Mobil Alemi

Telefondan Nesne Silme Nasıl Yapılır? Telefondan Fotoğraftaki Kişiler Nasıl Silinir?


Kimi zaman Telefondan nesne silme ya da Telefondan fotoğraftaki kişileri silme ihtiyacında bulunabiliyoruz. Her ne kadar bilgisayarda Photoshop gibi yazılımlar ile bu işlemi yapmak mümkün olsa da telefonlarda işler biraz karışabiliyor.

Ancak, yapay zeka desteği kazanan uygulamalar ile birlikte telefondan nesne silmek ve/veya telefondan fotoğraftaki kişileri silmek sanıldığından daha kolay bir hâl almış olabiliyor.

Belirli bir alanı seçerek direkt olarak nesneleri veya kişileri silmenizi sağlayan uygulamaların yanı sıra. Yapay zeka desteği ile fotoğraflarınızın arka planını, gök yüzünü bile değiştirmenizi sağlayan uygulamalar da bulunuyor. Peki, Hem Android hem de IOS için. Telefondan nesne silme uygulaması hangisi? Ve nasıl kullanılır?

Telefondan Nesne Silme Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Telefondan kişileri silmek, telefondan nesneleri silmek gelişen yapay zeka ile büyük bir kolaylık haline geldi. Sadece Android değil, IOS platformunda da çalışan uygulamalar ile. Telefondan, fotoğraflarınızdaki istenmeyen nesnelerden anında kurtulabilirsiniz.

Telefondan, fotoğraflardaki istenmeyen nesneleri silmek için gerekli olan yazılım. Tamamen ücretsiz olan Snapseed yazılımı. Sadece Android değil, IOS sürümünde de bütün özellikleri ücretsiz olan Snapseed. Yapay zeka ile birlikte desteklenen alt yapısı sayesinde fotoğraflarınızdan nesneleri en kolay şekilde silebilmenizi sağlıyor.

Peki, Snapseed ile telefonda fotoğraflardan istenmeyen nesneler nasıl silinir?

 • Snapseed uygulamasını App Store veya Play Store üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirin,
 • Uygulamaya giriş yapın, istenmeyen nesnelerin bulunduğu fotoğrafı uygulamada açın,
 • Fotoğrafların altında yer alan “araçlar” butonuna tıklayın,
 • Araçlar sekmesinde yer alan “İyileştirme” seçeneklerine tıklayın,
 • Kaldırmak istediğiniz nesne veya nesnelere, iki parmağınız ile yaklaşın,
 • Kaldırmak istediğiniz alanı, tek parmağınız ile seçmeye başlayın. Seçme işlemi sırasında alan kırmızı olacaktır.

Daha sonra, fotoğraftan parmağınızı kaldırdığınızda. Snapseed uygulaması, otomatik olarak seçtiğiniz alanı içeriğe uygun şekilde doldurarak fotoğraflarınızdaki istenmeyen nesneleri, çöpleri kaldırmanızı sağlayacaktır.

Fotoğraflardan her zaman istenmeyen nesneleri değil, kimi zaman da istenmeyen kişileri silmek gerekebiliyor. Peki, Telefonda fotoğraftaki istenmeyen kişiler nasıl silinir?

Telefondan Fotoğraftaki Kişiler Nasıl Silinir?

Telefonda fotoğraftaki istenmeyen kişiler nasıl silinir? Üstelik bu yöntemi kullanmak için telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemenize bile gerek yok. Yapay zeka destekli olan web sitesi ile birlikte. Sadece telefondan değil, bilgisayardan ve hatta fotoğraf yükleyebildiğiniz pek çok alandan. İstediğiniz nesneleri ve kişileri fotoğraftan silebilirsiniz.

Her ne kadar yapay zeka destekli olsa da, kimi zaman istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılmasına da neden olunabilmekte. Kaldırılacak olan kişilerin ve/veya nesnelerin. Arka plana uygun olarak silinmesi, çekilen fotoğrafın sadeliği ile doğru orantılıdır. Bu nedenle, kimi zaman karışık sonuçlar da elde edebilirsiniz. Ancak tekrar deneyerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Magic Eraser nasıl kullanılır? Tamamen ücretsiz kişi ve nesne silme sitesi kullanımı;

 • Buraya tıklayın ve Magic Eraser web sitesine giriş sağlayın,
 • “Resim Yükle” başlığı altında yer alan bölüme, düzenlemek istediğiniz resmi seçin,
 • Açılan sayfada resminizi görebileceksiniz. Bu alanda, alt tarafta bulunan yakınlaştırma seçenekleri ile fotoğrafınıza yakınlaşın,
 • Fırça boyutunuzu değiştirerek uygun duruma getirin,
 • Fotoğraf üzerinde, silmek ve/veya kaldırmak istediğiniz alanı. Parmağınızla veya Mouse’unuz ile boyamaya başlayın. Unutmayın, sadece üzerini boyadığınız kısımlar kaldırılacak,
 • Sağ altta bulunan “silmek” butonuna tıklayarak işlemleri başlatın.

