Film&Dizi

Star TV’nin Yenin Dizisi Kaderimin Oyunu Konusu Nedir, Oyuncuları Kimlerdir? İşte Oyuncu Kadrosu!

Kaderimin Oyunu Hikâyesi


Kaderimin Oyunu, ilk bölümü ile büyük ilgi görmesinin yanı sıra izleyicinin sosyal medyada yorumları ile dizi, beğenilen diziler arasına girdi. Uzun süredir tanıtımları yayınlanan dizi, ilk bölümü ile ekrana geldi. Oyuncuları ile de dikkat çeken dizi, pek çok kişi tarafından araştırılıyor.

Yapımcılığını Nazlı Heptürk’ün yaptığı Kaderimin Oyunu, NGM Medya tarafından gerçekleştirirken dizinin yönetmen koltuğunda ise Emre Kabakuşak oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Gül Abus Semerci kaleme alıyor ve izleyiciyi aşk, ihanet, iyilik, hasret ve sırlar dünyasına götürüyor.

Kaderimin Oyunu Hikâyesi

İlk bölüm çekimleri Amasya’da çekilen Kaderimin Oyunu dizisinin konusu; genç yaşında iki çocuk sahibi olan ve kocasının yoksulluk nedeni ile evini terk ettiği Asiye’yi anlatıyor. Tüm yoksulluk ve yoksunluklara rağmen hayatını iki çocuğuna adayan Asiye’nin kurduğu düzen, kızı Nergis’in yaşadıkları ile değişiyor.

Nergis, mahalleden abi bildiği birinin tacizine uğruyor ve kendisini korumak isterken adamı öldürüyor. Bu olay üzerine çocuklarını korumak isteyen Asiye, çocuklarını Edirne’de yaşayan teyzesine bırakmak için yola çıkıyor; ancak bu yolculuk hem planladığı gibi gitmiyor hem de yolda hiç tanımadığı Mahir’in yardımı ile bambaşka bir hal alıyor.

Mahir, hem kendi kaderinin hem de Asiye ve çocukların kaderinin değişeceğinden habersiz Asiye ve çocuklara yardım ediyor. Yolda gerçekleşen kaza nedeni ile Asiye için yeni hayat Demirhan Konağında başlıyor; ancak bu hayat bir kurtuluştan öte yeni bir savaşın başlangıcı oluyor.

Öykü Karayel, Akın Akınözü ve Sarp Apak’ın başrollerini paylaştığı  Kaderimin Oyunu oyuncuları arasında ayrıca Nergis karakteri ile Irak Akçam, Helin karakteri ile Meriç Aral, Harun karakteri ile Müfit Kayacan, Nedret karakteri ile Ülkü Duru ve Raci karakteri ile Kaan Çakır izleyici karşısına çıkıyor. Kaderimin oyunu 2. Bölüm ile de konaktaki yeni hayatın kurtuluş değil de neden yeni savaş olduğu anlaşılıyor.

Asiye – Öykü Karayel

Dizide, 2 çocuk annesi Asiye karakterine can veriyor. Kocasının evi terk etmesi ile 2 çocuğu ile kalan bir anneyi canlandıran oyuncu, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Çemberlitaş Kız Lisesi mezunu olan oyuncunun aynı zamanda ikiz kardeşi vardır. Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, İstanbul Üniversitesinde Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezundur.

Profesyonel deneyimini ilk olarak Ayşe karakteri ile Güzel Şeyler Bizim Tarafta tiyatro oyunu ile olmuştur. Cemre karakteri ile Kuzey Güney dizisinde Kara Para Aşk dizisinde de İpek karakterine can veren oyuncunun Netflix dizisi olan Bir Başkadır ile de oyunculuğundan epeyi söz ettirmeyi başarmış ve bu dizi ile Galatasaray Üniversitesinin EN Ödüllerinden olan en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Mahir – Sarp Apak

Gerçek adı Kerim Sarp Apak olan oyuncu, dizide Mahir karakterini canlandırıyor. Aile sorunlarından dolayı genç yaşta Rusya’ya giden ve uzun yıllar Türkiye’ye dönmeyen Mahir, dönüş yolunda Asiye ile karşılaşıyor. Asiye’nin bir şeyden kaçtığını anlayıp ona ve çocuklarına yardım ederken hayatının bir anda değişeceği hiç aklına gelmiyor.

Oyuncu, 11 Kasım 1981 tarihinde doğmuş ve 5 yaşına kadar Diyarbakır’da yaşamıştır. Ailesi ile sonrasında Bursa’ya taşınan oyuncunun lise hayatı Bursa’da geçmiş ve Bursa Erkek Lisesi’nde eğitim almıştır. Yetenek sınavında form doldurması ile tiyatro hayatı başlamıştır. Oyunculuk eğitimini de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde tamamlamış ve Barış Erdenk hocasının desteği ile İstanbul’a gelmiştir.

Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Ağır Roman eserinde oynamış ardından BKM Grubu’na dâhil olmuştur. Organize İşler filminde küçük de olsa bir rolde oynama fırsatı bulan oyuncu aynı zamanda Anadolu Kaplanı ve En Son Babalar Duyar televizyon dizilerinde rol almıştır. Avrupa Yakası’nda oynadığı Tanrıverdi rolü ile de ünü yakalamıştır.

Nergis – Iraz Akçam

Asiye ve Cemal’in ilk çocukları olan Nergis, 6 yaşından sonra babasını hiç görmemiştir. Pek çok şeyde eksik büyüyen Nergis, ergenlik çağına yeni girmesi ile de gergin ve sinirli olmasının yanı sıra her şeye öfkelidir.

Asiye gibi gözü kara ve cesur bir karakter olan Kaderimin Oyunu Nergis rolü izleyici karşısına çıkan Irak Akçam, Kadir Has Üniversitesi tiyatro bölümünde okuyor. Oyunculuk eğitimine devam eden oyuncu, Karagül ve Kayıtdışı dizilerinde rol almıştır.

Kaderimin Oyunu Cemal – Akınözü

Gerçek adı Süreyya Akın Akınözü olan oyuncu, karısını ve çocuklarını terk edip İstanbul’da da zengin bir kadın ile hayat kuran Cemal karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor. Hercai dizisindeki rolü ile beğenileri toplayan Akınözü, 22 Eylül 1990 tarihinde Ankara’da doğmuş ve Kaliforniya Üniversitesinde eğitim görmüştür. Oyunculuk eğitimi alan oyuncu, 2014 yılında yayınlanan Azrail filmi ile oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır.

Nefes kesen konusu ve hayatın gerçeklikleri ile Kaderimin Oyunu ne zaman her Cuma saat 20.00’de Star TV ekranlarında oluyor. Amasya’da başlayan çekimler İstanbul ile devam ederken diziye özel yapılan şarkı da ilgi görüyor. Derya Uluğ’un seslendirdiği şarkının sözü ve müziği Ender Gündüzlü ve Ümit Sezgine aitken aranjesi ise Metin Arıgül tarafından yapılmıştır.

Kaderimin Oyunu’nun Bütün Bölümleri startv.com.tr’de → https://www.startv.com.tr/dizi/kaderi…

Kaderimin Oyunu’na Abone Olmak İçin → Kaderimin Oyunu Youtube

Derya Uluğ – Sana Çıkıyor Yollar (Kaderimin Oyunu Orijinal Dizi Müziği) Kaderimin Oyunu Orijinal Dizi Müziği

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.