AndroidApple & İosMobil Alemi

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme İşlemi


Teknoloji ve internet tarafından sunulan imkanlarının ilerlemesi ile insanların müzik dinleme alışkanlıkları ve yeni müzik keşfetme pratikleri büyük bir değişime uğramıştır. Bu durumda dünya genelinde en çok kullanılan müzik dinleme ve oynatma içeriğine sahip olan Spotify hesabı, kullanıcılar tarafından zaman zaman pasif hale getirebilmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar Spotify hesap silme işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğini merak edebilir. Nasıl ki insanlar herhangi bir uygulamayı ya da platformu kullanmak için üyelik işlemlerini başlatabiliyor ise aynı şekilde artık kullanmak istemedikleri ya da ara vermek istedikleri uygulamalar için hesap silme ya da hesabı pasife alma gibi seçenekleri de değerlendirebilir.

Spotify Hesap Silme İşlemi

Bir uygulama olarak Spotify uygulamasının ücretli ve ücretsiz bir kullanım imkanı bulunmaktadır. Bu durumda ister ücretli isterseniz de ücretsiz olsun fark etmeksizin Spotify hesap silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda sizlere yapılması gereken bazı uyarılarda bulunmaktadır. Hesabınızı silmeye karar verdiğinizde platform üzerindeki bütün verileriniz ve kaydetmiş olduğunuz her türlü bilgi tamamen silinecektir. Yine de bu durumda hesabınızı silmek istiyorsanız izleyebileceğimiz adımlar son derece kısa bir zaman içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Spotify hesap silme işlemine hemen başlamak isteyenler için öncelikli olarak uygulama ya da web arayüzünden hesap bilgilerinizi giriş yapmanız gereklidir. Hesap bilgileri üzerinden destek başlığı altında yer alan “Bize Ulaş” kısmına tıkladığınızda karşınıza çok seçimli bir ekran gelecektir. Buradan hesap seçeneğini tıkladığınızda yeniden “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapatmak İstiyorum” işlemine onay vermeniz halinde hesabı kapatma adımlarını takip etmiş olacaksınız. Karşınıza çıkacak olan onay ekranlarını onayladığınızda kapatma işlemini sürdürmeye devam etmeniz gerekir. Spotify hesap silme linki ve işlemlerini bu şekilde takip etmeniz halinde e-mail üzerinden bir onay maili alacaksınız. Maili de onaylamanız halinde Spotify hesap silme işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Spotify Hesap Silme Linki

Spotify üzerinde bulunan üyeliğinizi tamamen ortadan kaldırmak yani hesap silme işlemini gerçekleştirebilmeniz için sizlere yukarıda sunulan adımları sıralı bir şekilde uygulamanız gereklidir. Spotify hesap silme linki olarak iletilen bilgiler aslında yine Spotify uygulama ya da web arayüzünde bulunmaktadır. Kısacası “Bize Ulaş” ya da “Destek” gibi seçenekler hesap silme linki olarak kullanılabilmektedir. Ancak belirtmekte fayda vardır ki Spotify hesap silme işlemleri mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilememektedir. Bu nedenle hesabınızı silmek için web arayüzü ya da masaüstü uygulamasına giriş yaparak hesap silme işlemlerini ve aktivasyon adımlarını gerçekleştirmeniz gereklidir.

Spotify Hesap Silme Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Bütün işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından Spotify hesabınız başarılı bir şekilde silinir. Ancak sonrasında yeniden hesap açmak ya da ücretsiz bir hesap kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kesin olarak Spotify hesap silme işlemlerini gerçekleştirmeden önce bazı konuları bilmeniz gerekir. Buna göre aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamayabilirsiniz. Ancak aynı e-posta bilgilerini kullanarak hesap oluşturabilirsiniz. Silmiş olduğunuz hesabı yeniden aktif hale getiremezsiniz. Bu nedenle silmiş olduğunuz hesabınız üzerinde bulunan dinleme listeleri, beğenilen şarkılar, albümler, takipçiler gibi size özel veriler kalıcı olarak silinir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.