Mobil Alemi

Turkcell BiP Uygulaması Nedir? Nasıl Çalışır?

BiP Nedir Nasıl Kullanılır Hakkında Merak Edilenler

Teknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde birçok özelliğe sahip yepyeni haberleşme uygulamaları piyasaya çıkış yapmaktadır. Son yılların en güncel donanımına sahip sohbet uygulaması olan BİP Turkcell tarafından geliştirildi. Türkiye’nin en büyük dev operatörlerinden biri olan Turkcell’in attığı bu adım oldukça takdir edildi. Herkesin merak ettiği sohbet uygulaması Turkcell BiP hakkında merak edilenleri araştırdık.

Yazımıza geçmeden önce Türkiye’nin yerli uygulaması olarak son zamanlarda revaçta olan Bip Uygulaması güvelik konularında ve whatsapp sözleşme değişikliği ile yerli olan yazılıma ilgi artmakta ancak bu konumuzda yerli mesajlaşma uygulaması olan bip nelere sahip, bip güvenli mi? bütün hepsini inceleyeceğiz. Whatsapp sözleşme değişikliği ile protesto edilmesinin ardından, insanların aklında gizlilik ve verilerinin kullanımı ile ilgili bir çok soru işareti bulunmakta. Yerli mesajlaşma uygulamalarının ne tür verileri işledikleri, güvenli olup olmadıkları ’da bu tartışma içinde. Biz bu yazımızda yerli uygulama olan bip nelere sahip inceleyeceğiz. Yerli mesajlaşma uygulamamız bip kullanmak için cihazınızın desteklediği uygulama mağazalarını ziyaret ederek edinebilirsiniz.

BiP Nedir Nasıl Kullanılır Hakkında Merak Edilenler

Turkcell haberleşme aracı olarak gerek sohbet gerekse internet alanında verdiği hizmetlerde kalitesini belli eden öncü operatörlerden bir tanesidir. 2020 yılında da yepyeni bir sohbet uygulamasını tüm dünyanın hizmetine sundu. Turkcell BiP oldukça yeni bir uygulama olduğundan hemen hemen herkesin ilgisini çekmeyi başardı.  İşte merak edilen Turkcell BiP uygulaması!

BiP Nedir?

Geçtiğimiz günlerde Whatsapp uygulamasında çıkan veri paylaşımı haberlerinden sonra birçok kişi yeni sohbet uygulaması arayışına girdi. Herkesin ilk aklına gelen ve indirdiği uygulama Turkcell BiP oldu.  Turkcell 1994 yılından bu zamana kadar merkezi Türkiye olmak üzere iletişim ve haberleşme teknolojileri alanında hizmet veren operatörlerden biridir.

 

Bugüne kadar sunduğu hizmetler ve yenilikçi çalışmalarıyla müşterilerine her daim güven vermeyi başarmıştır. En son çıkarmış olduğu yenilikte Turkcell BiP uygulaması oldu.

BiP; Turkcell şirketi tarafından geliştirilmiş kapsamlı bir sohbet uygulamasıdır. BiP’te görüntülü konuşma, çoklu konferans görüşmesi gibi birçok detaylı özelliklerde bulunmaktadır. Uygulamada sadece mesaj ya da video gönderme yok, aklınıza gelebilecek her türlü kolaylık Turkcell BiP üzerinde var diyebiliriz. Turkcell BiP uygulaması özelliklerinde;

  • Mesajlaşma ve sesli konuşma
  • Görüntülü arama
  • BiP Meet özelliği ile birden fazla kişi ile 10 kişiye kadar aynı anda görüntülü konuşabilme
  • Kullanılan operatörün Turkcell olma zorunluluğunun olmaması
  • Yepyeni emojiler
  • Para transferi yapabilme imkânı bulunmaktadır.

Turkcell BiP Nasıl Çalışır?

Öncelikle cihazınıza Turkcell BiP indir işlemi yaparak ön prosedürü tamamlamalısınız. Turkcell BiP uygulamasını telefona indirmek ve kurmak oldukça basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle Google Play, App Gallery ya da App Store üzerinden telefonunuza BiP uygulamasını indirmelisiniz. Ardından sizden istenen telefon doğrulama kodunu girmelisiniz ve hesabınızı tanımlamalısınız. Bu adımdan sonra Turkcell BiP kullanıma hazır olacaktır.

 

 

BiP Güvenli Mi?

Turkcell BiP tamamen Turkcell şirketinin geliştirmiş olduğu bir uygulamadır. Türkiye merkezli olan uygulamada mesajların şifre ile korunduğu şirket tarafından belirtilmiş olup gizliliğin teminatı verilmiştir. Bu nedenle mesajlarınızın ya da herhangi bir gönderinizin başkaları tarafından görülmesi veya ulaşılabilir olması mümkün değildir.

BiP WEB

Turkcell BiP uygulamasında herkesin çok beğendiği diğer bir özelliği BiP WEB olmasıdır. BiP WEB özelliğini internete bağlı olması şartı ile istediğiniz her cihazda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BiP’te Durum Paylaşma

Turkcell BiP’te durum paylaşma var mı sorusu kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi oldu.  Turkcell BiP üzerinde hemen hemen her türlü özellik yer alsa da ne yazık ki uygulamada böyle bir işlev bulunmuyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.