Apple & İosMobil AlemiOyun Dünyası

App Store’da Bulunan En İyi Ücretsiz Oyunlar

League of Legends: Wild Rift


Akıllı telefonlar son yıllarda çok büyük bir değişim ve gelişim göstermeye başladı. Bu gelişimin neticelerinden biriside muhteşem grafiklere sahip mobil oyunların akıllı telefonlar vasıtasıyla herkes tarafından oynanabilir olması oldu.

Mobil oyunlar bu değişime ayak uydurdu ve neredeyse el oyun konsolu oyunları kalitesinde mobil oyunlar karşımıza çıkmaya başladı. App Store’dan ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz birçok kaliteli ve güzel oyun mevcut, bizde en güzel mobil oyunları bu makalemizde sizler için derledik.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan birisi, MOBA türündeki bu başarılı yapım bilgisayar platformunda inanılmaz bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmış durumda. Bu kadar başarılı bir yapımın mobil versiyonunun çıkması birçok oyuncu için sürpriz olmadı. Öncelikle şunu belirtelim ki bilgisayardaki LOL oyununu birebir akıllı telefonunuzda oynamanıza olanak tanıyan Wild Rift, aslına uygun çok güzel bir mobil uyarlama olmuş. Beşer adet online oyuncudan oluşan iki takımın eş zamanlı mücadelesi olan bu MOBA türündeki oyundaki amaç karşı tarafın ana üssünü yok etmektir. Sürekli yeni etkinlikler ve yeni karakterlerin eklendiği Wild Rift, grafikleri ve oynanışı açısından çok başarılı bir mobil oyun.

 

PUBG Mobile

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) dünyanın en çok oynanan battle royale oyunlarından birisi. Bu kadar çok büyük oyuncu kitlesine ulaşmayı başarabilen PUBG oyunu, PUGB Mobile oyunu ile de mobil platformda çıkışını gerçekleştirdi. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki PUBG Mobile, akıllı telefonunuzda PUBG keyfini almanızı sağlayan çok güzel bir mobil uyarlama olmuş. Online oyuncuların eş zamanlı olarak bir haritada mücadele ettiği oyunda amaç oyunun sonunda hayatta kalmayı başaran son kişi veya son ekip olabilmek.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty, birçok platformda en gözde ve en efsane oyunları oyuncular ile buluşturmuş efsane bir seridir ve bu seri Call of Duty Mobile oyunu ile mobil platformda da harika bir oyunu bizlere sundu. Battle royale denilince herkesin aklındaki tek oyun PUBG iken COD çıkışını gerçekleştirdikten sonra tüm fikirleri değiştirmeyi başardı. Battle royale ve birçok farklı oyun modu olan Call of Duty mobile oyunu, birçok oyuncu tarafından hikâyesi ve oyun modları açısından günümüzdeki en iyi battle royale oyun olarak nitelendirilmektedir. Eğer ki PUBG oyununu severek oynayan biriyseniz mutlaka Call of Duty: Mobile oyununu da denemelisiniz.

Otobüs Simulator: Ultimate

Ünlü tır sürme oyunu olan Euro Truck Simulator 2 (ETS2) oyununu bilmeyen yoktur, Otobüs Simulator oyununu ETS2’nin mobil versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Şehirlerarası amansız yollarda direksiyon sallayacak ve yolcularınızı gidecekleri şehirlerdeki garlara bırakacaksınız. Kafa dağıtma ve eğlenceli zaman geçirme amacıyla mutlaka oynamanız gereken muhteşem bir oyun.

Asphalt 9: Legends

Eğer ki araba yarışı oyunlarını seviyorsanız mobil platformda ücretsiz olarak size önerimiz kesinlikle Asphalt 9: Legends oyunudur. Oyun, hem oynanışı hem de grafikleri açısından gerçekten çok başarılı bir yapım. Oyunu sanki kaliteli bir el oyun konsolunda kaliteli bir oyun oynuyormuş hissiyatı ile muhteşem bir beğeniyle oynayacaksınız.

Crash Bandicoot: On the Run!

Bir Playstation efsanesi olan Crash Bandicoot, sonunda güzel bir oyun ile mobil platformda da çıkışını gerçekleştirdi. Çocukluğumuzun efsane karakterini akıllı telefonumuzun ekranında görmek bizi çok mutlu eden bir gelişme oldu. Crash serisine ait birçok unsurun bulunduğu bu koşu oyunu hem grafikleri hem de oynanışı açısından çok başarılı. Görünüşü özelleştirme ve birçok ödülün olduğu sistem oyunu daha güzel bir hale getiriyor. Temple Run oyununu seven herkesin bu oyunu mutlaka denemesini öneriyoruz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.