yöneticisi olarak iş başvurusunda bulunmak içinse en az lisans mezunu olmak, ciro takibini ve yönetim konularını iyi bir şekilde bilmek ve sektörde en az 2-3 yıl geçmişe sahip olmanız gerekiyor.

Bu şartları sağlamanız iş başvurusu yaptığınızda kesin olarak görüşmeye çağırılacağınız anlamına gelmiyor. Bu nedenle uygun kriterleri taşımanız halinde iş görüşmesi için çağırılacağınızı bilmenizde fayda var.

ŞOK Market Çalışan Maaşları

ŞOK Market çalışan maaşları asgari ücrete göre her zaman daha fazla olmaktadır. Çalışanların markette harcayabileceği bir kart verilmekte ve bu karta yaklaşık 400 ₺ civarında bir para yüklenmektedir. Aynı zamanda kasa arkasında yer alan yani her hafta – ay indirimli olan ürünleri bölgede daha fazla satarsanız bu satışlara göre bir miktar satış primi de alabiliyorsunuz.

Reyon Personelleri 12.000 ₺ civarında alırken, mağaza müdürleri 15.000 – 16.000 ₺ civarında maaş alabilmektedir. Bölge sorumlularında ise maaş 18.000 – 19.000 ₺ civarına kadar çıkabilmektedir.

ŞOK Market iş başvurusunda bulunmak için resmi internet sitesine giriş yapabilir ve online başvuruda bulunabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.