Sosyal Medya

Tiktok’ta Engelleme Nasıl Yapılır?

Toplu Tiktok Engelleme Nasıl Yapılır?


Tiktok hesabınızın belirli bir kişi tarafından görüntülenememesini istiyorsanız, Tiktok’ta engelleme gerçekleştirebilirsiniz. Tiktok hesabınıza giriş sağladıktan sonra, engel koymak istediğiniz kişinin profiline erişmelisiniz. İlgili kişinin profil sayfasında görüntüleyeceğiniz üç nokta simgesine tıklayarak, “engelle“ öğesine dokunun. Uygulamanın karşınıza çıkaracağı diğer adımlara onay verdikten sonra belirlediğiniz hesap artık sizin Tiktok profilinizi takip edemez ve etkileşim sağlayamaz.

Toplu Tiktok Engelleme Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta toplu engelleme gerçekleştirmek için seçenekler penceresinde yer alan yorumlar üzerinde işlem yapılmalıdır. Pratik adımlar sayesinde maksimum 100 adet Tiktok kullanıcısını aynı anda engelleyebilirsiniz.

İşlem için öncelikle bir seçenekler penceresi açmanız ve yorumlar bölümüne parmağınızı uzun basılı tutmanız gerekir. Bu aşamada ekrana yansıyan kalem simgesini seçerek, “Birden Fazla Yorumu Yönet“ öğesine tıklayın. Maksimum 100 yorum seçimi yaptıktan sonra, “daha fazla“ seçeneğine tıklayıp, hesapları engelle komutuna onay verin. Tüm adımlar sonunda seçtiğiniz birden fazla hesap üzerine engel tanımlanmaktadır.

Tiktok’ta Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta engelleme yapan kişiler, daha önce engelledikleri hesabın üzerinden bu engeli kaldırmak için karşı hesabın profil sayfasına erişmelidirler. Bu sayfa üzerinde bulunan üç nokta simgesine dokunarak, ekrana gelen “engeli kaldır“ komutu seçilmelidir. Çok kez karmaşık şekilde anlatılmasına rağmen engel kaldırma işlemi bu kadar basit ve kısa sürelidir.  Aşamalar tamamlandığında seçilen hesaba ilişkin engel kaldırılır. Engeli iptal olan hesap ile tekrar yorum, beğeni, canlı yayın gibi farklı alanlar üzerinden etkileşime geçilebilir.

Tiktok’ta Engelleme Yapmak Ne Sağlar?

Tiktok’ta engelleme yapanlar, seçtikleri hesabın kendileri ile etkileşime girmesini önlerler. Engellediğiniz hesap sizin hesabınıza Tiktok hediyeleri gönderemez ve canlı yayınlarınıza katılım sağlayamaz. İçerikleri görüntüleyemeyen engellenmiş kullanıcılar, yorum, beğeni gibi işlemleri de gerçekleştiremezler. Bu işlemlerin tekrar gerçekleşebilmesi için engelin koyulduğu hesap üzerinden engel kaldırma yapılması gerekir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.