Diğer Yazılarımız

Tidal Nedir? Tidal Kayıt İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Tidal Servisi Nedir?

Günümüzde artık çok farklı teknolojik gelişmelerin var olduğu bir gerçektir. Bu farklı teknolojik gelişmeleri içerisinde yerin alan Tidal ise, kullanıcıların gayet dikkatini çekmeyi başaran nadir isimlerden bir tanesidir. Teknolojik gelişmenin yanı sıra servislerde bu durumda kendilerini güncellemeye başladılar.

Yüksek kaliteli müzik dinlemeyi isteyen kişiler bu servislere başvurarak daha fazla kaliteli özel hazırlanmış müzikler dinleyebiliyorlar. Kaliteli müzik konusunda ise bu servis ön plana çıkarak kendisini gösteriyor. Fiyat konusunda ucuz olmasının dışında gayet yüksek kalitede ses deneyimini sunmayı başarıyor.

Tidal servisi yüksek kalitede bir müzik fırsatını kullanıcılara sunsa bile, kulaklığında mutlaka iyi bir kalite de olması gerekiyor. Elbette internet gücünün kalitesi de bu grubun içerisinde bulunuyor. İnternetin kaliteli olması sayesinde bu servisten çok daha üstün kaliteli müzikler dinlemek mümkün kılınıyor.

Biraz daha yakından tanımak adına Tidal Nedir? Kayıt olma işlemli nasıl gerçekleşir? Detayına bir göz atalım.

Tidal Servisi Nedir?

Bu isim Youtube Music, Spotify, Deezer ve buna benzer tarzda olan diğer müzik dinleme servislerinden yalnızca bir tanesidir. Bahsettiğimiz müzik dinleme servisi, müzik konusunu bir tık daha üst seviyeye çıkaran önemli bir sistemle çalışma gösteriyor.

Spotify tarzında platformlarda müzikler önceden sistem içerisine yüklenirler. Sonrasında ise o kısımda farklı türden dosya formatına çevrilirler. Stüdyo kaydı biçiminde sistem içerisine girilemeyen bu tür platformların açığını ise tam olarak Tidal kapatıyor denilebilir.

Direkt olarak stüdyo kayıtları şeklinde yüklenebilen müzikler vasıtasıyla çok kaliteli müzik deneyimleri kazanılabiliyor. Tabii ki bu sistemin sunmuş olduğu kaliteyi yakalamak adına kulaklıkların ve internet gücünün de iyi sınırlarda olması gerekiyor.

Tidal Sistemine Kayıt Olma İşlemleri Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Tidal üyelik işlemleri gayet basit adımlar sonucunda meydana geliyor. Genel abonelik sistemi bulunan bu platforma kayıt olmak adına, doğru bilgilerin sunulması ve kart üzerinden ödemenin yapılması ihtiyacı duyuluyor. Bütün istenenlerin eksiksizce yapılmasından sonra kayıt bölümüne geçiş yapılabiliyor.

Fakat bu sistemin uygulaması için şuan ülkemizde erişim engeli mevcuttur. Bunun için “VPN” sistemi aracılığıyla erişim gerçekleştirilmelidir. Kayıt işlemleri ise şu şekildedir:

  • İlk adımda resmi internet sitesine giriş yapılır.
  • İşlemden sonra sağ üst tarafta yer alan “Start Free Trial” yazısı üzerine tıklanır.
  • Belirecek olan form bölümleri istenen türden ve eksiksiz olarak doğru olan bilgiler ile doldurulmalıdır.
  • Gelen onay işlemleri problemsiz olabilmesi açısından bu bölümde e-posta ve telefon bilgisi tam şekilde sunulmalıdır.
  • Tidal platformuna kayıt olma işlemi tamamlanmasının ardından ödeme bilgilerinin girilmesi adına yeni sayfaya yönlendirme gerçekleşir.
  • Sayfa içerisinde yer alan çeşitli paketler arasından en uygun olan seçilerek ileri butonuna basılır.
  • İstenen banka bilgileri eklenir.

İlk ay bakımından Tidal ücretsiz olarak sunulmasının ardından diğer aylar için hesap içerisinde belirlenmiş olan ücret çekimi gerçekleşir.

Platformun Ücret Paketleri Ne Kadar?

Çok yüksek kalitelerde müzik dinleme fırsatını veren bu platform, bünyesinde pek çok farklı paketleri bulunduruyor. Üyelik işlemleri aylık ve yıllık şekilde ücretlendirildiği için kullanıcıların yapması gereken sadece resmi internet sitesinde olan çeşitli paketleri incelemeleridir. En uygun olan paket seçildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilerek Tidal platformunun kullanılması başlanabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.