Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

TÜRK Yapımı Oyun Sabotaj Nedir?

Sabotaj Oyunu Nasıl İndirilir?


18 Temmuz 2020 ‘de oyunculara açılan Sabotaj, 2016 yılından itibaren 35 kişilik yerel bir ekip tarafından geliştirilmektedir. Sabotaj, Unreal Engine 4 oyun motoru ile sıfırdan geliştirildi. Türkiye’de bazı oyunlar UE4 ile geliştirildi, ancak MMOFPS türünde başka bir oyun bulunmazken, yayın yeni bir ulusal şirket olan Typer Games’e emanet.

Oyun geliştirme sürecinin ardından Türk oyun severlerden büyük ilgi gören Sabotaj oyunu , oynamanız ,eğlenmeniz ve kazanmak için para ödemenize gerek olmayan ev FPS oyun para birimi ile yoluna devam ediyor. Giriş yaptığınızda, kendinizi bir anda geliştirici ekibi ve topluluk yöneticisi ile sıcak bir sohbetin içinde bulabilirsiniz.

Sabotaj Oyunun hikayesi, Türkiye’de çeşitli merkezlerde terör eylemleri gerçekleştirmeye çalışan uluslararası ajanlardan oluşan taktik örgüt ve bunları engellemeye çalışan Türk askerlerini konu alıyor. Aslında klasik bir terörist olduğu ve terör tarihine karşı olduğu söylenebilir ama burada önemli bir detay var; Terörist ekibinin üyeleri denizaşırı oyunlarda genellikle Orta Doğu’dan (Türkler gibi) insanlardan oluşurken, Sabotaj‘ın terörist tarafı genellikle Avrupa merkezli ajanlardan, taktik organizasyondaki siyah ajanlardan oluşur.

Sabotaj Oyunun mekaniğine gelince; Hala açık betadayken, bir rakip olarak görülebilir – geliştiriciler bu oyunları kendilerine ait görmediklerini iddia etseler de – grafiksel olarak Zula, Wolfteam ve Point Blank gibi oyunların önündedir (bununla karşılaştırmak için henüz çok erken). CSGo ve Valorant gibi oyunlar), ancak kusurları da var. Görünüşe göre bazı kartlarda Unreal Engine 4’ün tam gücünü kullanamıyorlar. Tabii Türkiye’deki ortalama sabotaj sistem gereksinimleri ve hitap ettikleri kitle de büyük bir etken olabilir.

Sabotaj Oyunu Nasıl İndirilir?

Oyuncuların Sabotaj oyunu hakkında en çok merak ettiği sorular arasında sabotaj nasıl indirilir, sabotaj indir gibi sorular yer alıyor. Peki gelelim Sabotaj oyununu nasıl indireceğimize. Sabotaj oyununu indirmek için yapmanız gerekenler işlemleri sırasıyla sizlere sunacağım.

1 Önce Sabotaj oyunu websitesine gidin.

2- Sonrasında karşınıza çıkacak olan Hemen İndir kısmına tıklamanız gerekiyor.

3- İndirici ile indir adlı kısma girin.

4- Önünüze çıkacak olan Çalıştır adlı kısma tıklayın .

5 -Ardından bilgisayarınıza indirmek için konumu seçin. İndirme biraz daha uzun sürebilir. İnternet hızı bu konuda önemli olan etkendir.

6 -İndirdikten sonra oyunu açın.Hesabınız varsa bilgilerinizi girip oyuna giriş yapabilirsiniz.Aksi takdirde Kaydet’e tıklamanız ve sabotaj oyununu oynamak için bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

7- Son adım olarak kullanıcı adınızı, şifrenizi belirlemeniz gerekecektir. Tüm bunların ardından sabotaj oyununu oynamak için gerekli olan her şeyi yapmış olacaksınız. Keyifli oyunlar.

Sabotaj Sistem Gereksinimleri

Sabotaj oyunu sistem gereksinimleri steam üzerinden belirtilen değerlere göre TÜRKİYE pazarındaki birçok oyuncunun sistemine yönelik ve fazla sistem gereksinimi gerektirmeyen bir alt yapı ile hazırlanmış gibi görünüyor. Orta, düşük sınıf sistemlerde kapsayacak şekilde hazırlanan oyunun sistem minimum gereksinimleri şöyle ;

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10

İşlemci: INTEL CORE i3-4150

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: Intel HD 4000

DirectX: Sürüm 11

Sabotaj oyunu bunların yanı sıra boş alan olarak 10 GB Boş Disk alanı istemektedir. Oyunu indirirken 10 GB Disk alanınız SSD Üzerinde var ise Düşük sistemlerde oyunu SSD tarafında oynamanız size daha fazla FPS almanıza yardımcı olacaktır.

Arayüz, İçerik ve Sesler

Sabotaj Oyunun arayüzü, kullanıcı istek ve önerileri doğrultusunda değiştirilmiştir. Arayüz ile bu duygudan uzaklaşıyoruz. Toplamda 64 farklı silah ve kullanma şansınızın yüzlerce ekipman ve silah modeli bulunmaktadır. Oyundaki tüm silahları ücretsiz olarak oynayabiliyorsunuz, envanter sistemi biraz CS:GO’yu andırıyor. Oyuna girmeden önce B menüsünden kullanmak istediğiniz silahları ekleyin. Her silah türü için 7 farklı slot bulunuyor.Bu size ekipmanı stratejinize göre organize etme esnekliği verir. Oyunda kazandığınız paralar ile konuşlandırdığınız silahları satın alabilirsiniz.Kullandığınız hiçbir ekipman silahınıza veya oynamakta olduğunuz karakterinize hiçbir bir ek işlev kazandırmaz.

Tamamen estetik olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Tüm ekipman kasalardan veya sandıklardan düşer. Oyunun burada cömert olduğunu söyleyebiliriz (muhtemelen hala açık betada olduğu için). Oyuna her ay özel silah kılıfları ekleniyor. Farklı teçhizat kullanmak istiyorsanız, oyundan aldığınız parayla veya gerçek parayla satın aldığınız altınla kasalardan çıkarmayı deneyin.

Oyunun sesleri tatmin edici. Galata’da martıların bağrışmaları Beyoğlu’nu gezmekten keyif alanlar için güzel bir detay olacak. Tüm silah seslerini gerçek seslerine yakın hale getirmeye çalıştılar ama birkaç küçük dokunuşla daha iyi olabilirdi. Bu, bir açık beta oyunu için yeterince iyi, ancak geliştirici ekip, bu konuda sürekli olarak geliştirdiklerini de söylüyor. Bazen karşı karakter üst tarafınızdan veya altınızdan geçtiğinde bütün bu seslerin nereden geldiğini anlamak pek kolay olmayacaktır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.