Oyun Dünyası

Steam’de En Çok Satan Oyunlar

Steam’de en çok satan oyunlar listemizde, platformda en fazla satan oyunların neler olduğuna kısa bilgilerle yer verdik. Özellikle kampanya yaptığı dönemlerde ciddi satış rakamlarına ulaşan Steam, normal süreçlerde de dünyanın en fazla oyun satılan platformlarının başında geliyor. Diğer yandan platform üzerinde Cumartesi – Pazar günleri oyunların önemli bir kısmı için ücretsiz oynama imkânı tanınıyor.

Bugüne kadar tüm oyun platformlarına dikkate aldığımızda Steam için dünyanın en fazla oyun satan platformu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Listemizde ise 1 ile 8 Kasım tarihleri arasında en fazla satılan oyunların neler olduğuna yer verdik. Bu tarih aralığında Steam’de en çok satan oyunlar şunlar…

Call of Duty: Modern Warfare II

16 GB RAM, 25 GB depolama alanı, NVIDIA GeForce GTX 960 ekran kartı ve Intel Core i5-3570, AMD Ryzen 5 1600X işlemci gibi ekran gereksinimlerine ihtiyaç duyuluyor. En iyi savaş oyunları listelerinde de kendine yer bulan Call of Duty, platform üzerindeki en fazla satılan oyunlardan biri olmayı başarmıştır.

Battlefield 1

Tam manasıyla en iyi 1. Dünya savaşı oyunu diyebiliriz. Muhteşem kurgusuyla dikkat çeken oyun, ülkemizde ve Stream’de en fazla satan oyunlar arsında yer alıyor. Savaşın hikayesini ve acı izlerini hissedeceğiniz efsanevi bir oyuna hazır olun.

Dota 2

İki takım halinde beşer kişinin bulunduğu Dota 2, Valve Corporation firmasının geliştirdiği tutulan oyunlardan biri olarak öne çıkıyor. Kulelerin yıkılmasının hedeflendiği oyunun dünyanın birçok önemli ülkelerinde tercih edilen MOBA oyunlarından biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Birçok karakterin bulunduğu oyunda ilerleyişe göre bu karakterlerin önemli özelliklerini kullanabilirsiniz.

Apex Legends

Batte royale oyunlarından biri olan Apex Legends, dünyaca ünlü birçok oyunun geliştiricisi olan Electronic Arts tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyunu oynamak için 64-bit Windows 7 işletim sistemi, 56 GB kullanılabilir alan ve 6 GB RAM gibi çeşitli özelliklerin bulunması gerekiyor. AMD Radeon HD 7730 / NVIDIA GeForce GT 640 ekran kartı gibi özelliklerde sistem gereksinimleri arasında yer alıyor.

New World

50 GB kullanılabilir depolama ve 8 GB RAM gibi sistem gereksinimi gereken New World, Steam’de en çok satan oyunlar listesinde yer alıyor. Metin2 formatındaki oyun henüz 1 yıllık olsa da piyasayı adeta sallayan oyunlardan biridir. Geniş bir harita üzerinde muhteşem ses ve görüntü efektleriyle zevk alacağınız oyun için, Windows 10 64-bit işletim sistemi gerekiyor.

FIFA 23

FIFA bilindiği üzere futbol oyunlarının nirvanası desek yanlış olmaz. Steam üzerinde de dolayısıyla fazlasıyla popüler oldu. Çevrimiçi oynanabilecek oyunlar arasında da yine birçok FIFA serisi ilk sıralarda yer almıştı. Oyun için 100 GB depolama, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı, Intel Core i5 6600K işlemci gibi çeşitli gereksinimler bulunuyor.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike serisi de yine oyun dünyasında efsane olmuş isimlerin başında yer alıyor. Teröristleri yok etmek üzere kurgulanmış oyunda birçok savaş stratejisini kurgulayıp doyumsuz oyun zevkini yaşayabilirsiniz.

Takım halinde de oynayabileceğiniz oyunda en az 256 MB ekran kartı, 15 GB kullanılabilir depolama alanı ve 2 GB RAM gibi sistem gereksinimleri bulunuyor.

En Çok Oynanan Çocuk Oyunları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.