Teknoloji

Spotify Offline Mix Nedir? Spotify Sizin İçin Çevrimdışı Çalma Listesi Oluşturacak


Spotify Offline Mix Özelliği ile fark yaratacak özellik geliyor, her yeni güncelleme ile daha kullanışlı hale gelmeyi başaran Spotify. Geçtiğimiz günlerde duyurulan ve testleri bittikten sonra tüm kullanıcılara açılacak olan Offline Mix özelliğini de tanıtarak aynı fark yaratacak hamleyi yapmış durumda.

Spotify, güncellemeler ile kendini sadece görünüş olarak değil, performans açısından da geliştirmekte. Özellikle yavaş bağlantılar için işkence haline gelen Müzik dinleme eylemini sizin için özel olarak hazırlanan Çevrimdışı Çalma Listesini otomatik indirerek en aza indirmeye çalışıyor.

YouTube Premium kullanıcılarının aşına olduğu bu özelliğe bir nevi “akıllı indirme özelliği” de denilebilir. Kullanıcıların istedikleri zaman kapatabilecekleri Spotify Offline Mix nedir? Neyi hedeflemekte?

Spotify Offline Mix Nedir? Ne İşe Yarayacak?

Başlarda internet bağlantısı kötü olan kullanıcılar için tasarlanmış gibi gözüküyor olsa da genel anlamda her kullanıcıya hitap ettiği görülmekte. Yapay zeka destekli olan bu özellik geçmişte dinlediğiniz şarkılardan, şarkıcılardan ve türlerden yola çıkarak gelecekte dinleme ihtimaliniz olan şarkıları otomatik olarak indirmekte.

Otomatik indirme ile karşımıza çıkan Offline Mix, kullanıcıların kendi istekleri üzerine kapatılabiliyor veya yeniden açılabiliyor. Pek çok kullanıcının hoşuna giden özellik, sana özel çalma listesine benzer şekilde çalışacak.

İndirme ve tespit etme konusunda geçici bir süre idare edecek kadar indirme yapacak olan Spotify, şimdilik testlerinde. Offline Mix özelliğinin 3.30 saat uzunluğunda playlistler yaptığını açıklamış durumda.

Offline Mix Daha Önce Dinlediğiniz Şarkıları da Listeye Ekleyecek

Ana amacın veri tasarrufu olduğunu söylemiştik. Bu durumda karşımıza eski internet kullanıcılarının bildiği “ara belleğe alma” tabiri çıkıyor. Spotify, Offline Mix özelliğinde size özel indirmelerin yanı sıra daha önce dinlediğiniz şarkıları oraya ekleyerek çevrimdışı dinlemenizi sağlayacak.

Bu sayede sürekli olarak yenilenecek olan liste, dinlediğiniz şarkılar için ekstra bir indirme yapmanızın da önüne geçecek. Hali hazırda dinlediğiniz sırada en az indirdiğiniz kadar veri harcaması durumundan yola çıkarak dinlediğiniz anda aslında indirerek listeye eklemekte.

Siz, sadece dinlediğinizi düşünürken Offline Mix playlistine de çevrimdışı dinleyebilmek için şarkılar depolamaktasınız.

Özellikle şarkıları bir listeye ekleyip daha sonra indirme konusunda unutkanlık yaşayan kullanıcıların sorununu çözecek olan güncelleme, pek çok kullanıcının veri tasarrufunu en üst düzeyde yapmasını sağlayacak.

Spotify Offline Mix Premium Kullanıcıları İçin Mi?

Her ne kadar Spotify CEO’su tarafından özellik duyurulduğu andan itibaren sanki her kullanıcıya gelecekmiş gibi bir algı oluşmuş olsa da durum böyle olmayabilir.

Spotify, abonelik konusunda katı kuralları olan ve abonelik içermeyen kullanıcılara kesinlikle indirme imkanı sunmayan bir uygulama. Bu nedenle, gelecek olan Offline Mix özelliği sadece Premium kullanıcılar için geçerli olabilir.

Reklam gösterme konusunda çözüme gitmeleri durumunda her kullanıcıya gelmesi de mümkün olabilir gibi gözüküyor. Ancak, Spotify’in şu an ki gidişine göre sadece Premium kullanıcıları Spotify Offline Mix özelliğinden yararlanabilecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.