Sosyal Medya

Telegram Hesap Açma ve Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram Hesap Açma ve Hesap Silme


Telegram hesap açma ve hesap silme son zamanların en çok aranılan konularından biri olmaktadır. Sosyal medya uygulamalarının her geçen gün kullanımının artması bu yönde yapılan aramalarında sıklaşmasını sağlamıştır. Diğer birçok uygulamanın yanında Telegram popülerliği giderek artan uygulamalardan biridir. Telegramın kullanıcıların güvenliğini sağlayan bir uygulama olması, uygulamasının daha sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

Telegram uygulamasının en önemli özelliklerinden biri uygulamaya telefon numarası ile kayıt olunmasına rağmen, görüşmelerde telefon numarasının gizlenebilmesidir. Bu özellik nedeniyle uygulama daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.

Telegram Hesap Açma ve Hesap Silme

Telegram hesabı olmayanlar uygulamayı kullanabilmek için Telegram hesabı açmak durumundadırlar. Diğer yandan uygulamayı silmek isteyen kişiler de bu işlemi gerekli talimatları doğru bir şekilde yerine getirerek gerçekleştirebileceklerdir.

Telegram Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram hesabı açmak oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

  • Telegram hesabının açılabilmesi için ilk olarak Telegram uygulamasının cep telefonuna indirilmesi gerekmektedir.
  • Uygulama açılarak Start Messaging butonuna basılıp gerekli yönlendirmeler yapılarak hesap açma işlemi yapılabilmektedir.
  • İşlemlerin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için uygulamanın yüklü olduğu cep telefonu numarasının Telegram’a girilmesi gerekmektedir.
  • Telegram hesabının açılması için telefona gelecek olan doğrulama kodu doğru bir şekilde sisteme girilmelidir.
  • Doğrulama kodunun sisteme girilmesinin ardından telefon numarasının erişeceği alanlar belirlenerek gerekli izinler ona göre verilmelidir.
  • Talimatların doğru bir şekilde yerine getirilmesinin ardından Telegram hesap açma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Telegram, her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Bu anlamda Telegram hesap açma ve hesap silme işlemi yapmak oldukça kolay olmaktadır.

Uygulamayı telefonlarına indirip hesap açarak kullananlar, belli bir süre sonra sıkılarak hesabı silmek isteyebilirler. Bu durumda Telegram hesabı silmek oldukça basittir.

  • Telegram hesap silme işlemi yapmak için Telegram hesap silme linkine ulaşılması gerekmektedir.
  • Ulaşılan linke girilmesinin ardından Telegram hesabının kayıtlı olduğu telefon numarasının sisteme girilmesi istenmektedir. Numara doğru bir şekilde sisteme girilmelidir.
  • Sonraki butonuna tıklanarak cep telefonuna gelen doğrulama kodu açılan ekran üzerine girilmelidir.
  • Hesap silme işleminin onaylanmasının ardından Telegram hesap silme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Telegram Hesabı Nasıl Yeniden Aktif Hale Getirilir?

Telegram kullanıcıları Telegram hesabını silmeyerek sadece uygulamayı telefonlarından kaldırdıkları takdirde hesaplarını tekrar kullanabileceklerdir. Bu işlem için uygulamayı tekrar telefona yüklenmek durumundadır.

Uygulamanın yüklenmesinin ardından bulunulan ülke seçilerek uygulamanın yüklü olduğu cep telefonu numarası buradaki alana yazılmalıdır. Cep telefonuna gelen doğrulama kodu yazılarak ileri seçeneği tıklandığı kayıtlı hiçbir bilgi silinmeden uygulama kullanılabilecektir.

Telegram Kullanıcı Adı Nedir?

Telegram kullanıcı adı diğer kullanıcıların kişileri bulmasına yardımcı olan ve herkese açık olan isimdir. Kişiler kendi kullanıcı adlarını kendileri belirleyerek hesabı kullanabilirler. Kullanıcılar diğer kullanıcının telefon numarasını bilmese dahi kullanıcı adıyla istediği kişiyi kolaylıkla bulabilecektir.

Diğer kullanıcılar tarafından mesaj almak istemeyen kişiler kullanıcı adı belirlemeyebilirler. Kullanıcı adı belirleme işlemi Ayar bölümünden gerçekleştirilmektedir.

Son zamanların giderek daha da popüler hale gelen uygulamalarından olan Telegram, birçok kullanıcının kolay bir şekilde mesajlaşmasına ve görüşmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanında uygulama üzerinde Telegram hesap açma ve hesap silme işlemi de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.