Oyun DünyasıTeknoloji

Bulut Oyun Platformu Turkcell Game+ Nedir? Turkcell Game+ Fiyatı Ne Kadar?

Bulut Oyun Platformu GeForce Now Nedir?


Nvidia şirketinin geçtiğimiz dönemlerde hizmete sunduğu bulut oyun platformu GeForce Now, günümüzde birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. İyi bilgisayara sahip olmayan ancak iyi bir internete sahip olan oyunculara büyük bir fayda sağlayan bu sistemde birçok oyun bulunuyor.

Oyuncular bu oyunlardan istediklerini bilgisayarları kaldırmasa dahi GeForce Now sayesinde oynayabiliyorlar. Dünyanın birçok bölgesinde meşhur olan bu sistem Türkiye’de de oldukça fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Türkiye’de ki oyuncular bu hizmeti daha önce GeForce Now platformunun resmi sitesi üzerinden kullanıyorlardı. Ancak Turkcell, geçtiğimiz dönem Nvidia ile anlaşarak Türkiye’ye GeForce Now için sunucular kurdu ve hizmetin Türkiye servis sağlayıcısı oldu.

 

Bulut Oyun Platformu GeForce Now Nedir?

Bir bulut oyun platformu olan Nvidia GeForce Now, oyuncuların GeForce Now sunucularına uzaktan bağlanarak birçok oyunu oynamalarını sağlar. Bildiğiniz gibi günümüzde bilgisayara sahip olan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Ancak birçok kişinin bilgisayarları özellikle yeni çıkan oyuncular için oldukça yetersiz kalabiliyor.

Ayrıca birçok farklı nedenden dolayı yükselen bilgisayar fiyatları oyuncuları büyük ölçüde çaresiz bırakabiliyor. İşte bu durumda karşımıza bir bulut oyun platformu olan GeForce Now gibi çözümler çıkıyor. Daha önce belirttiğimiz gibi bu hizmet Nvidia şirketine ait. Ünlü şirket geçtiğimiz uzun dönemde bu hizmetini oyunculara sunmuştu.

Nvidia Geforce Now İle Oyun Tutkusunu Doruklarda Yaşayin

Bahsettiğimiz platformun kütüphanesinde birçok oyun bulunuyor. Sizde bu platforma üye olarak ve platformdaki oyunları belirtilen oyun mağazasından satın alarak GeForce Now bilgisayarlarıyla oynayabiliyorsunuz. Bu noktada kafanızın karışmaması adına bulut oyun platformu olan GeForce Now hizmetini biraz örneklendirmek istiyoruz.

Steam mağazasından Cyberpunk 2077 oyununu satın aldığınızı varsayalım. Ancak bu oyunu bilgisayarınızda oynayamadığınızı düşünelim. İşte bu noktada GeForce Now hizmetine üye oluyorsunuz. Daha sonra isterseniz bazı sınırlandırmalarla bu platformu ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Eğer sınırlandırmalara takılmak istemiyorsanız belli bir ücret karşılığında bulut oyun platformu GeForce Now üyelik paketi almanız gerekiyor.

Bu adımlardan sonra GeForce Now kütüphanesinde bulunan oyunlar arasında Cyberpunk 2077 oyununun olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Eğer platform bu oyunun Steam versiyonunu yani sizin oyunu satın aldığınız mağazadaki versiyonunu destekliyorsa sizin için iyi haber. Çünkü bulut oyun platformu GeForce Now hizmetini kullanarak oyunu satın aldığınız hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Bu sayede internet aracılığıyla güçlü GeForce Now sunucu bilgisayarlarına erişim sağlıyorsunuz. Bunu bir ekran paylaşma gibi düşünebilirsiniz. Daha sonra bağlandığınız bu güçlü bilgisayardan oyununuzu internetinizin hızına ve bağlantı kalitesine bağlı olarak akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz.

Kısacası GeForce Now sayesinde güçlü bilgisayarlara internetinizle erişim sağlayarak oyunları yüksek kalitede oynayabiliyorsunuz. Ancak tabi ki bu hizmeti sağlıklı kullanabilmek için hızlı ve kaliteli bir internetinizin olması gerekiyor.

Bulut Oyun Platformu Turkcell Game+ Nedir? Turkcell Game+ Fiyatı Ne Kadar?

Bulut oyun platformu Turkcell Game+, GeForce Now hizmetinin Nvidia ile anlaşmalı Türkiye servis sağlayıcısıdır. Turkcell geçtiğimiz dönemde Nvidia ile anlaşarak bu hizmet için Türkiye’de sunucular kurdu. Bu servis sayesinde oyuncular, GeForce Now hizmetine Türkiye sunucuları üzerinden erişebiliyorlar. Kısacası yeni bulut oyun platformu Turkcell Game+, oyunculara GeForce Now servisine Türkiye sunucuları üzerinden erişmelerini sağlıyor.

Turkcell Game+ Fiyatı 2021

Bulut oyun platformu Turkcell Game+ fiyatı geçtiğimiz dönemlerde açıklanmıştı. Hizmetin fiyatı aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Turkcell Game Plus Fiyatı 2021

  • Turkcell Game+ Premium fiyatı: 74,9 TL/ay
  • Turkcell Game+ Lansman Özel 3 Aylık Premium: 149,7 TL/3 ay

 

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.