TeknolojiTeknoloji Haberleri

Tercüme Kulaklığı Google Pixel Buds

Google Pixel Buds nasıl çalışıyor ?


Kablosuz teknolojilerin gelişmesi ile yeni bir dünya ile karşı karşıya kaldığımız şu günlerde Google tarafında yeni nesil bir kulaklık kullanıcıların hizmetine sunuldu. Google tarafından tasarlanan ve üretilen kablosuz kulaklık modeli olan Google Pixel Buds, yapay zeka teknolojisini bir adın ileri taşıyor. 40 farklı dilde iletişim kurabilmenizi sağlayan bu teknoloji ile bir tercümana ihtiyaç duymadan iletişim kurabiliyorsunuz. Google asistan ile Google çeviri teknolojilerinin kablosuz kulaklık ile birleştirilmesi ile elde edilen Google Pixel Buds dolu bir pil ile 24 saat size kesintisiz hizmet verebilecek kapasiteye sahip.

Google Pixel Buds nasıl çalışıyor ?

Google Pixel Buds kullanabilmek için bir Google pixel telefona ihtiyaç duyuyorsunuz. 40 farklı dilde tercüme yapan bir kulaklık kullanabilmek için öncelikle bu teknolojiyi destekleyen bir telefon almanız gerekiyor. Aksi halde sadece bir bluetooth kulaklık görevi gören Google Pixel Buds kullanırken çeviri işlemini başlatmak için sağ kulaklığa dokunmanız yeterli oluyor. Kulaklığınıza dokunduğunuz an konuşulanları çevirmeye başlayabiliyorsunuz.

Kulaklığınıza dokunduğunuz andan itibaren Google Pixel Buds, Google Pixel telefonunuza bağlanıyor ve Google asistan ile senkronize bir şekilde çalışmaya başlıyor. Anlık bir çeviri yapmak istediğinizde ise sağ kulaklığa dokunarak ‘’ Okey Google ‘’ komutunu vermeniz gerekiyor. Komutu alan Google asistanı size istediğiniz tercüme dilini soruyor ve siz tercüme edilmesini istediğiniz dili söylüyorsunuz. Tercüme edilmesini istediğiniz dil anlık olarak çevriliyor  ve size aktarılıyor. Çeviri işlemi dışında gelen aramaları cevaplama, ses açma, ses kapama, şarkı değiştirmek gibi fonksiyonları da kulaklığın dokunmatik yüzeyini kullanarak yapabiliyorsunuz.

Google Pixel Buds Fiyatı ne kadar ?

Çok fonksiyonel kablosuz bir kulaklık olarak da kullanabileceğiniz Google Pixel Buds şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde kullanıcılara sunuldu. 159 dolar fiyatla satışa sunulan Google Pixel Buds Avrupa genelinde 2019 sonlarına doğru satışa sunulacak. Avrupa satış fiyatı olarak 129 euro fiyat belirlenmiş durumda. Google Pixel Buds’ın ülkemize geliş tarihi ise henüz belirlenmiş değil. 40 farklı dilde tercüme yapana Google Pixel Buds’ın çevirdiği diller arasında Türkçe’de yer alıyor. Türkçe dil desteği ile dilediğiniz dilleri Türkçe’ye tercüme ederek yabancı dil sorununa pratik bir çözüm getirebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.