Bir süre bekledikten sonra, yapay zeka destekli web sitesi. Yüklemiş olduğunuz ve seçim yapmış olduğunuz alandan istemediğiniz kısımları kaldıracaktır. Söz konusu yöntem ile kişileri, nesneleri ve/veya yazıları fotoğraflarınızdan sorunsuz ve tamamen ücretsiz şekilde kaldırabilirsiniz.

Sonucundan emin olduktan sonra görseli indirmek için sayfada yer alan “indirmek” butonuna tıklayabilirsiniz.

Her ne kadar kişi ve nesne kaldırmak yeterli olsa da. Kimi zaman fotoğraflardaki arka planları değiştirerek veya kaldırarak fotoğraflarınızı ekstra düzenlemek isteyebilirsiniz.

Peki, telefondan ark plan nasıl kaldırılır? Telefondan arka plan değiştirme nasıl yapılır?

Telefondan Arka Plan Nasıl Kaldırılır?

Telefondan arka plan nasıl kaldırılır? Telefondan yapay zeka ile arka plan kaldırma nasıl yapılır? Telefondan pek çok işlemi PicsArt gibi uygulamalar ile yapabileceğiniz gibi. Daha az uğraş gerektiren ve neredeyse her platformdan erişim sağlanabilecek olan web siteleri ile de işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Telefondan ücretsiz şekilde nesne arka planı silme, kişi arka planı silme, hayvan arka planı silme, araba arka planı silme gibi işlemleri tek bir web sitesi üzerinden sağlayabilirsiniz. İşlemler, sadece telefon değil. Bilgisayar, tablet ve hatta. Fotoğraf yüklenebilen ve internete girilebilen neredeyse her şeyde yapılabilir.

 • Buraya tıklayın ve removebg web sitesine ücretsiz şekilde erişin,
 • Karşınıza çıkan siteden “Upload İmage” seçeneğine tıklayın,
 • Arka planını kaldırmak istediğiniz görseli seçin ve yükleyin,
 • Birkaç saniye içinde arka planı kaldırılmış görselinizi elde edin,
 • Sağ tarafta bulunan “Download” butonları ile ücretsiz şekilde PNG formatında indirin.

Arka planı silinen görselden memnun değilseniz, arka planı silinen fotoğrafta “Edit” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkacak olan panelden arka planı düzeltmek istediğiniz alanı seçin. İster kaldırılmayan alanı kaldırtın isterseniz fazla kalkan alanları geri getirin.

Telefondan Arka Plan Nasıl Değiştirilir?

Telefondan arka plan değiştirmek için, biraz önceki adımların aynılarını izlemeniz gerekiyor. Ancak yine de adımlara bir göz atacak olursak;

 • Buraya tıklayın ve removeBG web sitesine girin,
 • Arka planını değiştirmek istediğiniz fotoğrafı web sitesine yükleyin,
 • Birkaç saniye bekleyin ve fotoğrafınızdan arka planın silinmesini sağlayın,
 • Karşınıza çıkan, arka planı olmayan görselin üzerinde bulunan “Edit” butonuna tıklayın,
 • Karşınıza çıkan panelde, sağ tarafta bulunan “Background” sekmesine gelin. İster hazır arka planları seçin isterseniz “Upload İmage” seçenekleri ile kendi arka planınızı yükleyin.

Yüklediğiniz arka plan birkaç saniye içine fotoğrafınıza eklenecektir. Eklenen arka planda düzenlemeler yapabilir ve fotoğrafınızı ücretsiz şekilde en iyi hale getirebilirsiniz. Telefonda fotoğraflardan nesne kaldırma, telefonda fotoğraflardan istenmeyen kişileri kaldırma ve hatta arka plan değiştirip kaldırmak yapay zeka sayesinde oldukça kolay.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.