Mobil Alemi

SD Karttan Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

SD Karttan Silinen Veriler Kurtarma 


SD kartlar, çok çeşitli cihazlara göre tasarlanmış depolama sağlamanın popüler bir yoludur. Bazen, dosyaları uzun süreli depolamaya aktarmadan önce SD karttan yanlışlıkla silebilirsiniz. Neyse ki, bu dosyalar karttan silindiklerinde kalıcı olarak kaybolmazlar.  Depolama alanlarının üzerine yeni veriler yazılana kadar kurtarılabilirler. Bu yazımız, veri kurtarma yazılımı kullanarak bir SD karttan silinen dosyaları nasıl kurtarma işlemi ile yapacağınız işlemleri sizlere gösterecektir.

SD Karttan Silinen Veriler Kurtarma

Bir kamerada veya telefonda kullanılan bir SD karttan silinen verileri almanın en iyi yolunun Disk Drill veri kurtarma yazılımı olduğunu söyleyebiliriz. Cihazınız bir bilgisayara bağlı olmadığı ve Geri Dönüşüm Kutusu’nu kullanmadığı sürece, silinen bir dosyayı yazılım olmadan kurtarmak mümkün olmayan bir işlemdir.

Raw Hard Disk vede Raw Olmuş USB Kurtarmak

Kartı tarayabilen ve önemli görüntülerinizi geri alabilen kaliteli bir veri kurtarma yazılımı kullanmanız gerekir. Hemen bir SD karttan bazı fotoğrafları veya görüntüleri silinmiş olduğunu fark edince şunları yapmanız gerekir.

Dosyalara cihazınız veya bilgisayarınız üzerinden genel olarak erişemeseniz de dosyalar kartta yer almaya devam eder. SD kart üzerinde veri kurtarma işlemi gerçekleştirmeden önce kullanmak, eksik dosyaları başarıyla geri alma şansınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Windows bilgisayara bağlanabilen bir SD kart, mikro SD kart, bellek çubuğu veya diğer herhangi bir harici depolama türünden silinen dosyaları geri yüklemek için izlenecek adımlar şunlardır.

USB Bellek Görünmüyor Sorunu ve Çözümü 2021

Disk Drill Yazılımını İndirin

Disk Drill kendi resmi web sitesinden doğrudan indirebilirsiniz.

SD Kartı Bilgisayarınıza Takın

Bu, bir kart okuyucu ile veya kartın bulunduğu cihazı doğrudan bilgisayarınız bağlayarak yapılabilir.

Bad Sector ( Ölü Sektör ) Nedir? Nasıl Onarılır?

Programı Başlatın

Disk Drill’i başlatmak için masaüstü simgesine çift tıklayın. Windows Kullanıcı Hesabı Denetimi, Disk Drill’in cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek isteyip istemediğinizi soracaktır.  Bu soruya ‘’Evet’’ diyip devam edebilirsiniz.

Disk Drill’in, eksik dosyaları bulmak için gelişmiş veri kurtarma algoritmalarını kullanabilmesi için cihazınızda değişiklik yapabilmesi gerekir. Ancak endişelenmeyin: Siz açıkça söylemeden, aslında herhangi bir değişiklik yapmaz.

SD Kartınızı Tarayın

SD karttan silinen dosyaları kurtarma işlemleri sırasında, mevcut diskler listesinde SD kartı veya harici depolamayı bulmanız ve seçmeniz gerekir.  Ayrıca, seçilen herhangi bir depolama cihazı hakkında daha fazla bilgi için Bilgi sekmesine geçebilirsiniz. SD kartınız seçiliyken, Disk Drill’in tarama işlemini başlatmak için devam edebilir ve ‘’Kayıp Verileri Ara’’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Bulunan Dosyaları Gözden Geçirin ve Seçin :

Disk Drill’in artık binlerce kurtarılabilir dosya bulması çok muhtemeldir.  Disk Drill’in SD kartınızda bulduğu dosyaları gözden geçirmeniz ve kurtarmak istediklerinizi seçmeniz gereklidir.  Neyse ki, Disk Drill’in tarama sonucu filtreleri ve kullanışlı bir önizleme özelliği sayesinde bunu yapmak çok kolaydır.  Bir dosya seçmek için yanındaki onay kutusunu tıklamanız yeterlidir. Tüm klasörleri de seçebilirsiniz.

Kurtar düğmesine tıklayın

Seçilen tüm dosyaları kurtarmak için, ‘’Kurtar’’ düğmesine tıklamanız ve istediğiniz kurtarma konumunu belirttikten sonra işlemler tamamlanır. Bu adımlarla birlikte SD karttan silinen dosyaları kurtarma işleminiz tamamlanmış olur.

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.